Lazer Markalama

Lazer Markalama

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.​

Lazer Markalama Nedir?

Yoğun bir ışın kullanarak yüzeyde kalıcı iz oluşturma işlemine Lazer markalama denir. Aynı zamanda Lazer kazıma olarak da bilinmektedir. Bu işlem sırasında kiriş, malzemenin yüzeyi ile etkileşime girdiğinde, malzemenin özelliklerini ve görünümünü değiştirir. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için, lazer kazıma makinesi son derece hızlı ve kontrollü olması gerekmektedir.

Her türlü plastik ve metal yüzeyde kusursuz çalışır. Ayrıca lazer kazıma makinesi bakım gerektirmez ve uzun ömürlüdür. Buna ek olarak; sadece metal ve plastik yüzeyler değil, birçok yüzeyde de mükemmele yakın çıktılar vermektedir. Bu yüzeylere örnek olarak çelik, titanyum, alüminyum, bakır, cam, seramik, ahşap verilebilir.

Lazer Markalama Nedir? Bünyemizde lazer markalama ihtiyaçlarınıza çözüm oluyoruz. Markalama işleriniz için 333 Etiket'i tercih edin!

Lazer Markalama Neden Tercih Edilir?

Markalama çıktıları, birçok farklı sektörde kendini göstermektedir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, modern üretim endüstrilerinde kullanılan en büyük yeniliklerden biridir. Geçtiğimiz yıllar boyunca lazer markalama, geleneksel sistemlere büyük tepki olmuştur ve her geçen gün daha sık kullanılmaya başlanmıştır. 

Doğaya zararlı değildir ve kullanıcı dostudur. Bunun sebebi, kazıma işlemi sırasında kimyasal madde kullanılmaz. Bu yüzden çıktıların, insan sağlığına ve çevreye zararı yoktur. 

Geleneksel sistemlere kıyasla çok sessiz çalışır. Bu sayede makine sesinin getirdiği sorunlar minimize edilmiş olur. Buna ek olarak maliyeti de oldukça azdır. 

Son olarak sert veya elverişsiz materyaller için bile uygundur. Metal, çelik gibi manuel kazınması zor olan materyaller için birebirdir. 

Lazer Markalama Neden Tercih Edilir? Bünyemizde lazer markalama ihtiyaçlarınıza çözüm oluyoruz. Marklama işleriniz için 333 Etiket'i tercih edin!

Lazer Markalama Fiyat

İstanbul ve Ankara Lazer Markalama ihtiyaçlarınıza sıra dışı çözümler üretmekteyiz. Markalama yapan firmalar arasında 333 Etiket ile iletişime geçin! İşinizi dinleyelim, size en uygun fiyatı önerelim. Ayrıca baskı ihtiyaçlarınız için 333baski.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Kullanım Alanları

Lazer markalama hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmaktadır. Bunların başında savunma, otomotiv, elektronik ve imalat sektörleri gelmektedir. Buna ek olarak havacılık ve imalat alanında da çalışmalar bulunmaktadır. Ayrıca reklam, hediyelik ve promosyon sektörlerinin gözdesidir.

Markalama Makinesi ile Neler Yapılabilir?

Markalama işlemi ile deri üstü yazılar, resimler gibi göz doyurucu tasarımlar elde edilebilmektedir. Ayrıca bu işlem sonucunda ürün kalıcı bir hal almış olmaktadır. Örnek vermek gerekirse; firmalar logolarının daha kalıcı olmasını sağlamak için lazer markalamaya başvurmaktadır. 

Lazer markalama makinesi plastik, ahşap, kauçuk, deri, metal, tekstil, altın, gümüş ve diğer malzemeler ile oluşan malzemeleri markalayabilmektedir.