Damla Etiket

Damla Etiket, 2 komponentli poliüretan bileşimli malzemenin, folyo etikete damlatılmasıyla üretilen, modern reklam ürünüdür.

Damla Etiket, ürünleri üretildikleri ilk günden bu yana hangi sektörün içerisinde yer aldığı önemli olmadan firmaların büyük bir kısmı tarafından sıklıkla tercih edilir. Çünkü etiketler sayesinde insanlar herhangi bir ürün ya da hizmet ile alakalı bilgileri çok daha net bir şekilde öğrenebilmekte ve ürün ile alakalı tanıtım çalışmalarını rahatlıkla takip edebilmektedir. Geçmiş dönemlerde etiketler sadece belirli çalışmalar dahilinde yapılabiliyordu.

Bu durumun sonucunda da firmalar ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez asla tam anlamıyla istedikleri sonuçlara erişemiyorlardı. Sadece onlara sunulan etiketler arasından seçimlerini yapıyorlardı. Şimdilerde ise bu konuda daha öncesinde olmadığı kadar farklı çalışmalar yapıldığı için isteyen her firma kendine en uygun olacağını düşündüğü etiket çeşitleri içerisinden seçimlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Damla etiket çeşidi de üretilmeye başladığı ilk günden bu yana sıklıkla tercih edilen etiket türlerinden biri olarak ön plana çıkmakta.

Damla Etiket Neden Etkileyici?

Mercek etkisinin yaratılması ile ortaya çıkan damla etiketler, ortaya çıkartılacak logonun normalden çok daha büyük görünmesine yardımcı olmaktadır. Bununla beraber damla etiket ile beraber görülme açısı genişletilmekte, kullanılan renklere parlaklık ve derinlik katılabilmektedir. Oldukça etkileyici bir görüntüye sahip olan damla etiketler ile beraber firmalar her zaman istemiş oldukları tanıtım çalışmalarını diledikleri gibi yapma imkanına erişmiş oluyorlar. Genel itibari ile damla etiketler yalnızca şeffaf renkli şekilde üretilmiyor. Bununla beraber de birbirinden farklı renklerde rahatlıkla hazırlanıyor. Böylelikle de firmalar artık diledikleri renklerdeki damla etiket modellerini herhangi bir sorun olmadan rahatlıkla kullanabilirler. Derin, parlak, çarpıcı başta olmak üzere birçok farklı kullanım alanına sahiptir. 

Bunlar sayesinde artık firmalar kendi tarzlarına en uygun olacaklarına inandıkları her türlü damla etiketi sipariş verebilirler. Etiketlerde arzu edilen üç boyutlu etki DOMES sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle etiketler hedef kitleye daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir şekilde ulaştırılmış olacaktır. Ürünlerin imajlarının var olan en iyi şekilde ortaya çıkartılması adına etiketlerin önemi son derece büyüktür. Böyle olunca da firmalar artık kendi isteklerine en uygun etiketleri kolaylıkla ortaya çıkartılmış olacaktır. 

Nerede Yaptırabilirim ?

Günümüzde etiket imalatı arayan müşterilerin sayısı artış göstermeye başladı. Firmalar, hangi sektörün içerisinde yer almakta olursa olsun fark etmez, kendi ürünlerin kullanımı için en uygun olacaklarına inandıkları damla etiketler ile tanıtım çalışmalarında rakiplerine ciddi anlamda fark atmış olacaklardır. 

Şimdilerde bu tarz etiketleri üreten çok sayıda isim olduğu için firmaların seçimlerini dikkatlice yapmaları son derece önemlidir. Deneyimsiz kişiler tarafından yapılacak olan damla etiket çalışmaları sonrasında ne yazık ki istenilen randımanın alınması ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Tüm detayların üzerinde durulması ile beraber ise damla etiketler arzu edilen geri dönüşleri istenildiği gibi sağlamış olacaktır.

Damla Etiket nedir sorusuna en iyi cevap mercek etkisiyle tasarımı 3 boyutlu gösteren renklere derinlik, parlaklık kazandıran etiket türüdür. Damla Etiket reklamcılık alanında giderek artan teknolojilerin kullanılması ile çıkan farklı ürünlerden biridir. Tasarımın mercek etkisi sayesinde daha yüksek görünecek bir derinlik ve parlaklık kazandıran kendinden yapışkanlı bir üründür. İlgi çekmek istediğiniz reklama 3 boyutlu bir özellik katması nedeni ile tercih edilen damla etiket yüzeyi düz olan her yere yapıştırılabilir. Damla Etiket; Günümüzde mobilya, otomotiv, Bilgisayar, Cep Telefonları ve Mobil araçlar ayrıca güvenlik etikleri,  giyim,  sektörü ve birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Damla Etiket Nedir ?

Damla etiketler, elastik yapısı nedeniyle düz veya oval her türlü zemine kolaylıkla yapışabilir. Ayrıca yağmur, nem, soğuk ve sıcaktan çok fazla etkilenmez ve uzun süre dayanıklı kalır. Tüketici, ürünün içeriğinden önce etiketine görür pazarlama uzmanları, etiketin yerini vurgulamak ürünün satılmasında etiket ve bu etiketin uzun süre müşteriye hitap edecek şekilde olması müşterinin ilgisini her zaman çeker bunun için etiketin her türlü düş aşınmaya karşı korunuyor olması çok önemlidir. Damla etiketleme mevcut etiketin üzerinde bir koruma tabakası oluşturduğundan ürün etiketi raf ömrü boyunca ürününüzü korur. Günümüz teknolojileri hızla değişip gelişirken güvenli bir etikete sahip olmak satılan ürünün kalitesini göstermektedir.

Ankara Damla Etiket İmalat Firması

Ankara Damla Etiket İmalat Firması olarak ürettiğimiz damla etiketler ile markanıza pt33restij, işlerinize hız kazandırarak çözüm üretiyoruz. Damla Etiketler, asıl itibarıyla ürünün marka değerini artırmasını sağlayan, ürüne markaya göre hazırlanmış (baskı) olan istenilen ebatlara damla suretiyle istenilen bölgeyi şeffaf bir şekilde saran bir üründür. Ürün donduktan sonra  korumaya başlar. Kendinden yapışkanlı sıvı, uygulamadan sonra esnek katı, hava sıcaklık duruma göre 1 saat içinde donar. Ürün donduktan sonra ürününüzü esnek bir koruma alanıyla sıcaklık ve soğukluk karşısında dirençli hale getirip ürün markasının yaşam süresini artırır.

Damla Etiketin Ne Gibi Faydaları Vardır?

İstenilen etiket baskısı yapıldıktan sonra, ürün/marka kısmından geriye kalan yerler çıkarıldıktan sonra sadece damla yapıştırılacak kısım kalması sağlanır. Daha sonra makine aracılığıyla sıvı kimyasal reçine etiket üzerine damlatılır.

Damla Etiketin Ne Gibi Faydaları Vardır; Sıcak ve soğuk hava koşullarına karşı dirençli ayrıca görünüm olarak derinlik hissi sayesinde 3 boyutlu bir hava veren damla etiketin altındaki etiketin yıpranmasına karşıda esnekliği ile etiketin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Damla Etiketler ismini nerden alır: Damla etiketin adını donduktan sonra damla şeklinde kalmasından almaktadır. Damla etiketi içerik olarak poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan. Çok çeşitli alanlarda kullanılan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır.

Damla etiketler, mercek etkisiyle tasarımı büyük gösteren, görülme açısını genişleten, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Damla Etiketlerin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit nesneler bile çok daha özel bir görünüm kazanıp kolayca fark edilir hale gelir. Damla etiket şeffaf camsı görüntüsüyle etiketinizi daha canlı daha çekici ve daha kaliteli görünmesini sağlar. Damla etiket, baskınızı dış etkenlere karşı korur, böylece daha uzun süre orjinal halinde kalmasını sağlar. Damla etiketi uygulanmadan önce sıvı olduğu için çok kolay şekilde yüzeyi sarar ve ürün üzerinde kolayca yayılarak uygulama kolaylığı sağlar. Damla etiketler günümüzde mobilya sektöründen otomotive kadar yaygın şekilde kullanılır. Elastik yapıya sahip olduğundan düz, yuvarlak ya da oval zeminlerde kolay bir şekilde kullanılır. Soğuk veya sıcaktan, pvc yapısıyla yağmurdan ya da nemden herhangi bir şekilde etkilenmez ve uzun ömürlüdür. Ankara etiketçi firma 333 olarak, kaliteli ve uygun fiyata damla etiket imalatı yapmaktayız.

Damla Etiket Firması

Damla etiketi, kağıt malzemeden yapılan, folyo etiket ürünlerine göre daha dayanıklı olan bir etiket türüdür.  Damla Etiket Firması tarafından üretimi yapılacak olan etiket tasarımları kullanım şekline göre değişebilir. Donduğunda üst kısmında bir şeffaf kabartma olduğu fark edilir. Taban kısmında marka ismi yazar. Bu görünüm bir yazının üzerinde yer alan su damlası görünümünü aldığı için bu isim ile adlandırılmıştır. Oldukça uzun süre kullanılır. Su gibi dış yüzeyleri etkileyen unsurlardan maksimum koruma sağlanır. Yapıştırıldığı yüzeye zarar vermeyen bir yapıda tasarlanır.

Damla Etiket Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Hemen hemen sektörde kullanılması mümkün olan Ankara damla etiket özellikle çok eski zamanlardan beri beyaz eşya sektöründe sıkça görülen bir reklam aracıdır. Buz dolaplarında, çamaşır makinelerinde, bulaşık makinelerinde derin dondurucularda sık sık görülür. Mobilya sektöründe de çok fazla kullanılır. Baskı yolu ile ürüne yazılan marka ismi zamanla silinir ancak Ankara damla etiket ile marka ismi belirtildiğinde hem üç boyutlu yapısı ile her açıdan rahat bir şekilde görülme durumu ortaya çıkar hem de zamana karşı daha uzun süren bir dayanıklılık söz konusudur. Otomotiv sektöründe de aktif bir kullanım söz konusudur. Elektronik aletlerde yer alarak çok uzun süre firmanın reklamını yapma gücü yaratır. Bilişim alanında ve deri sektöründe de özellikle tercih edilen bir etiket sistemidir.

Damla Etiket Firmaları

Damla etiketi, mercek etkisiyle tasarımı büyük gösteren, görülme açısını genişleten, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Sınırsız kullanım alanına sahip çarpıcı, renkli, şeffaf, derin, parlak, şaşırtıcı ve çekici damla etiketler, reklam amaçlı etiket kullanımında başka bir boyut yaratmaktadır. Damla Etiket Firmaları tarafından Domes sistem ile gerçekleştirilen üç boyutlu etkisi ile damla etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Damla Etiket, kapılmanın kolay, görmezden gelmenin zor olduğu bir çekicilik yaratır. Damla Etiketi, bir ürünün imajını geliştirir, anlamlı bir katma değer kazandırır. Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit nesneler bile özel bir görünüm kazanıp kolayca fark edilir hale gelirler. Ürün böylece öne çıkar ve ayrıca özdeşleştiği bir başka marka ya da logonun bir projeksiyonu olarak da görülür. Damla etiket Poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır.

Damla Etiketin Tasarımı Nasıl Yapılır?

333 Etiket firması her türlü damla etiketi tasarımları konusunda üretim yapma imkanına sahip olan bir firmadır. Etiket siparişi verecek olan firma hangi formda bir etiket isteyecek ise uyum içerisinde sipariş tam da istenilen ölçülerde üretimini sağlar. Seri üretim yapan firmaların bu tür etiketleri kullanması çok yaygındır. Genelde uzun bir şekilde üretilmesi sağlanır. Kare şekli çok kullanılmamakla birlikte en çok oval ve dikdörtgen şekiller damla etiketi olarak üreticinin tercih ettiği görseller arasında yer alır. Markanın başında yer alan logo ve ismin görülebileceği renk tercihi ile canlı bir görünüm oluşturulur. Sağlam yapışkan taban çıkmayacak dayanıklı yapıya sahiptir. Araçlara yazı olarak da damla etiket şeklinde yazı yazılır ki bu yazı daha çok arabanın modelini gösteren yazıdır. Fırça darbelerine bile dayanan bu etiketin sağlam yapısı her sektörün gözdesidir.

Damla Etiketlerin Kullanım Yerleri Nelerdir?

Damla etiketler, genellikle bir reklam aracı olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle damla etiketin bu kadar yaygınlaşmasının nedenleri arasında onun dikkat çekici, kaliteli ve güzel bir görüntüsünün bulunması da yer alır. Kolaylıkla fark edilebildiklerinden ötürü de reklamın en büyük amaçlarından birini yerine getirebilirler.
Damla etiketi Ankara için kullanım sektörleri ağırlıklı olarak şunlardır:

Damla Etiketlerin Kullanıldığı Sektörler

Beyaz eşya sektörü
Mobilya
Tekstil
Otomotiv
Takı sektörü
Promosyon
Elektronik aletler
Deri sektörü
İnşaat sektörü
Bilişim sektörü

Damla etiketi promosyon olarak genellikle anahtarlıklarda, kartvizitlerde, kalemlerde, rozet ve madalyonlarda kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe ise direksiyon göbeği, plaka altlığı, jant göbeği, ön panel, torpido gibi bölümler için oldukça uygundur.

Mobilya sektöründe ise en çok yatak odası takımlarında, çocuk/genç odalarında, ofis mobilyalarında, yemek takımlarında ve mutfak mobilyalarında tercih edilmektedir. Elbise askıları, okul armaları, kol düğmeleri ve hediye kutularında da damla etiket çok şık bir görüntü oluşturur.

Bilgisayar kasası, beyaz eşya, klima ve monitör gibi daha birçok yüzeyde damla etiket dayanıklılığı ve 3 boyutlu görüntüsü ile sıkça kullanılmaktadır.

Damla Etiketin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Damla etiketler, birçok olumlu ve çekici özelliğe sahip olduğundan müşterilerin yöneldiği etiket ürünleri arasında yer almaktadır. Damla etiketi nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Damla etiketin bu kadar çok sektörde yaygın olarak kullanılmasının öne çıkan nedenleri ise şunlardır:

  • Çok dayanıklıdır ve şeffaf camımsı görüntüsü ise oldukça estetiktir
  • Mercek özelliği vardır; renkler daha derin ve canlı görünürken, tasarımlar da daha büyük gözükmektedir.
  • Ürün imajına olumlu katkıda bulunur
  • 3 boyutlu özel bir görüntüsü vardır
  • Kolayca fark edilir
  • Ekonomiktir ve seri üretim için uygundur.

Damla etiketler, bu gibi özellikleri sayesinde ürünlerin başarılı biçimde reklamını yapabilmektedir.
Damla etiketi baskılar görüntü açısından daha estetik bir özelliktedirler. Sadece görünümü daha estetik olduğu için avantajlı bir seçim değildir. ayrıca birçok baskı türüne göre damla baskılı etiketlerin ömrü daha fazladır. Damla etiketi şeffaf ve cam gibi bir görüntüye sahiptirler. Damla etiketlerin dayanıklılığı ve dirençleri yüksek olduğundan ötürü, yıpranmanın, kimyasal maddelerin kullanıldığı sektörlerde daha fazla tercih edilmektedirler. Damla etiket alternatifi uv baskı ile üretilen endüstriyel etiket imalatlarımız da mevcuttur.