(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Dekota UV Baskı Levha

Dekotanın bir diğer adı ise Foreks’tir; Foreks de piyasada sıklıkla kullanılmaktadır. Dekota UV baskı levha çoğunlukla oldukça hafif bir üründür. Yapısında plastik kullanılmaktadır. UV baskı ise direkt olarak dekota üzerine uygulanabilir bir özelliğe sahiptir. Teknolojik makinalar ile uygulanır ve genellikle bu baskı tekniğinden iyi sonuçlar alınmaktadır. UV ile yapılan baskı çok çabuk kurur; bu UV yani ultraviyole baskının en önemli niteliklerinden biridir. Çözünürlük oldukça yüksek ve kalitelidir.

Dekota UV Baskı Levha Özellikleri

Dekota UV baskı levha genel itibariyle 5 mm-20 mm kalınlığındadır. Foreksin kullanıldığı alanlar çok çeşitlidir, birçok baskı uygulaması için elverişli özellikleri vardır ve ekonomiktir.

Hangi alanlarda kullanıldığına bakmak için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz:

  • Yönlendirme levhaları olarak
  • İş güvenliği levhaları olarak
  • Uyarı levhaları olarak
  • Ayaklı pano olarak
  • Poster, banner, dön kart, cut out gibi çeşitli reklam/tanıtım malzemeleri için ideal bir üründür
  • Ürün stantları olarak

Dekota UV baskı levha Ankara ile üründe baskıyı çok iyi koruyabilme özelliği bulunacaktır. UV baskı olması nedeniyle güneş ışığına, solmaya ve benzeri olumsuz dış etkenlere karşı dayanıklılığı da yüksektir. Ofsete göre daha uzun ömürlü bir yöntem olduğu söylenebilir.

Neden Dekota UV Baskı?

Forekslerin yüzeyine eskiden daha çok folyo sıvama ile baskı yapılırdı. Bu baskı türü dış koşullarda çok dayanıklı olmadığından iç mekan kullanımının daha ön plana çıkmasına yol açardı. Oysa UV baskı çabuk kurumasının yanında dış etkenlere karşı da çok dayanıklıdır. Folyo da belli bir süre sonra foreksten çıkmaya başladığı için olumsuz bir durum yaratıyordu. Dekota UV baskı levha için aynı zamanda direkt uygulama ile yapılmaktadır ve çok daha parlak/canlı bir görünüm elde edilmektedir. Folyolarda ise baloncuklar ve kırılmalar bu malzemelere yabancı olmayanların sıklıkla karşılabildikleri sorunlar arasındaydı. UV ile bu gibi sorunlar giderilmiştir.

Foreks UV baskı aynı zamanda sağlık açısından da avantaj sağlar. Solvent tabanlı dijital baskı zararlıdır ve bazı ülkelerde yasaklanmaktadır. Malzemesinin esnekliği, hafifliği ve ekonomik fiyatlı olması birçok mekanda ( UV baskı ile artık dış mekanlarda da yaygın olarak kullanılır ) tercih edilmesinin nedenlerindendir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by