(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Alüminyum Etiket Nasıl Yapılır?

Alüminyum Etiket Nasıl Yapılır?

Alüminyum Etiket Nasıl Yapılır? Eloksalli alüminyum levha cncde plaka halinde kesilip, lazer kazıma,asit indirme,uv baskı ile üretilir. Her grup gibi müşteri kitlesi de kendini yenilemeye devam ediyor. Bu yenileşme bilinçli tüketici kitlesini de artırıyor. Müşterilerin bu durumu ürünlere bakış açısını da değiştiriyor. Piyasada var olan talep artık ürünlerin kullanışlı ve hoş görünmesinin yanında kaliteli ve sağlık açısından zararlı unsurlar içermemesine de ihtimam göstermektedir. İşte bunu dikkate alan Ankara alüminyum etiket hizmetleri artık online olarak verilmektedir.

Uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilen, adından da anlaşıldığı üzere alüminyum malzemeden yapılan bu etiketler sanayi sektörü tarafından kullanılmaktadır. Baskı teknolojilerinin en kalitelisi kullanılarak üretilen etiketler malzeme ve firma tanıtma amacı ile kullanılan küçük damgalardır. Bu özellikleri ile tanıtım yanında reklam özelliği de gösterirler.

Alüminyum Etiket Nasıl Yapılır?

Alüminyum etiketler dayanıklı malzemeden yapıldığı için doğal koşullar tarafından kolay kolay yıpratılamazlar. Sanayi sektörü genellikle ağır iş sektörüdür ve bu sektörde kullanılan malzemeler yoğun bir şekilde kimyasal madde içerirler. Bu maddelerin çarpma ve ya sızıntı ile alüminyum etiketlere temas etmesi sonucu oluşabilecek deformasyonlar ve silinebilme olasılıkları göz önünde bulundurularak üretilen Ankara alüminyum etiket ortaya koyduğu ürün kalitesi ile bu sektörün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Alüminyum etiketlendirmede punch yöntemi ile lazer ve pres yöntemi kullanılmaktadır. Etiketlendirme yaptırmak isteyen firmanın talebine göre karakter biçimi, karakter metni ve metinde kullanılacak kelime sayısı belirlenmektedir. Bu etiketler dışarıdan bakıldığında hafif bir kabartma şeklinde görüleceği gibi, tamamen malzemenin kendindenmiş gibi doğal bir özellik gösterirler. Ayrıca istenilen renkte ve ebatta hazırlatılabilmektedir.

Online alışveriş artık hayatın her alanında olduğu için tüm ihtiyaç ürünlerinde de kendini göstermektedir. Hem alüminyum etiket hem de diğer tüm etiket türlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Bunlar asit indirme etiket, bas kes etiketi, dijital baskı, folyo etiket, paslanmaz etiket, pirinç etiket ve pvc etiket gibi hemen her malzemeden üretilen etiket türleri olarak sayılabilir. Talep edeceğiniz etiketler ile alakalı detaylı bilgi ve sipariş için web sitelerini incelediğinizde sektörünüze ve aradığınız kriterlere uygun etiket türlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ankara Aluminyum Etiket Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Mevzu etiket olduğu zaman pek çok firma ya da kişinin aklına gelen şeyler birbiri ile aynı olabiliyor. Çünkü etiketler çoğunlukla oldukça hassas materyallerden üretiliyormuş gibi düşünülebilmekte. Fakat konu sanayi yani endüstriyel bazında etiketleri söz konusu olduğu zaman öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey, kullanılacak olan etiketlerin uzun ömürlü olmasıdır. Aksi halde büyük bir beğeni ile seçilmiş olan etiketler ne yazık ki çok kısa bir süre içerisinde kullanılamaz hale gelebiliyor. Böylesi durumlar ile karşılaşmak istemeyen firmaların ise dikkat etmeleri gereken pek çok şey bulunmakta. Bunların başında ise etiketlerin doğru şekilde seçilmesi geliyor. Alüminyum etiket modelleri ise işte tam da bu noktada devreye giriyor.

Endüstriyel kullanıma uygun olan alüminyum etiket çeşitlerinin en büyük avantajlarının başında, dayanma gücünün oldukça yüksek olması gelmekte. Sanayinin zorlu koşullarına dayanabilmekte olan bu etiket türü sayesinde firmalar kendilerini tanıtmak adına birbirinden farklı şekillerde hazırlanmış olan alüminyum etiketleri kullanmaya başlıyorlar. Alüminyum etiketin tek özelliği yüksek dayanma oranı değil. Bunun ile beraber alüminyumun işlemesi oldukça kolaydır. Böylece istenilmiş olan görsellik en etkili şekilde ortaya koyulmuş olacaktır. Bu durum özellikle de son dönemlerde yenilikçi firmalar tarafından sıklıkla kullanılabilmektedir. Birbirinden farklı modellerde hazırlanmakta olan etiketler sayesinde firmalar kendilerini en iyi şekilde tanıtma fırsatına da erişmiş olacaklar.

Alüminyum etiketlendirmede punch yöntemi ile lazer ve pres yöntemi kullanılmaktadır. Etiketlendirme yaptırmak isteyen firmanın talebine göre karakter biçimi, karakter metni ve metinde kullanılacak kelime sayısı belirlenmektedir. Bu etiketler dışarıdan bakıldığında hafif bir kabartma şeklinde görüleceği gibi, tamamen malzemenin kendisindenmiş gibi doğal bir özellik gösterirler. Ayrıca istenilen renkte ve ebatta hazırlatılabilmektedir.

Aluminyum Etiketin Avantajları Nelerdir?

Alüminyum etiket oldukça hafiftir. İşlenmesi kolay ve hafif alüminyumdan hazırlanmakta olan bu etiketler pres, punch ve lazer gibi farklı yöntemler kullanılarak bunlar arasından seçimler yapılarak şekillendirme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır. Folyo etiket üzerine istenilen her renkte baskılar yapılabilmektedir. Böylece arzu edilen her türlü baskı işlemi yerine getirilmiş olacaktır. Özellikle de kimyasal, mekanik ve fiziksel aşındırıcıların çok yoğun olduğu ortamlarda bu tarz etiketin kullanılması; istenilen görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Etiketlerin yüzey kısmındaki eloksal kaplama sayesinde yüzey dayanımı oldukça yüksektir. Yani alüminyum etiketi kullanacak olan firmaların etiketleri; çok uzun süreler boyunca ilk günkü başarılı görünümlerini sunmayı başarmış olacaktır.

Sanayi sektörü içerisinde yer alan firmaların zorlu şartlar içerisinde markaları ve logoları başta olmak üzere onların ayırt edici işaretlerinin ya da ürünlerin üzerinde yer alacak ayrıt edici işaretleri uzun süreler boyunca kullanılması gerektiği zaman alüminyum etiket modelleri devreye girecektir. Özellikle de dış görünüşün hiç olmadığı kadar önemli olduğu günümüzde artık en etkili etiket modellerini hazırlatmak adına konusunda deneyimli kişiler ile iletişime geçecek olan firmalar, böylece alüminyum etiketlerini hazırlatmış olacaklardır. Tasarım işlemlerinin dikkatlice yapılmasından sonra ise üretim işlemine başlanacaktır. Oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek olan baskı işlemleri ile beraber artık hangi sektörde olursa olsun fark etmez, firmalar için en etkili sonuçların elde edilmesi işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by