(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Alüminyum Etiket Kullanım Yerleri
28 Haziran 2018 Posted by etiket333 Alüminyum Etiket ,

Alüminyum Etiket Kullanım Yerleri

Alüminyum Etiket Kullanım Yerleri, asansör etiketi, uyarı ve ikaz levhaları, iş sağlığı ve güvenliği levhaları, makina etiketidir. Alüminyum etiket, metal etiketin bir türüdür. Metal etiket türleri arasından da en çok tercih edilenidir. Bunun en başta gelen nedenleri arasında da hafifliği, yüksek seviyedeki dayanıklılığı ve kolayca işlenebiliyor olması yer almaktadır. Aluminyum etiketlerin kullanım alanları çeşitliyse de en çok sanayide kullanılmaktadır. Dayanıklılığı özellikle sanayi alanlarındaki zorlu çevresel faktörlere karşı iyi bir koruma sağlamaktadır.

Alüminyum Etiket Kullanım Yerleri Nelerdir?

Aluminyum etiketler en çok çeşitli makinelerin ve malların kullanım bilgileri için kullanılıyor olsa da daha başka amaçlarla da tercih edilmektedirler. Belirli markaların ( Otomotiv, beyaz eşya, mobilya vb. sektörlerde yer alan) reklamlar aracılığıyla imajının güçlendirilmesinde alüminyum etiketin önemi büyüktür. Bu etiketler ürünlerin aynı zamanda görselliğini güçlendirdiklerinden daha estetik bir görüntüye kavuşmalarına yardımcı olurlar. Ürünlerin markalarının reklamları da yapılır. Aluminyum etiketlerin en sık kullanılma amaçlarından biri de zaten reklamdır. Çoğunlukla belirli tasarımlar ve grafik çalışmaları yapılır son olarak müşterilerin onayına sunulur. Müşterilerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda da onaylanan tasarım malzemenin üzerinde hazırlanmaya başlar. Etiket firmaları kimlere hizmet verir? Mobilya firmaları, kamu sektörü, elektronik ve otomotiv alanlarında bu etiketlerin kullanımı daha yaygındır. Zaman zaman bazı reklam firmaları da etiket firmaları ile anlaşmalı olarak çalışabilmektedirler.

Alüminyum Etiketler Neden Tercih Edilir?

Aluminyum etiket Ankara üretilen malların tanıtımı, firmaların adresleri, imal edilme yılı, kullanım şekli gibi birçok konu hakkında tüketicilere bilgi vermektedir.

  • Dış mekanda oluşabilecek yağmur çamur gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı bir üründür
  • Temizleme maddelerine ve kimyasal ürünlere dirençlidir
  • Esnek ve ince yapılıdır
  • Kalıcılığını korur, kırılmaya çizilmeye karşı dayanıklı dolayısı ile uzun ömürlüdürler
  • Renk ve kullanım alternatifleri geniştir
  • Şık görünümleri ile kurumlarda prestijli bir imaj oluştururlar yaratırlar
  • Reklam açısından dikkat çekicidirler
  • Logo ve farkı görseller kullanılabilir

Etiket basan firmalarının sayılan sektörler dışında ayrıca sağlık, havacılık, üretim, telekomünikasyon, bilgisayar vb. ekipman donanımları için metal etiket ürünleri bulunmaktadır. Ürünlerin üzerine çift taraflı bant ile yapıştırılabilmektedirler. Bir başka yöntem de etiketi ürüne perçin ile sabitlemektir.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by