(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Ankara Uv Baskı Etiket Firması
25 Eylül 2018 Posted by etiket333 Kağıt Etiketler , , ,

Ankara Uv Baskı Etiket Firması

Ankara Uv Baskı Etiket çizim, fotoğraf ve metin baskısı için oldukça uygun bir çözümdür. Her türlü sert malzemeye Uv kurutma sistemi sayesinde uzun ömürlü ve solmayan dijital baskı yapılabilmektedir.

Baskı teknolojisi günümüzde oldukça farklı alanlarda ciddi şekilde ilerleme kaydetmeye başladı. Böyle olunca pek çok konuda olduğu gibi baskı konusunda da ortaya birbirinden etkileyici çözümler çıkmış oluyor. İnsanlar da bu konudaki ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek adına var olan yenilikleri etkili şekilde kullanmayı hedefliyorlar. Uv Baskı tekniği ise son dönemlerde en kaliteli baskıları elde etmeyi hedeflemiş olan kişilerin hakkında araştırma yaptıkları konulardan bir tanesi. Yapılmakta olan UV baskı tekniği ile beraber birçok farklı avantaj da insanların karşılarına çıkmış oluyor. Bu tekniğin böylesine fazla tercih edilmesindeki en büyük etkenlerin başında ise yapılacak olan baskı kurutma tekniği içerisinde özel olarak üretimi gerçekleştirilen ve güneş ışığına karşı olan dayanıklılığın oldukça yüksek oranlarda olduğu boyaların kurutma sürelerinin 1 saniye altına indirilmeye başarılması ve gerçekleştirilecek çalışmaların bu iş için özel olarak hazırlanmış olan özel taşıyıcılara sahip kurutma makineleri ile gerçekleştirilmekte olduğu teknik ile yapılmaktadır.

Ankara Uv Baskı Etiket Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Basılı materyaller söz konusu olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklında yer etmekte olan soruların başında güneşin ışınları ile karşı karşıya kaldıkları zaman solmaları gelmektedir. UV boyaların kullanılmaya başlaması ile beraber ise bu durum başarılı bir şekilde ortadan kalkmış olacaktır. Başta güneşte solma olmak üzere basılı materyallere zarar verebilecek olan birçok farklı etkenin ortadan kaldırılmasına yardımcı olan UV boyalar; metin, fotoğraf ve çizim adına ciddi oranda uygun baskı teknikleri arasında kendine yer bulmaktadır. Gerek kişiler gerekse kurumlar günümüzde en etkili sonuçları almak adına artık UV baskı tekniklerini kullanmayı tercih ediyorlar.

Özellikle de gravür baskı tekniklerinin kullanılması işlemleri sırasında Ankara Uv Baskı Etiket  istenilen sonuçların ortaya koyulması adına oldukça büyük bir öneme sahip olmakta. Genel olarak bakıldığı zaman UV baskıların kullanım alanları son derece geniştir. Bu alanların başında ise ambalaj ürünleri geliyor. Firmaların dış ortamlarda kullanılmak adına bastırmakta oldukları etiketlerde yaşadıkları sorunlardan bir tanesi, bu etiketlerin zaman ilerledikçe solması gelmekte. Böyle olunca etiketin ürünün üzerinden kalkması ve tanıtım işlemlerinin olması ne yazık ki istenildiği gibi olmayacaktır.

Yapılacak olan Ankara Uv Baskı Etiket ile beraber ortaya çıkacak olan etiketler son derece sağlam olacaktır. Ayrıca müşteriler eğer bu etiketleri bulundukları yerden sökmek isterlerse etiketler geride hiçbir şekilde iz bırakmayacak şekilde oldukça kolaylıkla sökülmüş olacaktır. Birçok farklı materyalden yapılmakta olan bu etiketlerin diğer bir özelliği ise oldukça uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanılabilmesi. Böyle olunca artık isteyen herkes hiçbir sorun ile karşılaşmadan istemiş oldukları hemen her tarzdaki ürün için UV baskı işlemlerini yaptırabilirler. Konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılacak olan baskı çalışmaları ile beraber artık isteyen her firma kendi isteklerini tam olarak karşılayacak baskı işlemlerini kolaylıkla yaptırmış olacaklardır.

Uv (Ultraviole) Baskı Tekniği Nedir?

Ultraviole baskı kurutma tekniği, özel olarak üretimi gerçekleştirilen ve güneş ışığına karşı dayanıklılık süresi oldukça yüksek olan boyaların kurutma süresini 1 saniyenin altında bir süreye indiren ve bu işlemin özel taşıyıcılara sahip kurutma makineleriyle yapıldığı bir tekniktir. Uv boyalar sahip oldukları özelliklerinden dolayı güneşten solma vb. gibi basılı materyale zarar veren faktörlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Uv baskı sistemi, çizim, fotoğraf ve metin baskısı için oldukça uygun bir çözümdür.

Her tür malzemeye Uv kurutma sistemi sayesinde istenilen sayı ve oranda renklerle sorunsuz baskı yapılabilir.  Uv baskı sistemi ile gravür baskıda elde edilen sonuçları birebir oranda elde edebilmekteyiz. Uv Baskının kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte müşterilerin ağırlıklı olarak tercihleri ambalaj ve etiket ürünlerinde olmaktadır. Dış ortamlarda kullanılan sıradan etiketlerin, zaman içerisinde renklerinde solma, etiketin ürün üzerinden kalkması, soyulması, sudan etkilenmesi vb. gibi durumlar meydana gelmektedir. Uv Baskı ile PVC ya da O.P.P. malzeme kullanılarak basılmış etiketlerde ise bu sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Ürünler, son kullanıcıların eline geçene kadar geçen süre zarfında etiketlerde herhangi bir deforme söz konusu olmamaktadır. Ayrıca müşterinin ürün üzerindeki etiketi sökmek istemesi durumunda da kağıt etiketlerdeki soyulma ve geride iz bırakması gibi problemleri tamamen ortadan kaldırmakta, etiket sorunsuzca ve tümüyle ürünün üzerinden sökülebilmektedir.

Uv Baskı Hangi Malzemelere Uygulanabilir?

100 ila 600 mikron arasında kalınlığa sahip ürünler için Uv Baskı yapılan tesisimizde PVC‘den P.P.‘ye, opak ve şeffaf etiketlerden metalize’ye kadar suya ve güneşe dayanıklı ofset baskı yapılabiliyor. Şeffaf PVC Üzerine Ultraviole Ofset Baskı; Takvim, promosyon malzemelerinde, market reyon indirim kartı, ürün kutusu ya da çantalarında kullanılan şeffaf PVC üzerine Ultraviole ofset baskı, dış ortamlarda kullanıldığında sıcak, soğuk ya da direkt güneş ışığına maruz kaldığında maksimum bir yıl boyunca renklerinde solma olmaz. Uv Baskılı şeffaf etiketler, araçların, iç ya da dış cephelerde kullanılan vitrin camlarının üzerine içeriden ve dışarıdan yapıştırılan ürünlerdir. Malzemenin transparan olması Uv Baskılı şeffaf etiketin ayırt edici özelliğidir. Uv baskı tekniği ve özel Uv boyaları sayesinde sıcak, soğuk ya da güneş ışınlarına maruz kalsa dahi maksimum bir yıl boyunca renklerinin solmama garantisine sahiptir.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by