Bas Kes Etiket Özellikleri Nelerdir?

Bas Kes Etiket Özellikleri Nelerdir?

Bas Kes Etiket, baskes özellikli plotterda basılan tasarımın baskı harici fazlalıklarının kesilip çıkarılmasıyla yapılan folyo baskı ürünüdür. Dijital baskı makinelerinde üretimleri gerçekleştirilen birçok farklı işlem dahilinde, yalnızca baskının yapıldığı ürünün kalmasını sağlayan işlem, bas kes etiket seçenekleri olarak ön plana çıkmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi işlem yapıldıktan sonra aynı şekilde bütün dijital baskı makinelerinde ya da optik okuyucu folyo kesim seçenekleri dahilinde ürünlerin çevresi istenilen ölçüler kapsamında özel bir şekilde kesilmektedir. Bu sayede istenilen noktaya rahatlıkla ürün yerleştirilebilir ve aynı zamanda daha düzgün bir görünüm elde edilebilir. Üstelik özellikle son dönemlerde hem küçük hem de büyük boyutlu seçenekler dahilinde bu işlem yapılabilmektedir. Bütünüyle profesyonel bir destek kapsamında gerçekleştirilen Ankara bas kes etiket seçeneği dahilinde oluşturulur. Bu ürünler, firma bünyesinde çok uygun fiyatlar eşliğinde kaliteli bir şekilde hazırlanmaktadır.

Bas Kes Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Dijital baskı seçeneklerinde ya da optik okuyucu ürünler dahilinde yapılan Ankara bas kes etiket seçeneği eşliğinde, dekupe denilen bir işlem yapılmaktadır. Bu işlemi ile birlikte ürün istenilen şekilde çevresin arzu edilen biçimde kesilmiş olarak elde edilir. En büyük avantajlarından biri de günümüzde birçok farklı yerde kullanılabilmektedir. Bunlar içerisinde hobi amaçlı çalışmalarda, sticker seçeneklerinde; A4 etiketleri ya da yönlendirme levhalarının yanı sıra okul ve şirketler ile süsleme gibi daha birçok farklı alanda çok fazla tercih edilmektedir. Daha güzel ve daha net, aynı zamanda daha gerçekçi bir izlenim ortaya çıkardığından dolayı günümüzde çok fazla tercih edilen bu ürün çeşidi; tamamen profesyonel hizmet kapsamında net bir görüntü ile hazırlanmaktadır.Özellikle kaliteli bir baskı ile birlikte çevresi özel bir şekilde kesim yapıldıktan sonra uzun yıllar herhangi bir sorun yaşatmaz. Tüm farklı çevre koşullarına karşı direnç göstererek kullanım şansı vermektedir. Aynı zamanda geniş bir model ve renk skalası ile birlikte çok amaçlı bir seçenek dahilinde birbirinden değişik noktalarda rahatlıkla kullanım şansını da yanında getirir. Hem iç hem dış mekanlarda rahatlıkla kullanılan bu ürün çeşitleri, lamine işlemine göre ve dış mekanlarda daha güçlü bir dayanıklılık sağlamaktadır. Bunlar gibi daha birçok değişik avantajı kapsamında bu ürün güven içerisinde tercih edilebilir

Bas Kes Etiketin Özellikleri Nelerdir?

Baskes Etiket çeşitleri günümüzde artık hiç olmadığı kadar ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Bunu bilen firmalar da istedikleri tarzda folyo etiket üretimini yaptırmak istiyorlar. Fakat buna rağmen pek çok kişi istemiş oldukları tarzdaki etiket modellerini inceldikten sonra bunları tercih ediyorlar. Baskes etiket modelleri de sıklıkla kullanılabilen etiket modelleri arasında ilk sıralardaki yerini de almayı başarmış oldu. Böylesine fazla kullanılmasına rağmen birçok kişi baskes etiketlerin ne olduğunu tam olarak bilemiyorlar. Ve bundan dolayı da ne kadar kullanışlı olursa olsun fark etmez, bu etiket türlerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapamıyorlar.En basit tanımı ile baskes etiket, dijital baskı makineleri içerisinden basılmakta olan ürünlerin yine aynı dijital baskı makineleri ya da optik okuyuculu folyo kesim makinelerinde yalnızca ürün kalacak tarzda etrafında bulunan fazlalıkların yani dekupe olacak şekilde kesilme işlemine denilmektedir. Bu tarz etiket daha çok az adetli ve ufak ölçülü ürünler için tercih ediliyor gibi görülse de büyük ölçülerdeki etiketler için de baskes etiket modellerinin kullanıldığını görmek mümkündür. Dolayısıyla bu etiketlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Baskes etiket modellerinin ortaya çıkartılması adına ise öncelikli olarak grafik tasarım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Grafik tasarım işlemleri esnasında firmaların isteklerini tasarımcılara tüm ayrıntıları ile sunması önemlidir. Aksi durumda uv baskı ile üretilecek olan baskes etiket modelleri ne yazık ki istekleri karşılama konusunda sınıfta kalabiliyor.

Folyo Etiket Nasıl Yapılır?

Grafik tasarım işlemlerinin eksiksiz olarak yapılmasından sonra ise artık sıra ürünün baskı makinesine gönderilmesine geliyor. Eğer ki baskı makinesinde baskes özelliği bulunuyorsa, baskının yapılmasından hemen sonra kesim işlemini yaparak işlemleri sonlandırarak çıkartır. Fakat baskes özelliği bulunmuyorsa, baskı makinesinden çıkartılan ürün sonrasında optik okuyuculu folyo kesim makinesine yerleştirilecektir. Var olan baskının dizim şekline göre hazırlanılan şablonla kesim yapıldıktan sonra etrafında bulunan fazlalıklar alınır. Böylece işlemler tamamlanmış olur. Bu işlem esnasında mürekkep cinsi ya da türü fark etmeyecektir. Dolayısıyla istenilen başarılı sonuçların elde edilmesi adına özel mürekkepleri kullanmak gerekmemektedir.İsminden de anlaşılabileceii üzere baskes etiket baskı folyosu üzerine yapılmaktadır. Gümüş yaldız folyo, metalize folyo ve renkli folyo gibi birçok farklı folyo çeşidi bu aşamada rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem iç hem de dış mekanda kullanılabilen baskes etiketlerin özellikle de dış mekan baskı makinelerinde yapılacak olan baskılarının korunmaya ihtiyacı bulunmamaktadır. Lakin baskının ömrünün uzatılması adına laminasyon çekilebilecektir. Özellikle de iç mekanda kullanılacak olan baskıların su bazlı olmasından ötürü yapılacak baskıya mutlaka laminasyon çekilmesi gerekecektir. Doğru şekilde yapılacak olan baskes etiketler ile beraber artık firmalar kendi isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına diledikleri etiket çeşitlerini bastırmış olacaklardır.

Benzer Haberler

Yeni Haberler