Ankara Etiketçi Firma

Ankara Etiketçi Firma

“Ankara etiketçi firma üretimi etiketler tüketicilerin bilgilenmesi amacıyla üretilen aynı zamanda da son dönemde reklam sektöründe büyük bir rol oynayan etiketler günümüzde kişilerin firmalarının tanıtımını yapabilmesinin en kolay yoludur. Tüketiciler genel olarak gün içerisinde bir çok farklı etiket türü ile karşı karşıya kalmaktadır. Kimi zaman kişiler ürün üzerinde ki kullanım talimatları için veya kullandıkları gıda maddesinin son tüketim tarihini öğrenmek için etiket kullanımında bulunur. Bunun yanı sıra etiketler günümüzde mağaza camlarında, firma tanıtımlarında veya işletmelerin logosunu belirli noktalara koyması ile karşımıza çıkmaktadır.

Ankara Etiketçi Firma Size Nasıl Yardımcı Olacaktır?

Markalar etiket seçimi sırasında kaliteli malzeme, iyi tasarım ve uygun fiyata dikkat etmeleri gerekmektedir. Ankara etiketçi firma kişilere uygun maliyetli, kaliteli etiket tasarımları yapmaktadır. Bir çok farklı materyal üzerinden etiket tasarımı yapılabilmektedir, etiket tasarımlarının fonksiyonları kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Etiketler firmaların rekabet gücünü artırmakla beraber bilinirliklerini de en üst seviyede sağlamaktadır. Günümüzde şantiye, kimyasal madde üreten iş yerleri veya sanayi alanlarında ise uv baskı ile üretilen metal etiket veya uyarı etiketleri kullanımları zorunlu hale gelmiştir. Bu tür etiketler genel olarak makine kullanımı, çevre güveliği ve işçi güvenliği adına yapılmaktadır.

 

Ankara Etiketçi Firma İmalatı Etiketler Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Etiketler önemine ve türüne göre bir çok farklı sektörde kullanılabilir. Sektör içerisinde etiketler gıda, kozmetik, sanayi veya tekstil sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu sektörlerin yanı sıra taşımacılık, elektronik, otomotiv veya turizm sektöründe de sıkça etiket kullanımı yapılmaktadır. Etiket kullanımının en önemli unsuru ise kullanıldığı alan ve verdiği mesajdır. Markanızın ve firmanızın amacına göre iyi bir etiket tasarımı seçmeniz oldukça önemlidir. Özellikle etiketler markanın imajını ve bilinirliğini kaliteli bir şekilde sürdürmesi açısından oldukça önemlidir. Markanıza göre iyi bir etiket seçimi için Ankara etiketçi firma ile iletişime geçebilir, markanızı en iyi yansıtacak etiket tasarımına karar verebilirsiniz. Markanın ürün ve hizmeti sırasında iyi bilgi aktarması, tüketici tarafından oldukça dikkat edilen konulardan biridir. Bilgi verici etiket tasarımları veya reklam amaçlı kullanılan etiketler birbirinden farklı ve özel olarak tasarlanması gerekmektedir. Firmalar yasal zorunluluk dışında tanıtım veya reklam amaçlı etiket tasarımı talebinde bulunabilir. Yapılacak olan etiketlerin malzemesi ve türü oldukça önemlidir. Ankara etiketçi firma ise kişilere bilinen etiketler ve tasarımlar sunmaktadır kullanılan malzemeler son sınıf olmakla beraber markalara uzun süreli etiket kullanımı garantisi vermektedir.

Sektörde En Çok Kullanılan Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Etiket kullanımı yasal düzenlemeler ile birlikte oldukça yaygınlaşmıştır. Bununla beraber sektör içerisinde zamanla yeni etiket türleri çıkmaktadır. Etiketler dayanıklık, görsellik ve işlev olarak günümüzde en çok tercih edilen reklam unsurlarından biridir. Firmalar kendi markalarını tanıtmak amaçlı etiket kullanımında sıkça kullanmaktadır. Özellikle sektörde ön plana çıkmak isteyen firmalar, kendilerine uygun etiket tasarımı yaptırarak rakiplerinden bir adım ileriye gitmeye çalışmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen etiket türlerinden biri traffolyte etikettir. Bu etiket türü farklı kalınlıklarda tasarlanmaktadır en dikkat çekici özelliği ise iki veya üç plastik içerisine sıkıştırılarak üretilmesidir. Traffolyte etiket soğuk havadan veya dış havanın olumsuz koşullarından etkilenmemektedir. Yüksek ısı veya aşırı soğuğa karşı dayanıklı olan bu etiket türü markasını ön plana çıkarmak isteyen ve marka bilinirliğini arttırmak isteyen firmaların en çok tercih ettiği etiket türlerinden biridir. Troffolyte etiket tasarımı isteyen kişiler Ankara etiketçi firma ile irtibata geçerek düşük maliyetli etiket tasarımı siparişinde bulunabilirler. Troffolyte etiketler uygun maliyetli tasarlanabilen ve estetik olarak oldukça şık görünen etiket türleri arasındadır. Firmaların diğer bir tercih ettiği etiket türü ise gravoply etiket türüdür, bu etiket türü ince bir akrilik yüzeye sahiptir. Bunun sayesinde etiket yüzüne gelebilecek herhangi bir darbe etiketi etkilememektedir.

Gravoply etiket

Çizilmez yüzü sayesinde bu etiket türü firmalar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Gravoply etiket CNC makinelerinde veya lazer bazlı makineler üzerinde hızlıca işleme girebilmektedir. Bu etiket türü genellikle elektronik ürün etiketleme, mimari tasarıma sahip olan tabelalarda veya isim levhalarında tercih edilmektedir. Gravoply etiketler her tür renkten imal edilebilmektedir, bu etiket türüne en iyi şekilde sahip olmak isteyen kişiler Ankara etiketçi firma ile iletişime geçerek etiket hakkında daha detaylı bilgi alabilirler. Dama etiketler ise estetik görünümü yüksek olan etiket türlerinden biridir. Bu etiket türü herhangi bir tasarım üzerine şeffaf veya renkli poliüretan karışımının dökülmesi ile elde edilmektedir.

Damla Etiketler

Damla etiketler uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir ve etiket yüzeyinde herhangi bir deforme tutmamaktadır. Markalar logolarını, ürün bilgilerini  veya markanın ana fikrini rahatça bu etiket türü üzerinden tüketiciye yansıtabilirler. Damla etiketler dikkatli ve iyi tasarlanması gereken etiket türleri arasındadır. Sektörde en uygun fiyata bu etiket türünü tasarlayan firma ise Ankara etiketçi firma kişilere uygun fiyatlarda, uzun vadeli etiket tasarımı vaat etmektedir. Günümüzde sanayi, mobilya, beyaz eşya veya kimyasal üretim işletmelerinde en çok kullanılan etiket türü ise alüminyum etiketlerdir. Alüminyum etiketler metal materyallerden elde edilmektedir ve metal etiket grubuna girmektedir. Metal etiket arasında en çok rağbet gören alüminyum etiketler, tasarımlarında ki cazibesiyle ve uzun süreli dayanıklığı sayesinde sektörde en çok tercih edilen etiket türlerinden biridir. Alüminyum etiketler markaların reklamını yapabilmesi ve vermek istedikleri mesajı en rahat yansıtabilen etiketlerden biridir. Özellikle iyi tasarlanmış bir alüminyum etiket, firmalara uzun vadede uygun fiyatlı reklam vaat etmektedir. Alüminyum etiketler kolay monte edilebilir, kullanılacak sektöre göre istenilen tasarıma açık bir üründür. Alüminyum etiketler 110 dereceye kadar dayanıklı ve kolay bozulmayan her türlü hava şartına uyum sağlayan etiket türlerindendir. Kaliteli ve gösterişli bir alüminyum etiket sahibi olmak isteyen firmalar Ankara etiketçi firma üzerinden uygun fiyatlı ve kaliteli etiket sahibi olabilirler. Ankara etiketçi firma üzerinden alüminyum etiket, etiket levhaları, çıkarma etiketler veya damla etiket tasarımı siparişinde bulunabilirsiniz.”

Benzer Haberler

Yeni Haberler