Ankara Leksan Etiket

Ankara Leksan Etiket

Ankara Leksan Etiket firması, elektrik ve elektronik cihazların kumanda ve kontrol panelleri için uv baskılı silinmez etiket üretmektedir. Kullanım noktasında etkin bir şekilde kullanım olanağı sunan leksan etiket PVC üzerine yapılmaktadır. Silmeye karşı yapılan baskı yapıştırıcı ile malzeme arasında kaldığından çıkma durumu bulunmaktadır. Uzun ömürlü olduğundan dolayı tercih noktasında daha fazla etkin olarak seçilmektedir. Ankara leksan etiket konusunda oldukça yoğun bir şekilde kullanım olanağı ile ön planda yer almaktadır.

Etiketin sıcaktan etkilenmediği yerlerde kullanımı daha yaygın şekildedir. Özel baskı uygulaması kullanılarak uygulama yapılmaktadır. Genel olarak elektronik alanlarda kullanımı yoğun bir şekildedir. Fırın benzeri yüksek sıcaklıklarda çalışma ortamı bulunan yerlerde sorunsuz bir şekilde kalı olmaktadır ve uzun ömürlüdür. Temizlik yapılırken silmeden kaynaklı bir çıkma söz konusu olmamaktadır. Bu yüzden kullanışlı bir yapıya sahiptir. Genel anlamda elektronik alanlarda kullanılsa da sunmuş olduğu avantajlar sayesinde birçok alanda kullanma uygundur. Kullanılmak istenilen yerin durumuna göre de hazırlanma imkanı sunması kullanım alanını belirlemede etkin olarak rol oynamaktadır.

Leksan Etiket Nedir

Leksan etiket, pvc etiketten dayanıklı ve dayanım sıcaklığı 100 derece ve üzerine kadar çıkabilmektedir. Şeffaf leksan etiketler pvc etikette olduğu gibi tersten baskı tekniği ile üretilmektedir. Leksan etiketin bazı avantajlı ve olumlu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanıldığını belirtebiliriz. Leksan etiket nedir soracak olursanız rengarenk görünümüyle uzun süre bozulmadan dayanabilen asansör bilgilendirme ve uyarı etiketleri, elektrik kontrol panolarında ve elektronik ürünlerde sıklıkla kullanılan pvc etiket ürünüdür. En çok kullanıldığı sektörler ise otomotiv, makine ve elektronik eşyalardır. Çok yüksek derecede ısıya karşı dirençli olduklarından bu sektörlerdeki olumsuz koşullar Leksan ürününü etkilemez. Fırın ve ısıtıcı gibi ürünlerde de sıkça kullanılır. Kullanım alanları içinde ağırlık elektronik eşyalardadır.

Leksan etiket en fazla tercih edilen etiket çeşitlerinden bir tanesidir. Ürün 100 derece ısıya kadar dayanma gücü ile özellikle sıcaklığın yüksek olduğu ve yüksek ısıya maruz kalınan alanlarda bulunan ürünler için tercih edilmektedir. Leksan etiket modelleri, otomotiv sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi sektöründe, elektrik ve elektronik sektöründe gönül rahatlığı ile kullanılabilen ender etiket çeşitlerindendir. Şeffaf pvc ile yapıştırıcı arasına uygulanan baskı sayesinde dış müdahale ile hiçbir zaman karşı karşıya kalmaz. Bu sayede rengi solup, silinmeden çok uzun sürelerde varlık gösterebilir.  Üretimi yeni nesil baskı tekniklerinden bir tanesi olan serigraf baskı uygulaması ile leksan etiketi gerçekleştirilebilir. Bu sayede parlak renklerin ve görselliğin hakim olduğu bir ürün ortaya çıkartılır. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimlerin basıldığı leksan etiket çeşitleri, makinelerin ön panellerinde veya reklam promosyon amacı ile tercih edilir.

Leksan Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan ve çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de imalatını tıpkı diğer ürünlerimizde olduğu gibi birinci sınıf teknikler ile yapmaktayız. Leksan Etiket İmalatı Nasıl Yapılır, kısaca üretim mantığını açıklayalım. Son sistem teknolojiyle donatılan modern uv baskı makineleri eşliğinde kaliteli boya ve pvc malzemelerinden imal edilen leksan etiketler, serigraf baskı tekniği ile yapılmaktadır. Baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolay deformasyona uğrayıp bozulmayan bir özelliğe sahiptir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Estetik görünüşü açısından en güzel etiket cinsidir. İçeride ve dış mekanlarda kullanılabilir. En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır. Bu yüzden boyasında solma ya da kararma olmaz.

Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılarak baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Işıklı tabela yüzeylerinde kullanılabilir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Bu etiket cinsi özellikle makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır. İstenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır. (Sayıcı, Termostat, Devir hız ölçerler, Zaman röleleri, Sensör).

Leksan Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Leksan etiketleri hem iç hem dış mekanlarda görebilirsiniz. İki ortam için de uygun yapıda olarak üretilmektedirler. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Bu etiket türü PVC üzerinde baskıların olduğu bir üründür. Genellikle de baskı için serigrafi kullanılmaktadır ancak dijital ya da UV baskı da yapılabilmektedir. Ürünün üzerine logo, yazı, açıklama, grafikler, uyarı işaretleri, resim gibi unsurlar basılabilir. Peki Leksan Etiketler Nerelerde Kullanılır? Asansör kumanda etiketleri, evlerdeki müzik seti, kumanda, alarm sistemleri gibi cihazlarda bile leksan etiketleri görebilirsiniz.  Leksan etiketleri elektronik eşyalarda ve yüksek ısı kullanılan alanlarda tercih etmek uygun bir seçim olacaktır. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Leksan etiketlerini kullanmak için bazı olumlu yönlerine göz atabilirsiniz:

 • Baskı terstendir. Bu nedenle baskının yapıldığı alan ile direkt olarak bir temas gerçekleşmez. Yapıştırıcı ve PVC arasında durduğundan baskının zarar görmesi oldukça küçük bir ihtimaldir.
 • Serigrafi daha sıklıkla kullanılır ancak dijital ve UV baskı da yapılabilir
 • Isıya dayanıklılık seviyesi 100 dereceye kadar çıkar
 • Hava, nem, su gibi dış şartlardan etkilenmez
 • Baskısının kararma ve solma problemi yoktur
 • Elektronik eşyalarda daha fazla kullanılır
  Leksan etiket ürününde fiyat olarak da müşteriler uygun koşullarla karşılaşmaktadırlar. Baskılar parlak veya mat malzeme ( Müşteri isteğine göre) üzerine yapılabilmektedir.

 

Leksan Etiket Baskı Ankara

Özellikleri arasında en öne çıkan özelliği baskı arka taraftan uygulandığı için ön tarafta ki boya ve baskının kazınması ya da çıkması mümkün değildir. Kendinden yapışkanlı olmamasından dolayı arkasına yapılan baskı ile yapışkan kaplaması yapılarak etiket işlemi yapılmaktadır. Yapışkanda tutunma yüzdesi oldukça yüksek seviyelerdedir. Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan bu Leksan Etiket Baskı Ankara 100 derece sıcaklığa karşı dayanıklı olup su ve hava şartları karşısında etkilenmemektedir.

Uygulama noktasında 1. sınıf kalitede ki malzeme kullanımı ile kullanılan tekniklerin yüksek başarı sağlanması sayesinde birçok etken karşısında deforme olmamaktadır. Ankara Leksan Etiket Özellikleri konusundan bahsedecek olursak, etkili bir görüntüye sahip olmasından dolayı daha ön planda bir etikettir. Hem iç mekanlar için hem de dış mekanlar için kullanımı uygun olan bir etikettir. Solma ve kararma yapmadığı için uzun süreli olarak yeni gibi bir duruşa sahiptir. Tersten baskı yapıldığından dolayı dokunma durumunda herhangi bir etki etmemektedir. Ankara leksan etiket ile birçok çözüm noktası bulunmaktadır. Üretimlerin yapımında özenli çalışmalar sergilenmesi sonuç bakımından önemlidir. Tüm çalışmalarda yapılan etki ile kullanıldığı yerde sorunsuz bir şekilde uzun süreli olarak kullanılmasında sorun teşkil etmemektedir.

Bunun yanı sıra Ankara leksan etiket firması incelemeleri yapan işletmeler, bu etiketlerin arzu edilen her kalınlıkta hazırlanabildiğini de rahatlıkla görebilirler. Pek çok işletme kurumsal kimlik çalışmalarını çok daha etkili şekilde yapmak adına pvc etiket modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebiliyorlar. Gerek parlak gerekse mat malzemelerden hazırlanılan bu etiketler ile firmalar artık kendilerini en iyi şekilde tanıtabilmek adına istemiş oldukları etiketleri rahatlıkla üretebiliyorlar. Oldukça farklı özelliği içerisinde bulunduran bu etiketler ile beraber artık işletmeler Ankara’da yer alan leksan etiket firmalarını inceleyerek bunların içerisinden en deneyimli olanları seçip diledikleri etiketleri kısa sürede ortaya çıkartmış olacaklardır.

 

Leksan Etiket Ankara İmalatı

İnsanların bir kısmı leksan etiketler ile alakalı tam anlamıyla bilgi sahibi değiller. Böyle olunca da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, onların isteklerini karşılamayacak tarzdaki ürünleri inceleyerek bunlar arasından Leksan Etiket Ankara İmalatı seçimlerini yapıyorlar. Bu seçimlerin sonrasında ise ortaya görsel anlamda oldukça kötü ve istekleri hiçbir şekilde karşılayamayacak tarzdaki etiketler çıkmış oluyor. Bunların olmasının engellenmesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta. Bu şeylerin başında ise etiketlerin kaliteli materyallerden üretilmesi gerektiği gelmekte. Asansörlerin marka ve modellerine uygun tarzdaki bu etiketler sayesine bir yandan asansörlerin güzel görünmesi sağlanmış olurken diğer bir yandan ise gerekli olan bilgilendirmeler eksiksiz olarak yapılmış oluyor.

Ankara’da yer alan leksan etiket firması seçimi ile de görülebileceği üzere bu etiketler yalnızca dijital değil aynı zamanda UV ve serigrafi baskı tekniklerine de uyumludur. Böylelikle işletmeler diledikleri tarzdaki etiket tasarımları için leksan etiketi tercih edebilirler. Etiketler tasarlandıktan sonra lazer ile kesilmekte ve daha sonrasında da ısı ile şekil verilmektedir. İnsanların büyük bir kısmı leksan etiketlerin sadece sticker tarzı ürünler için kullanılabildiğini düşünebiliyorlar. Fakat leksan etiketler oldukça farklı ürünler için rahatlıkla tercih edilebilir. Sticker tarzı bir ürün hazırlanmak istendiği zaman etiketin hazırlanmasından sonra kendinden yapışkanlı aktarma bandına aktarılacak, bu sayede de yapışkan özelliği ortaya çıkartılacaktır.

Leksan Asansör Etiketleri

Asansör etiketleri özellikle de son dönemlerde firmaların ve kişisel olarak asansör kullanmakta olan kişilerin hakkında en fazla araştırma yaptıkları konuların başında gelmekte. Çünkü bilindiği üzere asansör etiketleri insanların yaşamlarını oldukça kolaylaştıran şeyler arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor. Gerek apartmanlarda gerekse iş yerlerinde sıklıkla kullanılmakta olan asansörlerin üzerinde yer alacak olan leksan asansör etiketleri bir nevi asansörlerin kimlikleridir. Çünkü bu etiketlerin üzerinde asansörlere ait olan bilgilerin tamamı eksiksiz olarak yer almaktadır. Kullanılmakta olan bu etiketler yalnızca firmaya ulaşılmasını ve onun tanıtımını sağlamıyor, aynı zamanda teknik arıza olması durumunda nelerin yapılması gerektiği ile alakalı bilgiler yer almaktadır.

Geçmiş dönemlerde asansör etiketlerine bakıldığı zaman görülebileceği üzere onların karşısına çıkartılmakta olan etiket türleri birbirinin aynısı tarzında oluyordu. Ancak ilerleyen zamanlar ile beraber bu konuda oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı. Leksan asansör etiketleri ise son dönemlerde en fazla kullanılmakta olan asansör etiketleri arasındaki yerini almış durumda. Bu etiketler genel itibari ile PVC üzerinde baskıların yapılmakta olduğu etiketlerdedir. Serigrafi baskı yöntemi ile yapılmakta olan çalışmalar sayesinde üzerine istenmiş olan her türlü şey eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş oluyorlar. Bu tarz etiketlerin baskıları oldukça kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Bundan dolayı da akıllarında hiçbir soru işareti olmadan asansör etiket baskılarını hazırlatma imkanına erişmiş olabiliyorlar.

Bu tarz etiketlerin hazırlanmasından önce dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise asansör etiketleri ile istenilen her türlü çalışmanın eksiksiz olarak yapılabilmesidir. Geçmişte bu tarz etiketler konusunda yaşanmakta olan gelişmeler ışığında asansör etiketleri ile alakalı istenilen her türlü çalışma oldukça başarılı bir şekilde ortaya koyulmuş olacaktır. Asansörlerin kullanımları ile alakalı bu tarz etiketler bastırılmak istendiği zaman gerekli olan detayların üzerinde dikkatlice durulması ile beraber ise oldukça kısa süreler içerisinde tam anlamıyla istenilen tarzdaki etiketlerin bastırılması işlemi yerine getirilmiş olacaktır. Ve böylece etiketler basıldıktan sonra asansörlerde istenilen görüntü oldukça başarılı bir şekilde yerine getirilerek onların kullanımına hazır hale getirilecektir.

Ankara Leksan Etiket Firması

Ankara leksan etiket, makinelerin kontrol panelinde, elektronik eşyada kullanılan 100 derece ve üzeri sıcaklıklara dayanımlı tersten baskı yapılarak üretilen pvc etikettir.Leksan etiket PVC üzeri baskılı bir etikettir. Baskı, malzeme ve yapıştırıcı arasında kaldığı için her türlü silmede baskının çıkma şansı yoktur ve çok uzun ömürlüdür.

Firmaların büyük bir kısmı Ankara leksan etiket firması arayışına girdiklerinde, geçmiş dönemlerin aksine artık çok daha fazla seçenek çıktığını görebiliyor. Fakat bunların içinden seçim yapmadan önce dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, leksan etiketlerin ne olduğunu bilmek oluyor. Klasik tarzdaki etiketlerin aksine leksan etiketlerde baskı işlemi tersten yapılmaktadır. Bununla beraber etiketin üretimi sırasında polikarbonat maddesi kullanılıyor. Oldukça dayanıklı olan bu materyal sayesinde hazırlanılan leksan etiket hem iç hem de dış mekanlarda herhangi bir sorun meydana gelmeden rahatlıkla kullanılabiliyor. Arzu edilen estetik görünüme sahip olan bu etiketleri firmalar kendi isteklerine göre diledikleri şekilde kişiselleştirme imkanları da bulunuyor.

Ankara Leksan Etiket Kullanım Yerleri

Genellikle elektronik sektöründe, makinalarda (makinanın sıcak olmasından etiket etkilenmez) fırınlarda, vs. yerlerde kullanılır. Leksan etiket Özel PVC malzemeye özel baskı tekniği uygulanır. İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzemeyle yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan hiçbir silinmede baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün ortaya çıkar. Genelde elektronik sektöründe kullanılsa da her türlü alanda kullanılabilir.0,15 mm’ den 1,5mm’ye kadar kalınlığı olan Leksan Etiketlerin en önemli özelliği baskının arka yüzeyde olmasından dolayı ön taraftan baskı ve boyanın kazınamaması ve çıkmamasıdır. Leksan etiketler Kendinden yapışkanlı değillerdir, Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava şartlarından etkilenmez. Ankara Leksan Etiket Kullanım Yerleri olarak makinelerin kumanda sistemleri, asansör düğmeleri ve elektronik kontrol panelleri örnek verilebilir.

U.V etikete oranla daha sağlam olarak görülen bu etiket türü çoğunlukla teknolojik alanlarda kullanılsa da farklı çalışma alanlarında da kendine yer bulan Ankara Leksan etiket de sektörde kendine önemli bir yer bularak Ankara leksan etiket olarak adını duyurmayı başardı. Açık hava etiketlerinin kullanım alanları ile benzerlik gösteren leksan etiket etiket firmaları tarafından çoğunlukla tercih edilmiş olması ile bilinir yukarı da da belirttiğimiz gibi pvc üzerine kaplama yapıldığı için kaplamanın kolay kolay çıkması olasılık dahilin de değildir.

Ankara Leksan Etiketin Avantajları

Rengarenk görünümü ve uzun süre hiç deforme olmadan dayanabilme gücü ile en fazla tercih edilen etiket çeşitlerinden bir tanesidir. 100 derece ısıya kadar dayanma gücü ile özellikle sıcaklığın yüksek olduğu yerler ve ürünler için tercih edilmektedir. Bu etiketler otomotiv sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi sektöründe, elektrik ve elektronik sektöründe gönül rahatlığı ile kullanılabilen ender etiket çeşitlerindendir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Ankara Leksan Etiketin Avantajları olarak diyebiliriz ki yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. ve rengi olmaz, baskı malzeme ile yapışkan arasında kalır, açık havaya direk maruz kalmadığı için uzun ömürlüdür.  Bu etiket cinsi özellikle makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır, istenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır.

Günümüzde gelişmekte olan teknoloji ile beraber geçmiş dönemlerde çok daha klasik şekilde hazırlanmakta olan ürünlerin yerine mümkün olduğu kadar yenilikçi ürünleri inceleyip bunların arasından seçimlerini yapmayı tercih ediyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise yeni ürünlerin çok daha kullanışlı olması. Dolayısıyla firmalar çok daha uzun süreler boyunca yüksek performans ile kullanacakları ürünleri inceleyerek bunların içinden seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. Etiketler de var olan bu gelişimler ile farklı materyallerde hazırlanmaya başlamış durumda. Böyle olunca da firmalar artık kendi isteklerine en uygun olacağına inandıkları ürünler içerisinden seçimlerini yapıyorlar. Leksan etiket modelleri de üretilmeye başladıkları ilk günden bu yana sıklıkla tercih edilen etiketler içerisinde kendine yer buluyor.

Leksan Etiket Ankara

Leksan etiket ankara üretimi etiketler, ürün ya da hizmetlerin başarılı şekilde tanıtılması, bilgilendirme çalışmalarının yapılması ya da gerekli görüldüğü durumlarda yönlendirme işlemlerinin yapılabilmesi konusunda firmalara oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Her ne kadar ilk üretilmeye başladığı dönemlerde yalnızca var olan gelişmelere yönelik modeller ortaya çıkartılabiliyordu. Firmalar da bundan dolayı ne kadar farklı çalışmalar yaptırmak istemiş olsalar da yalnızca var olan etiket çeşitleri arasından seçimlerini yapabiliyorlardı.

Gelişmelerin her geçen gün artış göstermeye başlaması sonrasında ise firmalar leksan etiket ankara üretimi konusunda incelemeler yapıyor ve seçimlerini de ağırlıklı olarak bu etiketler içerisinden diledikleri tarzdaki etiketleri bastırıyorlar. İlk başlarda yalnızca birkaç farklı sektördeki firmalar tarafından kullanılıyor olsa da artık farklı sektörlerdeki firmaların da sıklıkla kullandıkları etiket türleri içerisinde yer almaya başladı. Leksan etiket ankara, polikarbonattan üretimi yapılan ve bu yüzden diğer etiket türlerine nazaran daha dayanıklı olabilen bir etiket türüdür. Leksan etiketlerin kullanımlarında kolaylık ve zarif bir görünüme sahip olmalarından dolayı daha çok tercih edilmektedirler.

Tanıtımlar ve reklamlarda hangi sektör için çalışılırsa çalışılsın söz konusu firmanın öncü firmalar arasında bulundurulması yolundan geçmektedir. Bundan dolayı tanıtım ya da reklam çalışmalarında radyo, televizyon vb. kitle iletişim araçlarının yardımıyla yapmış olsanız bile etiket gibi sağlam yöntemler ile de desteklemeniz gereklidir. Firmanızın ismini ürün ya da yapılan hizmette gösterebilecek etiket kullanımı yapmalısınız.

Leksan Etiket Modelleri

Genel olarak leksan etiket modellerine bakıldığı zaman ilk aşamada ön plana çıkan şeylerden biri, estetik anlamda oldukça güzel bir görünümün ortaya çıması oluyor. Klasik tarzdaki etiketlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere etiketler kimi zaman görünüm anlamında kısa bir süre içerisinde bozulabiliyor. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen firmalar ise leksan etiketler ile istedikleri sonuçları rahatlıkla elde edebiliyorlar. Çünkü leksan etiketlerin görünümlerinde deforme oluşmaması adına oldukça etkili çalışmalar yapılmaktadır. Özel olarak gerçekleştirilen baskı işlemleri ile beraber etiketlerin kullanım ömürleri boyunca görünüm anlamında istenilenleri firmaya vermiş olacaktır.

Reklamcılık sektörlerinde destekliyici ve tamamlayıcılık açısından etiket önemli bir yer tutmaktadır. Etiketleme yöntemlerinde yaygın olarak tercih edilen yöntem ise leksan etiket yöntemidir. Leksan etiketlemenin dışında diğer etiketleme türleride etkilidir ancak leksan etiketinin sahip olduğu özellikler ve sağlamlığı onu ön plana çıkarmakta ve PVC’lerde kullanımı açısından en uygunudur. Leksan etiketleme her alanda kullanılabilir ancak en çok elektronik cihazlar ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.

Ankara Leksan Etiket  İmalatı

PVC etiketlemelerinde baskısı yapılan etiket malzeme ve baskı arasında kalmaktadır. Bu yöntemle kullanılan bu etiket kolay kolay silinmez ve uzun süreler kalarak firmanın tanıtımı, reklamı daha akılda kalıcı şekilde yapılmış olacaktır. Bu Ankara Leksan Etiket  İmalatı ürünü genel olarak elektronik cihazlarda tercih edilmektedir. Firmanın kurumsal kimliği ve tasarımlarının birleştirilmesiyle, firmanın ya da ürünün daha güvenli, kalifiye bir şekilde reklamının yapılmasına olanak sağlamaktadır. Leksan etiketleme yöntemi sayesinde ürünlere ait dış görünümlerinde farklılıklar yaparak değişiklikler ortaya koyabilirsiniz.

Kullanımı açısından dayanıklı ve şık bir tasarım şeklinde durabilen bu etiketleme yöntemi ile elektronik cihazlarda daha yaygın olarak kullanılabilir bir hale gelmektedir. Elektronik alanda daha çok tercih edilen bu yöntem ayrıca makine ön panelinde de kullanılabilmektedir. Leksan etiket türleri sıcaklık bakımından yüksek olunan bölgeler ve aşırı sıcaklığa maruz kaldıklarında hemen yıpranmayı uzun süreli dayanıklılık gösterdiklerinden tercih sebebidir.

Leksan Etiketlerin Kullanım Alanları

Leksan etiketleme aslında oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmakla beraber kaliteli pvc ve boya malzemeleri ile serigrafik baskı yöntemi ile üretilmektedir. Bu baskılama yöntemi ise iç yüzeyde kalmasından dolayı deformasyon süresi oldukça uzun bir süreye yayılarak uzun süreli kullanım sunmaktadır.

Tercih edilen alanlarda kullanılabilecek şekilde bir birinden farklı boyutlar ve ebatları ile imalatı gerçekleştirildiğinde elde edilen ürünler iç ve dış mekânlarda kullanılabilecektir. İnsanlar için görsellik önemli bir kavram olarak bilinmekte ve leksan etiket ankara oldukça estetik bir yapıya sahiptir.

Leksan etiketleme tersten baskı yapılarak üretilmesinden dolayı boyada solma, kararma ya da yıpranma gözlenmemektedir. Kullanılan malzemeler her türlü dokunmalara karşı duyarlı olduğundan dolayı tersten baskı yapılmakta ve bu sayede baskı yüzeyinde her hangi bir temas olmayacağı anlamına gelmektedir. Bu durum göz önüne alındığında ise bu etikette herhangi bir sorunun meydana gelmeyeceğini ifade etmektedir. Birden fazla farklı çeşitte kalınlıklarda uygulanabilmekte ve bu yolla her türde ürün içinde ideal bir etiketleme yöntemidir. Kendiliğinden yapışkan bir özelliği olmayan ancak özel bir yapıştırıcı aracılığı ile yapıştırıldıktan sonra her türden muameleye karşı dayanıklı hale gelebilmektedir.

 

Otomotiv Sektöründe Leksan Etiketleme

Renklerin canlı ve dolgun gözükmesi, uzun süreli zarar görmeden durabilmesi, 100 derece ısıya olan dayanıklılığı ile otomotiv sektöründe leksan etiketi tercih edilmektedir. Bu sektörde otomobil, kamyon vb. araçlarda yüksek ısıdan kaynaklı etiketlerde kullanılacak yöntem önem arz etmektedir. Söz konusu olan leksan etiket ise yüksek sıcaklıklara mağruziyetinde göstermiş olduğu dayanıklılığı sebebiyle bu sektörde tercih sebebi olmaktadır.

Otomotiv sektörün leksan etiketi logo, arma, işaret, isim, açıklama metinleri vb. yazılarında veya resimlerin bastırılması, makinelere ait ön panellerde ya da reklam, tanıtım promosyonlarında tercih edilmektedir.

Elektronik Cihazlarda Leksan Etiketleme

Leksan etiket, elektronik cihazlarda kontrol panelleri için kullanılmaktadır. Elektronik cihazların kullanım alanlarının genişliği ile bu etiketleme yönteminin güneş ışınlarına, ısıya, suya, toza vb. çevre şartlarına karşı dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmektedir. Elektronik cihazların kontrol panellerinde, tuş takımlarında kabartma, mat-şeffaf ekran bölümü, renkli led ile renkli ekran bölümlerinin bir arada olmasıdır. Bu yöntem ile etiket grafiğiyle beraber ekran, tuş takımı ve led ışıklı uyarı sistemlerinin hepsi bir arada olabilmektedir.

Leksan etiketinin altında yer alan membrane switch ise alt katmanların devreleri ile beraber olan bir halidir. Bunlar ise devrelerin ve led ışıklarının üzerinde bulundurmaktadırlar. Bu yöntem ile daha ekonomik bir çözüm üretilerek uygun maliyet meydana getirmektedir.

Leksan Etikette Baskı Yöntemleri

Leksan etiket yaygın bir kullanım alanına sahiptir ve hazırlanması esnasında iki farklı baskı uygulaması tercih edilebilir. Bunlardan biri üç boyutlu resim uygulamaları ve renk geçişlerinde tercih edilmekte olan uv baskı yöntemidir. Diğer baskılama yöntemi ise renklerin daha canlı ve en önemlisi daha uzun ömürlü olmasından dolayı daha çok tercih edilen serigrafi yöntemidir.  Serigrafi yöntemi ile baskısı yapılan ürünlerde baskı iç yüzeyde kalır ve bundan dolayı deformasyon meydana gelmemektedir.

Leksan Etiketleme Özellikleri

 • Baskının tersten olması sebebi ile yapıldığı alanla direkt olarak hiçbir temas gerçekleşmemektedir. Bu yöntem sayesinde baskı zarar görmez.
 • Serigrafik yöntem daha çok kullanılmasına rağmen UV ve dijital baskı yöntemi de kullanılabilir.
 • Olumsuz hava koşulları, su, nem, aşırı sıcaklık vb. çevresel şartlardan etkilenmemektedir.
 • Baskılama yöntemi sayesinde leksan etiketlerde solma, kararma ya da yıpranma gibi durumlar meydana gelmemektedir.
 • Işıklı tabela ürünlerinde de kullanılabilmektedir.
 • Leksan etiket uygulamasında yapışkanlık özellik sonradan eklenmektedir.
 • Baskı işlemlerinde kullanılmakta olan boya kaliteli olmasından dolayı baskı sonucu elde edilen ürün canlı ve estetik durmaktadır.
 • Çok yüksek ve çok düşük ısılara dayanıklıdır.

Leksan Etiket Baskı Teknikleri

Bu durum da özellikle yeni nesil firmaların leksan etiket tercihlerini neden bu kadar sık yaptıklarını da bir nebze olsun ortaya çıkartmış oluyor. Üstelik Leksan Etiket Baskı Teknikleri olarak, UV, serigrafi ve dijital baskı vb. tekniklere de son derece başarılı bir şekilde uyum sağlamaktadır. Böyle olunca da firmalar diledikleri tarzdaki leksan etiket baskılarını yaptırarak arzuladıkları sonuçların çıkmasını rahatlıkla sağlayabiliyorlar. Lazer ile kesimi yapılacak olan leksan etiketlerin şekillendirilmesi adına ise ısı kullanılır. Bu sayede de klasik tarzdaki kesimlerin yanı sıra isteğe bağlı farklı tarzlarda ve boyutlardaki etiketler de kolaylıkla ortaya çıkartılabiliyordu. Etiketlerin hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olmasından ötürü firmalar gerek iç gerekse dış mekanlarda bu etiketleri diledikleri gibi kullanabilir.

Var olan bu avantaj da leksan etiket modellerinin kullanım alanlarının son derece gelişmesine yardımcı olacaktır. Baskı çalışmaları firmaların isteklerine bağlı olarak mat ya da parlak malzemeler üzerinden yapılabilir. Yani firmalar etiketleri diledikleri gibi şekillendirme imkanına erişmiş olacaklardır. Gerek soğuk hava gerekse 100 dereceye kadar sıcaklığa dayanıklı olması sayesinde tanıtım ve bilgilendirme işlemleri hiç olmadığı gibi başarılı bir şekilde yerine getirmiş olacaktır. Baskının etiket üzerinde uzun süre kalması sayesinde de var olan baskıda deforme olma durumu da ortadan kaldırılmış olmaktadır. Üstelik leksan etiketlerin maliyeti de son derece uygundur, dolayısıyla isteyen her firma tamamen onlara özgü etiketleri tasarlatıp kullanabilirler.

 

Ankara Leksan Etiket İmalatçısı

Firmalar klasik etiket modellerini seçmek yerine onların kurumsal kimliklerine ve isteklerine göre hazırlanacak etiket modellerini istiyorlar. Her ne kadar önceki dönemlerdeki etiket modelleri yine de farklı gibi görülse de bu etiketler kısa bir süre içerisinde yıpranabiliyor. Firmalar da bundan dolayı artık etiket modellerini incelerken mümkün olduğu kadar farklı çeşitleri inceleyerek aralarından etkili seçimler yapmayı hedefliyorlar. Leksan etiket çeşitleri de firmaların çoğunun hakkında incelemeler yaptığı konular içerisinde kendine yer buluyor. Ankara Leksan etiket imalatçısı olarak kaliteli, tersten uv baskısı sayesinde solmaz, baskısı uzun yıllar dayanan etiket ürünleri üretiyoruz.

Bu leksan etiket çeşitleri istenilen her türlü renkte sorunsuzca hazırlanıyor. Bu sayede de artık başta genç firmalar olmak üzere her türlü firma diledikleri tarzda hazırlanılacak etiketler için tasarım işlemlerini yaptırabiliyorlar. Konusunda yeterli oranda uzmanlığı bulunan kişiler ile beraber firmalar tam anlamıyla akıllarında yer eden etiketleri kolaylıkla tasarlatma imkanına erişmiş oluyorlar. Gerçekleştirilecek baskı işlemi öncesinde tüm detayların üzerinde durulması ile beraber kesin sonuçlar elde edileceği için herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan baskı işlemleri gerçekleştirilecektir. Ve böylelikle de artık her türlü işlem için etiket seçimi söz konusu olduğu zaman firmaların akıllarına gelen etiket modeli de leksan etiket olacaktır.

Ankara Leksan Etiket Üreticileri

Normalde etiketleri söz konusu olduğu zaman pek çok firmanın aklına öncelikli olarak gelen klasik materyallerden üretilmiş etiketlerdi. Böyle olunca da hazırlanılan etiketler düşünülenden çok daha kısa süre içerisinde solma, yıpranma gibi sorunlar karşılarına çıkacaktır. Bunu bilen firmalar da kendi çalışma tarzlarına en uygun olacaklarına inandıkları etiketler için ciddi bir arayışa giriyorlar. Karşılarına bu aşamada çıkan etiket modellerinin başında ise leksan etiket geliyor. Çok fazla firma tarafından tercih edilmeye başlanmış olan bu etiketlerin kullanım alanları da oldukça geniş. Dolayısıyla artık firmalar hangi sektör içerisinde yer alıyor olurlarsa olsunlar fark etmez, bu etiket modelini inceleyerek tam anlamıyla arzu ettikleri sonuçları da elde etmiş oluyorlar. Leksan etiket imalatçısı diyince akla 333 Etiket gelecektir.

Firmaların leksan etiket seçimindeki en büyük etkenlerden biri be etiketlerin ciddi anlamda dayanıklı olmasıdır. Metal etiketlerde olduğu gibi leksan etiket modelleri de polikarbon materyalden hazırlandıkları için de düşünülenden çok daha uzun süreler boyunca herhangi bir sorun olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Böyle olunca da başta elektrik ve makine olmak üzere pek çok farklı sektörde yer alan firmalar artık çalışma şartlar ne kadar zorlu olursa olsun fark etmez kullanılabilir. Leksan etiketler gerek iç gerekse dış mekanlarda sorunsuzca kullanılabilme özelliğine sahiptir. Böyle olunca da artık reklam , tanıtım ve bilgilendirme gibi çalışmaları yapmak isteyen firmalar Ankara Leksan Etiket Üreticileri ürünlerini kullanarak, bu isteklerini diledikleri gibi yerine getirmiş olurlar. Leksan etiketler 100 derece ve üstü sıcaklıklara dayanıklı pvc etiket ürünleridir.

Leksan Etiket Nerede Yaptırılır?

Ülkemizde ve dünyada etiket kullanımı oldukça yaygındır. Böyle olunca da artık teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık etiketler ile alakalı da birbirinden farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Tüm bu çalışmaları neticesinde ise pek çok kişinin bildiği tarzdaki etiket çeşitlerinin yanı sıra. Artık farklı ihtiyaçlara yönelik tarzdaki çalışmalar da yine etiketler ile alakalı incelemelerde bulunan firmaların isteklerine göre en uygun olacak tarzdaki etiketler hazırlanıyor. Pek çok farklı çeşitte etiketler hazırlanıyor. Kimi firmalar o etiketleri araştırmak yerine bilindik tarzdaki etiket modelleri içerisinden seçimlerini yapmaya devam edebiliyorlar. Gerçekte ise leksan etiket modelleri sahip oldukları avantajlar sayesinde farklı sektörlerin içinde bulunan firmalara istediklerini verebilmiş oluyor. Leksan Etiket Nerede Yaptırılır sorusuna verilecek en iyi cevap elbette 333 Etiket olacaktır.

Tersten yapılan baskı işlemleri sayesinde leksan etiket baskının deforme olması ya da arzu edildiği gibi gerçekleştirilememesi gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Polikarbon maddesinin üzerine uygulanacak olan desenlerin baskı işlemleri için arzu edilen her baskı türü rahatlıkla uygulanabilir. Böylece klasik baskı tekniklerinin yanı sıra UV, dijital ya da serigrafi baskı teknikleri de yine leksan etiketler için rahatlıkla uygulanabilir. Bu sayede arzu edildiği durumlarda baskı işlemlerinin yerine getirilmesi adına leksan etiket modelleri rahatlıkla kullanılabilir. Fakat leksan etiket ile alakalı araştırma yapılırken firmalar tarafından dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Leksan Etiket Nerede Yaptırılır sorusuna cevap elbette 333 Etiket olacaktır.

Leksan Etiket Tasarım

Gerekli detaylar incelenmediği takdirde ise uv baskı ile hazırlanacak leksan etiket modelleri ne yazık ki arzu edilen sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmayacaktır. Etiketlerin hazırlık aşaması ile alakalı ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şey deneyimli etiketçiler ile çalışılması olmalıdır. Bu kişiler hangi durumda ne tarzda etiket hazırlanması gerektiği ile ilgili gerekli olan her türlü bilgiye sahiptir. Ve var olan bu bilgiler ışığında da etiketlerin tasarım işlemlerine başlanmış olur. Leksan Etiket Tasarım işlemi yapılırken, etiketin kullanım amacına göre her bir detayın üzerinde dikkatlice durulması gerekmektedir. renk, boyut, etiketin üzerinde yazılması gereken bilgiler gibi konuların belirlenmesinden sonra artık ne tarzda bir etiketin ortaya çıkartılması gerektiğine net olarak karar verilmiş olacaktır.

Daha sonrasında ise artık sıra leksan etiket tasarımının doğru şekilde uygulanmasına gelecektir. Çoklu basım işlemi öncesinde gerçekleştirilecek olan basım çalışmasında ilk numune firmaya sunulmakta, böylelikle de herhangi bir olumsuz durum ya da eksik olup olmadığı ile alakalı net çalışmalar ortaya çıkartılmış olmaktadır. Sonrasında ise artık sıra çoklu basıma gelir. Oldukça kısa süreler içerisinde yapılacak olan basım çalışmaları sayesinde artık sektör fark etmeden isteyen her firma dilediği konu ile alakalı leksan etiketleri kullanıcılarına sunabilecektir. Uzun süreli kullanıma uygun olan bu etiketler ile markaların kurumsal kimlikleri oldukça fazla kişiye herhangi bir sorun olmadan ulaşabilecektir.

Leksan Etiket Yapımı

Etiketlerin kullanım alanlarının genişlemeye başlaması ile beraber firmalar istediği etiketleri inceleyerek seçim yapma konusunda bilinçli oluyorlar. Bilindik tarzdaki etiketler söz konusu olduğu zaman maalesef firmaların karşılarına çıkmakta olan modeller birbirinin aynısı oluyordu. Firmalar  bu etiketleri kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıkan olumsuz durumlardan ötürü farklı sorunlar ile karşı karşıya kalınabiliyordu. Leksan etiket çeşitlerinin ortaya çıkmaya başlaması sayesinde de firmaların büyük bir kısmı etiket tercihlerini bu modelden yana yapıyor. Leksan Etiket Yapımı Firması 333 olarak en kaliteli,silinmez leksan etiket üretiyoruz.

Normal durumlarda etiketler kağıt benzeri oldukça kolay bir şekilde dış etkenlerden etkilenen malzemelerden hazırlanıyordu. Böyle olunca da hazırlanılan etiketler görsel bakımdan her ne kadar istenilenleri tam olarak ortaya koymamış oluyordu. Özellikle de dış mekanlarda çeşitli nedenlerle etiket kullanılması gerektiğinde bir süre geçtikten sonra sıcak ve soğuk havalar,gibi etkenlerden etiketlerin bozulmasından ötürü firmaların kısa bir süre içerisinde yeniden etiket arayışına girmelerine neden oluyordu. Leksan Etiket Yapımı Firmasının ürettiği Leksan etiket modelleri ise firmaların tercih ettiği, son dönemlerin gözde etiketler içerisinde kendine yer buluyor.

Böylesine farklı özellikleri olmasına rağmen pek çok firma leksan etiketle ilgili  bilgi sahibi olmadıkları için farklı etiket türlerine yöneliyorlar. Bunun sonucunda ise karşılarına onların isteklerini yerine getirmekten çok uzak etiketler çıkıyor. Leksan etiketler polikarbon maddesinden üretildiği için bilindik tarzda hazırlanılan etiketlerde olduğu gibi kısa sürelerde etiketlerin zarar görmesi gibi durumlar söz konusu olmuyor. Hazırlanacak olan etiketler oldukça uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanılabilmesi adına özel olarak imal edildiği için firmalar akıllarında bir soru işareti olmadan diledikleri gibi bu etiketleri kullanabiliyorlar. Üstelik bu etiketlerin diğer bir özelliği ise arzu edildiği gibi kesilip şekillendirilebilmeleri oluyor.

Leksan Etiket Yapan Firmalar

Isı ile yapılan şekillendirme, uv baskı ve lazerle kesim işlemleri sayesinde artık firmalar istedikleri kesimlerde etiketleri hazırlatabiliyorlar. Bu sayede firmaların istediği tarzda etiket ortaya çıkartılabilmiş oluyor. Ayrıca leksan etiket çeşitleri için istenilen her türlü renk rahatlıkla kullanılabiliyor. Leksan etiketlerin üretimi esnasında tecrübesi olan  Leksan Etiket Yapan Firmalar ile iletişime geçilmesi önemlidir. Bu kişiler firmaların ne tarzda eksikliklerinin olduklarını belirleyecektir.Ve firmalar da etiketler konusunda akıllarında soru işareti kalmadan kısa sürede istedikleri etiketleri yaptırarak bastırıp kullanabileceklerdir.

Etiketlerin kullanım alanlarının genişlemeye başlaması ile beraber artık firmalar da sektör fark etmeksizin kurumsal kimliklerine ve ürünlerine uygun şekilde istedikleri etiket modellerini inceleyerek bunların arasından seçimlerini yapmak istiyorlar. Fakat son dönemlerde bu alanda meydana gelen değişimlerin ciddi anlamda artış göstermesiyle beraber firmalar istedikleri etiketleri tam anlamıyla seçemiyorlar. Böyle olunca da seçtikleri etiketler çoğu zaman performansı karşılamıyor ve kısa bir süre içerisinde etiketler kullanılamaz hale geliyor. Bu tarz olumsuzlukların ortaya çıkmasının önüne geçilmesi adına ise leksan etiket modelleri devreye giriyor. Leksan Etiket Uv Baskı firması 333 Etiket, özellikle elektronik ürünlerde ve makine panellerinde kullanılan uv baskılı pvc etiket üretmektedir.

Leksan Etiket Uv Baskı

İlk üretilmeye başladığı andan itibaren leksan etiket modellerinin pek çok farklı sektör içerisinde yer almakta olan firmalar tarafından araştırılması ile beraber de artık birçok isim bu alanda etiketleri üretmek adına ciddi anlamda çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmalar ile beraber ise artık oldukça farklı konseptlerde hazırlanmış leksan etiket modellerini görmek mümkün olacaktır. Hali hazırda leksan etiketlerin böylesine fazla tercih edilmesinde oldukça farklı etkenler bulunmaktadır. Var olan bu özelliklerden ötürü de firmaların bu etiketleri tercih etme olasılıkları da artış göstermektedir. Leksan etiketlerin özellikle de son dönemlerde farklı tarzdaki şirketler tarafından tercih edilmesindeki etkenlerin başında, bu etiketlerin arzu edildiği gibi kişiselleştirilebilmeleri geliyor.

Normalde etiketler ile alakalı incelemelerde bulunulduğu zaman görülebileceği üzere etiketlerin boyutları ve şekilleri ağırlıklı olarak belliydi. Bu durumda da şirketlerin büyük bir kısmı etiketleri diledikleri gibi kullanamayacaklarını düşünüyorlar ve farklı tarzda Leksan Etiket Uv Baskı arayışına giriyorlar.  Leksan etiket modellerini inceleyecek olan firmalar da onların isteklerini en iyi şekilde yerine getirecek tarzdaki etiket modelinin bu olduğunu düşünerek çalışmalarını bu yönde yapıyorlar. Leksan etiketlerin lazer ile kesilip ısıyla şekillendirilmesi sayesinde firmalar diledikleri tarzdaki etiketleri ortaya çıkartma konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorlar. Üstelik bu özellik etiketlerin sahip oldukları tek özellik değil. Birçok firmanın konu etiketler olduğu zaman en büyük sorunu dayanıklılık konusunda yaşıyor.

Leksan Etiket Neden Tercih Edilir?

Kağıt etiketten daha dayanıklı olan pvc etiket ürünü de tersten uv baskı yapılarak üretilmekte ve baskısı uzun süre dayanmakta. Fakat  pvc etiket ürününü yüksek sıcaklıklara karşı dirençsiz, ve kısa süre içerisinde solabilir, yüksek sıcaklıklarda eriyip, kullanılamaz hale gelebilir. Hal böyle olunca tasarlanılan etiketler yeniden etiket bastırılmak zorunda kalınıyor. Leksan etiket modellerinde ise böylesi bir durum söz konusu değil. Kullanılan materyal sayesinde leksan etiketler tasarlandıktan sonra oldukça uzun zamanlar boyunca hiçbir sorun ile karşılaşmadan etiketlerin kullanılmasına devam edilir. Firmalar günümüzde leksan etiketleri yalnızca tanıtım değil; bilgilendirme ve yönlendirme çalışmalarında da rahatlıkla kullanıyorlar. Firmalar kurumsal kimliklerini en etkili şekilde ortaya koyacak olan etiketleri tasarlatmak için en iyi etiketçi incelemeleri yapmaktalar. Yaptıkları bu incelemeler ile beraber diledikleri sonuçlara ulaşıyor, sonrasında da etiketleri düşündüklerinden fazla sürelerde hiçbir sorun çıkmadan kullanmaya devam ediyorlar.

Yeni nesil teknolojiyle desteklenen ürün etiketleme işlemi sayesinde her yerden sipariş vererek siz de etkin çözümlerden anında yararlanma imkanını elde edebilirsiniz. Yüksek kalite standardında ve de müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışında gerçekleştirdiğimiz ürün etiketleme hizmetiyle her açıdan beklentinizi karşılayacak ürün etiketlemeye yer verildiğinin altını çizmek gerekiyor.

Ürün etiketleme sürecinde daima müşteri memnuniyeti yaklaşımı esas alınmaktadır. Profesyonel ankara etiketçi firma tarafından verilen hizmet sayesinde her zaman müşterinin beklentilerini karşılayacak çözümler üretilmektedir. Kaliteden ödün verilmeden her zaman yenilikçi özellikler ışığında sürdürdüğümüz etkin çözümlerle dünden bugüne kadar en iyi koşullarda hizmet sizlerle buluşacaktır.

Leksan Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Leksan (Lexan) Etiket, rengarenk görünümü ve uzun süre hiç deforme olmadan dayanabilme gücü ile en fazla tercih edilen etiket çeşitlerinden bir tanesidir. 100 derece ısıya kadar dayanma gücü ile özellikle sıcaklığın yüksek olduğu ve yüksek ısıya maruz kalınan alanlarda bulunan ürünler için tercih edilmektedir. Leksan (Lexan) etiket modelleri, otomotiv sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi sektöründe, elektrik ve elektronik sektöründe gönül rahatlığı ile kullanılabilen ender leksan etiket çeşitlerindendir. Şeffaf pvc ile yapıştırıcı arasına uygulanan baskı sayesinde dış müdahale ile hiçbir zaman karşı karşıya kalmayan, bu sayede rengi solup, silinmeden çok uzun sürelerde varlık gösterebilir. Bu ürünler yeni nesil baskı tekniklerinden bir tanesi olan serigraf baskı uygulaması ile gerçekleştirilerek, parlak renklerin ve görselliğin hakim olduğu bir ürün ortaya çıkartılır. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimlerin basıldığı Leksan (Lexan) Etiket çeşitleri, makinelerin ön panellerinde veya reklam promosyon amacı ile tercih edilir.

Leksan (Lexan) Etiket Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir ve çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Leksan etiket imalatını tıpkı diğer ürünlerimizde olduğu gibi birinci sınıf teknikler ile yapmakta, son sistem teknolojilerle üretilen modern makineler eşliğinde kaliteli boya ve pvc malzemelerinden imal etmekteyiz. Leksan (Lexan) Etiketler, ankara serigraf baskı ile yapılan, baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolay deformasyona uğrayıp bozulmayan bir özelliğe sahiptir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Estetik görünümü açısından en güzel etiket cinsidir.

Leksan Etiket Kullanım Avantajları

En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır. Bu yüzden boyasında solma ya da kararma olmaz. Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılarak baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Leksan Etiket Kullanım Avantajları saymakla bitmez.  Işıklı tabela yüzeylerinde kullanılabilir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Bu etiket cinsi özellikle makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır, istenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır. (Sayıcı, Termostat, Devir hız ölçerler, Zaman röleleri, Sensör).

Benzer Haberler

Yeni Haberler