(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Ankara Endüstriyel Etiket Firması

333 Etiket Metal Etiket Uv Baskı AnkaraMetal EtiketAnkara Endüstriyel Etiket Firması

Etiketler, akla gelen gelmeyen her türlü alanda kullanılan ve bilgilendirme, tanıtım çalışmalarının etkili şekilde yapılmasına imkan tanıyan malzemelerdir. Normalde etiket denildiği zaman insanlarına akıllarına öncelikli olarak gelen etiket türleri kağıt etiketler olsa da şimdilerde bu konuda oldukça farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Endüstriyel etiket çeşitleri, kullanılmaya başlandığı ilk günden bu yana sanayi sektöründe yer almakta olan firmaların hepsi tarafından büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır. İlk zamanlarda üretilmekte olan endüstriyel etiketler ile günümüzde üretilmekte olan etiketlerin arasında oldukça ciddi farklar bulunmaktadır.

İnsanların büyük bir kısmı endüstriyel etiket çeşitlerinin yalnızca ağır sanayi dallarında yer almakta olan şirketler tarafından kullanıldığını düşünüyorlar. Gerçekte ise bu etiket türünün kullanım alanı oldukça geniş. Endüstriyel etiketlere bakıldığı zaman öncelikli olarak görülen şeylerden bir tanesi, bu etiketlerin oldukça kaliteli ve uzun süreli kullanıma uygun tarzdaki materyallerden hazırlanmakta olması geliyor. Çünkü bilindiği üzere endüstri sektöründe şartlar oldukça ağırdır. Bundan dolayı da var olan sektör içerisinde kullanılacak olan etiket türlerinin olması gerektiği kalitede üretilmemesi sonrasında pek çok farklı sorun meydana gelecektir. Oluşacak sorunların başında ise hazırlanmış olan etiketlerin oldukça kısa bir süre içerisinde yıpranıp zarar görmesi geliyor. Böyle olunca bilgilendirme ya da tanıtım çalışmaları için firmalara tarafından hazırlatılmış olan etiketlerde meydana gelen soyulma ya da aşınmalar ile pek çok farklı sorun ortaya çıkabilecektir.

Firmaların endüstriyel etiket seçimi yaparken öncelikli olarak dikkat ettikleri konuların başında bu etiketleri nerede kullanacakları geliyor. Başta otomotiv olmak üzere elektronik eşya küçük ev aletleri, beyaz eşya, kimya ve makine sanayii gibi pek çok farklı alanda endüstriyel etiketlerin kullanıldığını görmek mümkündür. Maruz kalacakları ortamın koşullarının yanı sıra kullanım alanları konusunda da dayanıklı ve sağlam olması gereken bu etiketler, aynı zamanda yapıştırılacakları ürüne ait içerik ya da etkileşimde bulunacakları kimyasal maddelere ve oluşacak ağır şartlara da en iyi şekilde adapte olacak tarzda hazırlanır ve üretilir.

Özellikle kimyasal ürünlerin etkileşimde olduğu ve depolama, taşınma konusunda oldukça ağır şartlara sahip ürünlerin üzerinde yer alacak olan etiketlerin klasik tarzda hazırlanması durumunda, çok kısa bir süre içerisinde etiketlerde soyulma, silinme ya da ciddi oranlarda yıpranma sorunları kendini gösterebilir. Halbuki endüstriyel etiketler ile beraber firmalar bu konuda herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmamış olurlar. Konusunda tecrübeli isimler

Endüstriyel etiket tasarımı yapmadan önce hangi materyalin ne tür şartlara uygun olduğu ile alakalı net bilgilere sahiptir. Var olan bu bilgiler ışığında yapılacak olan sektör incelemeleri ile beraber oldukça kısa süreler içerisinde endüstriyel etiketlerin materyal seçimi ve tasarım işlemleri yapılacaktır. Son aşamada ise etiketler üretilerek kullanıma hazır hale gelecektir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by