(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

5S İş Güvenliği Levhaları Özellikleri Nelerdir?

333 Metal, Leksan Etiket Baskı Ankaraİş Güvenliği Levhaları5S İş Güvenliği Levhaları Özellikleri Nelerdir?
19 Ocak 2020 Posted by etiket333 İş Güvenliği Levhaları

5S İş Güvenliği Levhaları Özellikleri Nelerdir?

5S iş güvenliği levhaları firmanın içeriği, faaliyetleri göz önünde bulundurarak hazırlanmaktadır. Günümüz ticaret sektöründe en önemli uyarı sistemlerinden biri 5s iş güvenliği levhalarıdır. İnsan güvenliğinin tehdit altında olduğu sahalar arasında bu tür levhaların bulundurulması zorunlu hale gelmiştir. Bölgenin insan hayatını tehdit ettiğini belirten ve belirli uyarıları içerisinde barındıran 5s iş güvenliği sertifikaları birçok ülke ve şehirde kullanılmaktadır. İş güvenliği levhaları Türkiye’nin büyük illerinden biri olan Ankara’da büyük kullanım alanına sahiptir.

 5s Güvenlik Levhasının Kullanımı

Güvenlik levhalarının kullanımının yaygın olduğu illerden biri olan Ankara bünyesindeki inşaat ve birçok alanda gelişmelerin yaşanması bu tür levhaların kullanımını sıklaştırmıştır. Levhalar insan güvenliği ve sağlığını korumak amaçlı kullanılmaktadır. Ankara 5S iş güvenliği levhaları firmanın içeriği ve faaliyetleri göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.5S levhaları sınıflandırma, düzenleme, temizlik, standartlaştırma, disiplin olarak 5 madde üzerinden firma ya da şirket hakkında bireylere bilgi vermektedir.

5S Levhası Maddeleri

5S levhasını kullanan firma ilk sıralamadaki sınıflandırma kavramını bünyesindeki faaliyet sonucu oluşan ürünlerin önemine göre sınıflandırmaktır. Ankara ilinde faaliyet gösteren firmanın içerisindeki ürün ve materyallerin kolaylık sağlayacak şekilde gerçekçi ve kolay bulunacak şekilde sıralandırılmasına sınıflandırma denmektedir. Ankara 5S iş güvenliği levhaları ile firma ürettiği ürün veya üretilen ürün amacıyla bünyesinde bulundurduğu farklı malzemeleri hem kendi üretim disiplini hem müşteri memnuniyeti sağlayacak şekilde sınıflandırmaktadır.

Şirketin muhasebe kayıtları üzerinde önemli bir yeri olan demirbaş malzemeler ve diğerleri açıcından önemlilik arz etmektedir sınıflandırma.5S levhalarının arasında bulunan ikinci terim düzenleme kavramı ise; şirketlerin faaliyetleri konusunda olan eşyaların malzeme ve teçhizatların belirlenen ve gerekli görülen yerlerde olması gerekmektedir. Sağlık ve güvenlik amacıyla her firmanın bünyesinde bulundurulması zorunlu kılınmış teçhizatların her çalışanın bulabileceği belirlenen yerlerde olması önemlidir. Düzenlilik kavramı ile de çalışan, firma ve müşteri güvenliği göz önünde bulundurulmaktadır.5S levhalarında belirlenen bir diğer kavram da temizliktir. Her iş yeri üzerinde önemini sürdüren temizlik faaliyetleri de bu levhalarla belirli şekillerde ve düzenli şekilde yapılacak temizlik işlevlerini kapsamaktadır.

Standartlaştırma kavramı ile belirtilen tüm bu önemli özelliklerin belirli kurallar ve düzenlemeler içerisinde devamlı bir şekilde yapılarak denetlenmesini ifade etmektedir. Son kavram da disiplin olup her büyük küçük ve orta ölçekli firmanın bünyesinde olması gereken, firmanın devamlılığını sağlayacak hususlardan olmaktadır. Ankara ili içerisinde bulunan birçok köklü firma bu şartları sağladığını 5S levhaları ile müşterilerine kanıtlamaktadır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by