333 | Leksan, Metal, Folyo, Sticker Etiket Ankara

Ankara İSG Levhası

Ankara İSG levhası ile işçi ve çalışma sahasında bulunan iş kazalarının önüne geçilmektedir. Hangi sektör olursa olsun, çalışılan zaman içerisinde güvende hissettirmesi elzemdir. Çünkü insanlar çalışma yaptıkları ortamda güvende hissetmek ister.

Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman iş güvenliği konusuna pek dikkat edilmiyordu. Bu yüzden ortaya ciddi sorunlar çıkmaktaydı. Şimdilerde ise bu konuda oldukça farklı UV Baskı çalışmaları yapılmaya başlandı. Var olan çalışmalarda İSG uyarı levhaları ve iş güvenliği konusunda oldukça etkili çözümler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Bünyemizde İş Güvenliği levhası üretimi yapmaktayız. Ankara İSG Levhası ihtiyaçlarınız için hemen iletişime geçin!

İSG Levhaları Ne için Kullanılmaktadır?

Bu levhalar; firmalarda var olan kanunlar ve kendi bünyelerinde çalışan kişilerin güvenliği adına kullanılmaktadır. Bu sayede çalışma ortamının daha verimli hale getirilmesi hedeflenir. Günümüzde hazırlanan İSG levhaları incelendiğinde, önemli olan levhanın dikkat çekici olmasıdır. Geçmiş dönemlere bakıldığında ise yapılan çalışmalar oldukça sınırlıydı. Bu yüzden iş kazaların sıklığı artmıştı. Ancak günümüzde bu sorunların önüne geçilmesi adına ciddi çalışmalar yapılmaktadır.

İş Güvenliği Uyarı Levhaları İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Firmaların dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi, konusunda uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Bu isimler, firmaların iş güvenliği konusunda isteklerini net bir şekilde bilir ve ona göre çalışma yapar. İş güvenliği levhalarının kullanımlarındaki temel amaç; burada olan ya da gelecek olan kişilerin güvenliklerini en üst düzeyde sağlanmasıdır.

Kullanım Alanları

Levhalar birbirinden farklı konular üzerinde hazırlanabilmektedir. Ayrıca uyarı levhaları denildiğinde akla acil çıkış ve ilk yardım tabelaları gelmektedir. Firmalar tarafından iş güvenliği uyarı levhaları konusunda yapılacak olan araştırmaların sonrasında da görüleceği üzere her levhanın farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu aşamada önemli olan konu levhanın içeriğidir. Ardından içerik belirlendikten sonra levhanın kullanılacağı mekana göre boyut ve renk seçimi yapılmaktadır.

Teslim ve Konumlandırma

Gerekli detayların üzerinde durulduktan sonra, kısa süre içerisinde İSG levhaları imal edilmektedir. Sonrasında kullanılacak mekana yerleştirilmektedir. Ancak bu levhaları görülebilir bir bölgeye konumlandırmak elzemdir.

İSG Levha Tasarım Süreci

Çalışanların ve müşterilerin güvenliklerini en yüksek düzeyde sağlamak adına kullanılan İSG levhaları, kullanıldığı bölgelerde eş anlamlıdır. Böylece dışarıdan biri geldiğinde kolayca anlaşılmaktadır.

Tasarım Boyutu ve Şekli

Yangın ile mücadele işaretleri kare ya da dikdörtgen şekilde hazırlanmaktadır. Burada kırmızı renk üzerine beyaz piktogramlar kullanılmaktadır. Beyaz kısımlar ise işaret alanının en az %50’sini kapsamak zorundadır. Acil çıkış ve ilk yardım işaretleri de aynı şekilde hazırlanmaktadır. Ancak burada, yeşil üzerine beyaz piktogram kullanılmaktadır. 

Yasaklayıcı uyarı levhaları ise daire şekline kullanılmaktadır. Ayrıca yeşil zeminin üstüne siyah piktogram, kırmızı çerçeve ile diyagonal çizgiler kullanılmaktadır. Mavi kısımlar da işaret alanının en az %50’sini kapsamaktadır.

Uyarı işaretleri ise üçgen şeklinde hazırlanmaktadır. Buna ek olarak sarı zeminin üstüne siyah piktogram ve siyah çerçeve kullanılmaktadır. Belirli standartlara uygun tarzdaki çerçeveler sayesinde yüksek güvenlik düzeyi sağlanmış olmaktadır. UV Baskı ile uzun ömürlü ve solmaz hale gelmektedir. İş güvenliği levhası ile çalışanlar ve işverenler iş kazalarına karşı bilgi sahibi olacaktır.

İSG Levhaları Avantajları

İş Güvenliği söz konusu olduğunda; çalışanların, çalışma bölgesinde sağlıklı bir şekilde zaman geçirmesi hedeflenmektedir. Geçmişten günümüze birçok levha çalışması yapmıştır. Geçmişin aksine, şuanki çalışmalar iş kazası riskini minimize etmektedir. Bu yüzden firmalar, istekleri doğrultusundaki İSG levhaları tercih etmektedir.

Bilinmesi Gerekenler

Ankara İSG levhası yaptırmadan önce bilmeniz gereken birkaç husus vardır. Bunların başında işinde uzman kişilerle çalışmak gelmektedir. Bununla beraber ortaya çıkan levhalar ile sağlıklı çalışma ortamları oluşturulmaktadır. Bilindiği üzere uyarı levhalarına bakıldığında, bunların her biri farklı iş yerlerinde farklı iş yerlerinde kullanılabilmektedir. Dolayısıyla bu levhalar arasından seçim yapılırken, levha özelliklerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu levhalar özen ve dikkatle hazırlanmaktadır. Bu sayede isg tabelaları güvenli alanlar oluşturmakta oldukça başarılı hale gelmektedir.

Scroll to Top