(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Asansör Etiket Kimlere Hizmet Eder?
3 Ekim 2018 Posted by etiket333 Alüminyum Etiket ,

Asansör Etiket Kimlere Hizmet Eder?

Asansör etiket çok önemli unsur, eğer gerekli önem verilmez ve bu konu basit bir detay olarak algılanırsa önemli can kayıplarına neden olabilir. Makine Mühendisleri Odası Erzurum İl Temsilcisi Prof. Dr. Kenan Yakut; asansörlerde sarı, yeşil ve kırmızı renkli uyarı etiketleri olduğunu, vatandaşların etiketi olmayan asansöre binmemesi gerektiğini söyledi. Asansöre binerken etikete dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Prof. Dr. Kenan Yakut, kontrol edilen asansörlerde kumanda panelinin etrafında üzerine bilgi notu yazılı olan sarı, yeşil ve kırmızı renklerdeki etiketler bulunduğunu söyledi. Sarı etikette asansördeki eksikliklerin giderilene kadar binerken dikkat edilmesi, yeşil de herhangi bir eksiklik olmadığı kırmızı renkli etikette ise asansörü kesinlikle kullanılmaması yönünde uyarıların olduğunu vurgulayan Prof.Dr. Yakut, “Kullanıma uygun olmayan ve kırmızı etiketli olması gereken asansörlerde bu uyarı levhası bulunmuyor. Çünkü kırmızı olduğu için etiket sökülmüştür. Bunların mühürlenmiş olması gerekir dedi.

Asansör Etiket Kimlere Hizmet Eder?

Eğer asansörde etiket yoksa vatandaşlar binmesinler. Hayatlarını riske etmeyip yürüsünler. Asansör bakım ve işletme yönetmeliğinde kontroller TMMOB’den alınıp TSE’ye verilmiştir. Mühürleme işi de belediyeye bırakılmıştır. TSE kuruluşu icabı her türlü mal alımıyla ilgili standartlar üretmesi gereken bir kuruluştur.

Yukarıdaki makalemizde de belirttiğimiz gibi asansör üreten ve kullananlar için asansör etiketi çok önemli unsurdur. Eğer gerekli önem verilmez ve bu konu basit bir detay olarak algılanırsa önemli can kayıplarına neden olabilmektedir. Ve geri dönüşü olmayan yollara girilebilmektedir. Bina inşaat şantiyesi, hotel ve binalarda bulunan asansörlerin kullanımında önemli bir görev alan asansörler insan hayatını kolaylaştırdığı gibi can güvenliğini tehlikeye de atabiliyor. Asansör etiketinde kırmızı etiket veya sarı etiket alınmasına neden olan aksaklıkların giderilmesi bina yöneticisinin sorumluluğundadır.

Eğer asansör yöneticisi gerekli denetimleri denetim ekiplerinden önce yapıp gerekli önlemleri almaz ise sonradan oluşabilecek her türlü kaza veya aksamadan dolayı kendisinin sorumlu tutulacağını bilmelidir. Sorumsuzca yapılan ihmaller ve umursamazlıkların maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara neden olabileceği unutulmamalıdır. Maddi olarak kazanç sağlayıp asansör etiketlerinin ve bakımının ertelenmesi durumunda insan can sağlığı ve güvenliğinin önemli risklerle baş başa bırakılarak tehlikeye atılması altından  kalkılamayacak kadar büyük bir yüktür. Her işte olduğu gibi bu işte de bilinçli ve özenli hareket etmek şarttır.

Whatsapp ya da kurumsal irtibat numaramız üzerinden dijital baskı ankara çalışmamızı yakından tanımak ve sipariş vermek için hemen bizi arayın. Daima müşteri memnuniyetini ön plana çıkararak hareket eden yaklaşımıyla kesintisiz bir şekilde çalışmasını yürüten şirketimiz 7/24 çalışma mesaisiyle her an yanınızda.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by