(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Damla Etiket Nedir ?

Damla etiket kağıt malzemeden yapılan etiketlere göre daha dayanıklı olan bir etiket türüdür. Donulduğunda üst kısmında bir şeffaf kabartma olduğu fark edilir. Taban kısmında marka ismi yazar. Bu görünüm bir yazının üzerinde yer alan su damlası görünümünü aldığı için bu isim ile adlandırılmıştır. Oldukça uzun süre kullanılır. Su gibi dış yüzeyleri etkileyen unsurlardan maksimum koruma sağlanır. Yapıştırıldığı yüzeye zarar vermeyen bir yapıda tasarlanır.

Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Hemen hemen sektörde kullanılması mümkün olan Ankara damla etiket özellikle çok eski zamanlardan beri beyaz eşya sektöründe sıkça görülen bir reklam aracıdır. Buz dolaplarında, çamaşır makinelerinde, bulaşık makinelerinde derin dondurucularda sık sık görülür. Mobilya sektöründe de çok fazla kullanılır. Baskı yolu ile ürüne yazılan marka ismi zamanla silinir ancak Ankara damla etiket ile marka ismi belirtildiğinde hem üç boyutlu yapısı ile her açıdan rahat bir şekilde görülme durumu ortaya çıkar hem de zamana karşı daha uzun süren bir dayanıklılık söz konusudur. Otomotiv sektöründe de aktif bir kullanım söz konusudur. Elektronik aletlerde yer alarak çok uzun süre firmanın reklamını yapma gücü yaratır. Bilişim alanında ve deri sektöründe de özellikle tercih edilen bir etiket sistemidir.

Hangi Şekillerde Tasarlanıyor?

333 Etiket firması her türlü damla etiket konusunda üretim yapma imkanına sahip olan bir firmadır. Etiket siparişi verecek olan firma hangi formda bir etiket isteyecek ise uyum içerisinde sipariş tam da istenilen ölçülerde üretimini sağlar. Seri üretim yapan firmaların bu tür etiketleri kullanması çok yaygındır. Genelde uzun bir şekilde üretilmesi sağlanır. Kare şekli çok kullanılmamakla birlikte en çok oval ve dikdörtgen şekiller damla etiket olarak üreticinin tercih ettiği görseller arasında yer alır. Markanın başında yer alan logo ve ismin görülebileceği renk tercihi ile canlı bir görünüm oluşturulur. Sağlam yapışkan taban çıkmayacak dayanıklı yapıya sahiptir. Araçlara yazı olarak da damla etiket şeklinde yazı yazılır ki bu yazı daha çok arabanın modelini gösteren yazıdır. Fırça darbelerine bile dayanan bu etiketin sağlam yapısı her sektörün gözdesidir.

 

@333 Tanıtım

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.