Ankara Asit İndirme Etiket

Ankara Asit İndirme Etiket

Asit indirme etiket metal bir levhanın asitle verilen yazının ve logonun kimyasal aktiviteler ile yapılmasına denir. Asit indirme etiket türü zorlu şartlardaki etiketler için yapılmaktadır. Bu etiket türü sürekli aşınma ve tahrip olabilecek sektörlerde tercih edilir. Markanızın ismini veya logonuzu fiziksel tahrip gücü yüksek olan alanlarda uzun süre koruyabilirsiniz. Marka, logo, yazı, işaret levhaları metal etiket üzerine şekil ve derinlik vererek etiketler hazırlanır. Eğer firmanız için kullandığınız logolar ve işaret levhaları zorlu şartlarda kullanılıyor ise asit indirme etiket kullanmalısınız.Ağır sanayide kullanılan logolar genellikle asit indirme etiket türüdür çünkü bu etiket türü sanayide var olan fiziksel tahrip gücüne yıllarca karşı koyabilir. Fabrikalarda her gün işçilerin ve makinelerin yarattığı fiziksel güç ve sürekli var olan her yerden tahrip, makinelerin sıcaklığı hava sirkülasyonuna karşı koyabilecek güçte olan bir etiket türüdür. Örneğin bir tersane veya gemicilik şirketini ele alalım. Var olan gemiler sürekli su ile fiziksel temas halinde olması tahribe yol açar. Bunu engellemek için paslanmaz metal üzerine asitle yapılan baskıları kullanmamız gerekir.Etiket türlerini özellikle asit indirme baskı türünü siz müşterilerimizin isteğine göre sunmaktayız. Asit indirme etiket türleri farklı ebatlarda yapılmaktadır. Ürünler bizim üretimimizdir. 333 reklam ajansı asit indirme baskısı ve birçok baskı türünde sizlerin yanında. Baskılar sizin isteğiniz doğrultusunda kalite seçenekleri ve dizaynı yapılmaktadır.Etiket için tercih edilecek metal yüzeyde tasarımın asitle oyulmasını temel alan bu teknik sonrasında ortaya çıkacak olan çalışma yıpranmayacaktır. Dolayısıyla ne tarzda bir yüzey ile karşı karşıya kalırsa kalsın etiketin üzerinde yer alan yazıların ve logoların aşınması, silinmesi gibi bir durumla karşılaşılmayacaktır. Doğru şekilde hazırlanacak asit indirme teknikleriyle hazırlanacak etiketler dış etkenlere maruz kalsalar bile sorun yaşamayacaklardır.

Asit indirme Etiket Avantajları Nelerdir?

Etiket kullanımı, üretilmeye başladığı ilk günden bu yana hangi sektör içerisinde yer alınmış olursa olsun fark etmez, firmaların en fazla üzerinde durdukları konulardan bir tanesi olarak biliniyor. Çünkü etiketler artık birçok konuda firmaların sıklıkla kullandıkları ürünler içerisinde kendine yer buluyor. İnsanların büyük bir kısmı etiketleri yalnızca tanıtım amacı ile kullanılan bir ürün olarak biliyor. Lakin gerçekte özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere etiketler uyarı ve bilgilendirme konusunda da firmalara istedikleri şeyleri net olarak veriyorlar. Eskiden etiketler yalnızca bilindik materyallerden hazırlanırdı. Asit indirme etiket imalatı konusunda yeterli deneyim sahibi olunmadığı için de ne kadar istenirse istensin fark etmez, arzu edilen özellikleri sağlamayan etiketler arasından seçimler yapılırdı.Böyle olunca da hazırlanmış olan etiketler çok kısa bir süre içerisinde eskiyor, soluyor ya da yıpranıyor ve kullanılmaz bir hale geliyor. Firmaların çok büyük bir kısmı bu konuda ne yapacaklarını tam olarak bilemedikleri için ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar tam anlamıyla yüksek performansları elde edemiyorlar. Özellikle de sanayi, kimya, elektrik elektronik, otomotiv gibi sektörlerde durum çok daha ciddi bir hale gelebiliyor. Çünkü bu sektörlerde üretim şartları oldukça zorludur. Ortaya çıkan ürünlerin saklanması, kullanılması işlemleri esnasında etiketlerin zarar görmesine neden olabiliyor. Firmaların da bu durumda etiket masrafları oldukça artıyor. Bunların oluşmasının engellenmesi adına ise firmaların asit indirme etiket imalatı ile alakalı dikkat etmeleri gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Uv baskı ile üretilen etiketler daha avantajlı olmaktadır.

Asit İndirme Etiket Nasıl Yapılır?

Metalin yüzeyine istenilen tasarımın asit ile oyulmak suretiyle yapılması; asit indirme etiket imalatı anlamına gelmektedir. Devamlı bir şekilde fiziksel aşınmaların bulunduğu yerlerde firmaların logolarını, markalarını, işaretlerini, yazılarını ya da ayırt edici işaretlerini uzun süreler boyunca taşıyacak etiketleri bulmaları zor olabiliyor. Asit indirme etiket imalatı ile beraber metal levhaların üzerilerine istenilen tarzda şekiller ve yazılar derinlik oluşturarak işlenebilirler. Asit ile yapılacak olan bu işlemin sonrasında oyulmuş olan yüzeyin üzerinden etiketin çıkartılması mümkün olmayacaktır. Başarılı bir şekilde hazırlanacak olan etiketler sayesinde tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları daha öncesinde olmadığı kadar etkili bir hale gelecek, etiketler çok uzun süreler boyunca kullanılacaktır.

Metal Etiketin Asansör Firmalarına Katkısı Nedir?

Üzerine serigrafi baskı tekniği, asit indirme ve benzeri yüzey işlemleri uygulanarak yüzeyi şekillendirilen ve(ya) işlenen metalin herhangi bir çeşidiyle yapılmış etiket çeşidine metal etiket denir. Endüstriyel ortamın kendine has bazı fiziksel, kimyasal ve mekanik aşındırma ortamı olabilmektedir. Durum böyle olunca endüstriyel ortama yönelik etiket ihtiyacı oluşmuştur. Kuşkusuz metal etiket çeşitleri endüstriyel ortamın zor şartlarına dayanacak ve sizin markanızı, logonuzu çok uzun yıllar koruyacaktır. Yüksek ısı dayanımı, sert yüzey, yüksek boya tutuculuğu ve yüksek kalite istiyorsanız metal etiket tam firmanız için diyebiliriz.Asansör etiketleri çok çeşitli olmakla birlikte farklı malzeme türlerinden üretimi yapılmaktadır. Kullanılacağı yer veya isteğe göre malzeme tercihi yapabilirsiniz. Ham alüminyum, eloksallı alüminyum ya da yüksek mikron malzemelerden üretim yapılabileceği gibi; PVC, leksan ya da çıkartma etiket üretimi de tercih edilmektedir. Kullanım alanına göre şablonlar oluşturulduktan sonra, her firmanın kendi bilgileri ve logosu ile etiketler üretilmektedir.Özellikle yüksek binalarda yaşayanların hayatlarını kolaylaştıran, günlük koşuşturmaların yorgunluğunu azaltan asansörlerin kimlik kartı olan, ona dair her türlü bilgiyi bize aktaran etiketlerinin üretimini gerçekleştiriyoruz.Metal etiketler, hem asansörü üreten firmanın reklamını yapan hem de iletişim bilgilerini aktararak ihtiyacı olanların firmaya ulaşmasını sağlar. İçeriğinde yer alan; üretim tarihi, model ve seri numaraları bilgileriyle arıza durumlarında teknik servisini bilgilendirmeniz için olanak sağlar. İmalatını gerçekleştiren firmanın bilgileri ile etkin ve ekonomik bir reklam sağlar. İstenilen renk ve görünümde tasarımı yapılabilir.  Asansörü üreten firmanın reklamı için metal etiket çok önemlidir. Çünkü her gün onlarca kişinin kullandığı asansörlerde firmanın ismi olması insanların bilinç altında o firmaya dair bir izlenim bırakması demektir. Zaten günümüz şartlarında bir firmanın reklam olmadan büyümesi olanaksız ve gayet zor bir süreçtir.

Asit İndirme Teknikleri Nedir Neden Tercih Edilmelidir?

Günümüzde firmalar tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına hiç olmadığı kadar fazla özen göstermeye başladılar. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise aynı sektör içerisinde onlarca farklı ismin yer almasıdır. Firmalar bu aşamada kendi isteklerini en etkili şekilde ortaya koyabilecek tarzdaki çalışmaları inceleyerek bunların arasından uygun olanlar arasından seçimlerini yapıyorlar. Günümüzde özellikle de etiket konusunda oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı. Geçmiş dönemlerde klasik tarzlarda hazırlanmakta olan etiketlerin yerini şimdilerde birbirinden farklı özelliklere sahip etiketler aldı. Asit indirme teknikleri ise son dönemlere bakıldığı zaman her sektörden firmaların hakkında en fazla araştırma yaptıkları konular arasında kendine yer buldu.Asit indirme teknikleri ile alakalı çok fazla bilgi sahibi olunmamasından ötürü pek çok firma bu tekniği kullanamadıkları için sorun yaşıyorlar. Seçenekler arasından ortaya koydukları çözümler olması gerektiği gibi etkili olamayabiliyor. Asit indirme teknikleri ile beraber etiket için desenin çizileceği metal parçaların üst kısımlarına lak isimli madde kaplanır. Sonrasında arzu edilen desenin etiketin üzerine kazınması, kazınmış olan bölgelere için de asit uygulaması yapılır. Etikete desen işleme işlemi bu şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.Geçmiş dönemlerde asit indirme teknikleri konusunda yeterli oranda bilgi sahibi olunmadığı için arzu edilen sonuçların ortaya çıkması çok zor olabiliyordu. Bunun yerine de ağırlıklı olarak klasik tarzdaki etiketler arasından seçimlerini yapmak zorunda kalınıyordu. Fakat asit indirme tekniklerinin kullanılması ile beraber ortaya çıkacak etiketler çok daha uzun süreler boyunca kullanılabiliyor. Elektrik, elektronik, kimya, otomotiv, sanayi gibi sektörler içerisindeki şartlar oldukça zorlu olabiliyor. Sektörler içerisinde yapılmakta olan üretim esnasında ve sonrasında kullanılmakta olan etiketler çok ciddi şekilde zarar görebiliyor ya da yıpranabiliyor. Bu tarz durumlarda klasik etiketlerin kullanılması yerine asit indirme tekniği tercih edildiği zaman etiketlerde herhangi bir yıpranma sorunu ortaya çıkmayacaktır.

Benzer Haberler

Yeni Haberler