(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Ankara Asansör Etiket
5 Eylül 2018 Posted by etiket333 Leksan Etiket

Ankara Asansör Etiket

Ankara asansör etiket firmamız, etiket çeşitlikleriyle birçok etiket türünden üretmektedir ve sizler için elimizden geleni yapmak için şimdiden hazırız. Asansörler, üretilmeye başladığı ilk günden bu yana büyük bir ilgi ile kullanılmaya devam eden ürünler arasında kendine yer buluyor. Çünkü asansörlerin kullanılmaya başlanması ile insanlar ve yükler istenildiği şekilde yukarıya veya aşağıya kolay bir şekilde götürülebiliyor. İlk başlarda her ne kadar ağırlıklı olarak yüklerin taşınması ile alakalı çalışmalar yapılsa da evlerde ve iş yerlerinde kendilerine yer bulmaya başlamış oldu. Etiket kullanım alanları ciddi oranlarda artış göstermeyi sürdüren asansörlerin özenli bir şekilde kullanılabilmesi adına asansör etiketleri önemli bir hale geldi.

Oldukça önemli olmasına rağmen asansör etiketleri ne yazık ki pek çok kişi için çok büyük bir değere sahip değil. Ancak gerekli olan konuların üzerinde durulmaması sonrasında ortaya çıkacak olan ciddi sorunlar ile karşılaşılmaması adına ise asansör etiketleri konusuna mutlaka gerekli olan özenin gösterilmesi gerekiyor. Yapılacak olan araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere asansör etiketleri konusunda artık insanların karşılarına onlarca farklı etiket türü kullanılıyor. Birçok kişinin aklına her ne kadar klasik tarzdaki etiketler geliyor olsa da artık isteyen herkes, kendi isteklerine özel olarak hazırlanılan asansör etiketlerini rahatlıkla kullanabiliyor. Genel itibari ile asansör etiketleri uyarı etiketleri altında kendine yer buluyor.

Ankara Asansör Etiket Neden Önemlidir?

Doğru şekilde kullanılacak olan asansör etiketleri ile beraber insanlar herhangi bir sorun ile karşılaşmadan çok uzun süreler boyunca asansörlerini kullanma olanağına erişmiş oluyorlar. Asansörlerin kullanımı açısından herhangi bir sorunun olmadığını öğrenmek adına bu etiketleri incelemek yeterli oluyor. Yeşil etikete sahip olan asansörlerin kullanımı konusunda insanların akıllarında herhangi bir soru işareti kalmıyor. Çünkü bu tarz etiketler ancak gerekli olan incelemelerin yapılması sonucu asansör durumuna göre farklı renklerde yapıştırılıyor. Bunun yanı sıra asansörler ile alakalı pek çok farklı bilgi de yine isteğe bağlı olarak farklı etiketleri üzerinde kendine yer buluyor. Özellikle de son dönemlerde işletmelerin büyük bir kısmı artık diğer konularda olduğu gibi asansör konusunda da insanları etkili şekilde bilgilendirmeyi hedefliyor.

Asansör Etiketi Nasıl kullanılır?

Asansörlerin kullanımları ile alakalı gerekli olan bilgilerin tamamı asansör etiketleri üzerinde kendine yer buluyor. Bu anlamda ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şey ise boyutlar oluyor. Asansörlerin boyutları ve sorunsuzca üzerindekilerin okunması adına boyutlar ne çok büyük ne de çok küçük olmalı. Doğru tarzdaki materyaller ile yapılacak olan asansör etiketleri uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasının yanı sıra baskı işlemlerinin dikkatlice yapılmasından dolayı da üzerinde yazılacak olan yazıların ve uyarıların doğru şekilde okunması sağlanmış oluyor. Tüm detayların üzerinde durulması sonrasında ise artık asansörler herhangi bir sorun yaşanmadan diledikleri gibi kullanılabiliyor.

Asansör Etiketleri, ilgili bakanlık tarafından yayınlamış olan yönetmeliğe göre hali hazırdaki asansörlerin gelişimini sağlamak amacıyla uzman olan kontrol mühendisleri tarafından yapılan belirli periyotlarda ki bakımları asansörün uygunluğunu veya uygunsuzluğunu tespit ederek bu asansörlere monte edilen bir etikettir.

Ayrıca asansör etiketi bir nevi asansörün kimlik kartı gibi kullanılmaktadır. Asansörler hayatımızı kolaylaştıran yüksek binalara daha kolay bir şekilde yukardaki katlara çıkmamızı sağlayan bir taşıyıcıdır. Ankara asansör etiket imalatları sizler için asansörlerin bilgilerini ve ona ait tüm bilgileri barındıran hayati önem taşıyan etiketleri imal etmektedir.  Bu etiketler sayesinde hem asansörü yapan firmanın reklamı ve tanıtımı yapılır hem de iletişim bilgileri barındırdığından asansörle ilgili bilgilerden olası bir arıza olduğu durumlarda servise ulaşıp o bilgileri çok kolay bir şekilde aktarma konusunda çok faydalıdır. Hayati bir öneme sahip olmasının yanında çok güzel estetik bir görünüme sahip olan bu etiketler sizlerin firmalarınıza ayrı bir prestij katacaktır.

Neden Asansör Etiketi Kullanılır?

Bu etikette bulunan genel bilgiler; üretim tarihleri, model ve seri numaraları gibi bilgilerdir. Ankara Asansör Etiket İmalatı yapan firmamız siz değerli müşterimizin yıllarca uzun uzun kullanabileceğiniz etiketler üreterek uzun ömürlü asansörlerinize refakatçı olmaktadır. Asansör Etiket İmalatında yapılan bu etiketler gerek göze hitap açısından gerek tasarım bakımından gerekse de size özel tasarıma ek olarak çok kaliteli malzemeden üretilmesi bakımından Ankara Asansör Etiket İmalatı firması geçmiş günlerden bu yana sektördekini farkını ortaya koymuştur.  Yapılan bu asansör etiketleri bir yönetmeliğe bağlıdır. Bu yönetmeliğe göre etiketler asansör iç kısmında görünür bir kısmında bulundurma zorunluluğu vardır. Etiketler tabi olarak göze hemen değmelidir. Etiketin renkleri vardır ve bunları kısaca şöyle açıklayabiliriz:

Yeşil renkli etiket; kontrolleri sürekli olarak yapılmış can ve mal güvenliği bakımından hiçbir sıkıntısı olmayan risk taşımıyor anlamına gelmektedir.

Mavi etiket; kullanımlarda bir sıkıntı yaratmadan hafif olarak riskli anlamına gelmektedir.

Sarı etiket; kullanmış olduğunuz asansörün artık kabul edilebilir bir risk seviyesine ulaştığını ve belirlenen sıkıntıların en geç 2 ay içerisinden giderilmesi gerekiyor anlamına gelmektedir.

Kırmızı etiket; bu etiket oldukça riskli olan asansörlere verilir. Yüksek risk içerdiği için kesimlikle kullanılmamalıdır. Can ve mal güvenliği açısından kesinlikle uygun değildir. Kontrollerde tespit edilmiş tüm aksaklıkların 1 ay içerisinde tamamlanmalıdır.

Ankara da hizmet vermekte olan Metal Etiket İmalatı yapan firmamızı bilgi veya sipariş için arayabilirsiniz. İşimizi uzman ekiplerle yaptığımız için her konuda yardımcı olacağımıza eminiz…

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by