(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Alüminyum Kazıma Etiket Nedir ?
28 Haziran 2018 Posted by etiket333 Alüminyum Etiket , ,

Alüminyum Kazıma Etiket Nedir ?

Alüminyum kazıma etiket imalatında boya ve baskı kullanılmaz. Aluminyum kazıma etiketlerde lazer kazıma yöntemi ile baskı yapılmaktadır. Aluminyum kazıma olarak üretilen etiket çeşitleri lazer makinelerinden geçirilir ve şekillendirilir. Bir diğer deyişle lazer aracılığıyla metal etiket kazıması işlemi söz konusudur. Bu yöntemin birçok avantajı vardır; sonuçlar oldukça başarılıdır ve hızlı biçimde etiket üretimi yapılabilmektedir. Zorlu-sert malzemelerde bile iyi sonuçlar alınmaktadır.

Alüminyum Kazıma Etiket Nasıl Yapılır?

Alüminyum kazıma etiketlerin yapımında lazer markalama yolu kullanılmaktadır. Müşterilerin istekleri, ihtiyaçları neyse en küçük detayına kadar bu yöntemle etiketlerin üzerine geçirebilmektedir. Aluminyum kazıma yönteminde baskı ya da boya kullanımı yoktur; işlemler kazıma ile yapılır.
Alüminyum kazıma etiketlerin avantajları ise şunlardır:

 • Yüksek kaliteli bir görüntü ve yapı vardır
 • Uygulama ekonomik fiyatlıdır
  Müşteri memnuniyeti genel itibariyle yüksek olmaktadır çünkü en küçük detaylar bile başarıyla hazırlanabilmektedir
 • Oldukça dayanıklı ürünlerdir; dış mekanlarda da rahatlıkla uzun süre kullanılabilirler
 • Seri üretim için uygundurlar; işlemler hızlı şekilde gerçekleştirilir

Alüminyum etiket Ankara değişik kalınlıklarda, boyutlarda ve şekillerde üretilebilmektedir.

 Alüminyum Kazıma Etiketin Kullanım Alanları Nelerdir?

Alüminyum etiketlerin en çok kullanıldıkları alanlar:

 • İkaz işaretleri
 • Marka logoları
 • İsimlikler
 • Makine kullanım talimatları
 • Yönlendirme ve uyarı levhaları
 • Diğer

Bu metal etiket ürünleri dış şart koşullarına çok iyi uyum gösterdiği için sıklıkla dış mekanlarda tercih edilirler. Yağmurdan, kardan, rüzgardan, soğuktan ve nemden ve bunun gibi doğa olaylarından etkilenmeyen bu etiketler müşteriler için iyi bir seçim olmaktadır.

Ürünler yüksek mikron kalınlık özelliğine sahiptirler. Sanayi makinalarında ve ortamlarda kimyasal maddeler çok sıklıkla kullanıldığı için alüminyum kazıma etiketler korunaklı olmaktadır. Kontrol panoları da bir başka elverişli kullanım alanlarındandır. Sıcaklık çok yüksek olsa da alüminyum kazıma etiket bu olumsuzluktan da etkilenmemektedir. Bu açıdan diğer etiket türleriyle kıyas yapılırsa alüminyum kazıma etiket çok daha fazla ısıya karşı dirençlidir.
Etiketler uygulanacakları alanlara yapışkan ile yerleştirilebilirler. Bir başka yöntem de puntolama da kullanılabilir. Monte edilmesi kolaydır. Aynı zamanda yoğun alanlarda sıklıkla kullanılan alüminyum kazıma etiketleri kırılmaya dayanıklı yapıdadırlar. Kolaylıkla çizilme ve deforme olma gibi durumlarla karşılaşılmaz.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by