Boyama Taşı Baskısı

Boyama Taşı Baskısı

“Boyama Taşı Baskısı, özenle seçilen ve temizlenen kireç taşının cncde kesilip, üzerine uv baskı makinesiyle dijital baskı yapılması ile üretilmektedir. Ankara 333 Etiket firması baskı hizmetleri konusunda daima gelişen teknoloji takip ederek ve kendini yenileyerek müşterilerin ihtiyaçları konusunda çözümler üretmeye devam etmektedir.

Boyama Taşı Baskısı Firması İle Nasıl Çalışılır?

Taşa baskı, geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde oldukça farklı şekillerde ortaya koyulmaya başladı. Günümüzde artık yapılmakta olan çalışmalar neticesinde insanların isteklerini etkili şekilde ortaya koymak adına birbirinden etkili baskı çalışmaları içerisinden seçimlerini yapabiliyorlar. Yaptıkları bu incelemenin sonucunda da artık baskı işlemleri çok daha kaliteli ve başarılı sonuçları beraberinde getiriyor. Boyama taşı baskısı çalışmaları da yine insanların büyük bir kısmının hakkında en fazla araştırma yaptığı ve tercih ettiği baskı türleri içerisinde yer alıyor.

Boyama Taşı Baskısı İmalatı Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan boyama taşı baskısı çalışması öncesinde dikkat edilmekte olan en önemli ayrıntılardan biri, taşın doğru şekilde seçilmesidir. Çünkü aksi durumda hazırlanacak olan baskı asla istenilen başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamayacaktır. Genel itibari ile bu baskı işlemi için tercih edilen taş, kalsiyum karbonattan ortaya çıkartılmaktadır. Bu taş delikli ve pütürlü bir yapıya sahiptir. Fakat bu taşların direkt olarak kullanılması sonrasında ortaya istenilen güzel görüntü tam anlamıyla çıkamayabiliyor. Bundan dolayı da baskı işlemi için kullanılacak olan taşın ilk aşamada olması gerektiği şekilde biçimlendirilmesi, sonrasında ise pürüzsüz bir hale getirilmesi gerekmektedir. Baskı adına kullanılan bu taş ne kadar pürüzsüz olursa, elde edilecek olan baskı da aynı oranda etkili olacaktır. Taşın boyutunun belirlenmesi ve zımparalanmasından sonra ise boyama taşı baskısı için hangi renkteki özel mürekkeplerin kullanılması istendiğine karar verilmesine gelecektir. Bu mürekkebin klasik tarzdaki mürekkeplerden en büyük farkı, Arap sakızı yağı ve nitrik asit ile karıştırılmasıdır. Böylelikle bu mürekkep suyu itecek ve baskı işlemi olması gerektiği gibi yapılmış olacaktır. Baskı işleminin gerçekleştirilmesinden sonra terebentin ile son katın geçilmesi sonrasında ortaya çıkacak olan desenin çok daha berrak olması sağlanmış olacaktır. İşlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında levha ile temasa geçecek olan su kireç taşının var olan delikli ve pütürlü yapısından geçmesi sırasında ortaya çıkartılmış olan objenin dışındaki her yeri donatacaktır. Özel mürekkebin levhaya sürülmesi ile beraber ise mürekkep suyun olmadığı yerlere nüfus edecektir. Suyun bulunduğu yerlerden ise sahip olduğu yağlı yapısından ötürü itilecektir. Oluşturulmuş olan kalıp levha ise arzu edilen kağıt çeşidinin üzerine bastırıldıktan sonra boyama taş baskısı yapılmış olur. İşlem ise var olan mürekkep bitene kadar sorunsuzca devam eder.  

Boyama Taşı Baskısının Özellikleri Nelerdir?

Farklı renk ve desenlere göre hazırlanılabilen bu uv baskı çalışmaları sayesinde artık insanlar diledikleri tarzdaki baskı işlemlerini hiçbir sorun ile karşılaşmadan yapmış olurlar. Her ne kadar son dönemlerde farklı baskı türleri ortaya çıkmış olsa da kendine özgü yapısı ve etkili görünüşü sayesinde bu baskı türü pek çok kişi tarafından tercih edilmeye devam etmektedir.”

Benzer Haberler

Yeni Haberler