Ankara Dokuma Etiket
Dokuma Etiket üretimi konusunda başarılı firmalarda yer edinen 333 etiket, tekstil ürünleri için marka, yıkama talimatı etiketleri üretmekte.

Dokuma Etiket

Dokuma Etiket, üretilmeye başladıkları ilk günden itibaren üzerlerinde bulunan bilgiler sayesinde ürünleri ya da hizmetleri alacak olan kişilerin gerekli olan tüm konular ile alakalı net bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Geçmiş dönemlere nazaran günümüzde artık etiket konusunda ortaya koyulan yenilikler ile beraber firmalar tam olarak istedikleri görüntüye sahip etiketler içinden seçimlerini çok daha rahat bir şekilde yapabiliyorlar. Türleri ise isminden de anlaşılabileceği üzere çoğunlukla tekstil ürünleri adına kullanılan bir etiket türü olarak biliniyor.

Dokuma etiket ankara

Dokuma Etiket, özel makineler ile atkı saten, saten ve tafta gibi kumaşlardan üretilen, firma, model, beden ve yıkama bilgilerini içeren özel etiketlerdir.

Dokuma,Etiket,Üretimi,Tekstil

Dokuma Etiket Nasıl Üretilir?

Nasıl ki tekstil ürünleri söz konusu olduğu zaman insanların karşılarına pek çok farklı tarzda ürün çıkıyorsa aynı durum dokuma etiket çeşitleri için de söz konusu oluyor. Firmalar da üretilen ürünlerin logoları, bedenleri başta olmak üzere gerekli olan tüm detayların içerisinde yer almakta olduğu etiketler arasından seçimlerini oldukça dikkatli bir şekilde yapıyorlar.

Özellikle de son dönemlerde meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında firmalar kendi isteklerini en etkili şekilde ortaya koyacak tarzdaki etiket çeşitlerini incelemelerinin ardından çok rahat bir şekilde seçimlerini yapabiliyorlar. Jakarlı, saten, atkı saten, pamuklu, tafta, düz modellerin yanı sıra kelebek katlama, ortadan katlama, kenar katlama, soğuk kesim, sıcak kesim, lazer kesim gibi pek çok farklı çeşitteki etiket türleri de yine firmaların isteklerini yerine getirmesi adına üretilmeye devam ediyor. 

Birçok kişi tekstil etiketini birbiri ile karıştırabiliyor. Gerçekte ise etiketler ağırlıklı olarak tanıtım çalışmaları adına kullanılıyor. Bunu bilen firmalar da onların isteklerini en etkili şekilde ortaya koyabilecek tarzdaki dokuma etiketlerini inceleyerek bunların arasından kendi isteklerine en uygun olduklarını düşündükleri arasından seçimlerini yapmış oluyorlar. 

Dokuma etiket çalışmaları sırasında ilk aşamada ne tarz bir materyal kullanılması istendiğine karar verilmesi gerekmektedir. Seçimin yapılmasından sonra ise artık sıra grafik tasarım çalışmalarına gelecektir. Bu aşamada grafik tasarım son derece önemli detaylardan bir tanesi olarak biliniyor. Dikkatlice yapılacak olan grafik tasarım çalışmaları ile beraber etiketler son halini aldıktan sonra arzu edilen her türlü ürünün üzerindeki yerini de almış olacaktır. 

Gerçekleştirilen dokuma etiket grafik tasarım çalışmaları esnasında her bir detayın üzerinde çok dikkatli şekilde durmak oldukça önemlidir. Firmanın etiket tasarım çalışmaları sırasında gerekli görüldüğü durumlarda istenilenlerin ortaya tam olarak koyulabilmesi adına müdahalelerde bulunulmalıdır. Her türlü detayın üzerinde durulması sonrasında ise artık tasarım işlemi sona erecek ve basım işlemine geçilecektir. Bilindik tarzdaki dokuma etiket baskılarının yanı sıra isteğe bağlı olarak özel boyutlarda da baskı işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Kaliteyi Nasıl Etkiler?

Dokuma etiket, ürün tanıtımını yapmak ve reklam amaçlı olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Daha çok tekstil sektöründe kullanılmasına rağmen dokuma etiketi tekstil etiketi olarak isimlendirmek de doğru değildir. Birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Markanızın ürün üzerindeki kalıcı değeri ve ürüne güzellik katması açısından oldukça önemlidir. Dokuma etiket üretim şekillerine ve kalite çeşitlerine göre atkı saten, saten ve tafta olarak isimlendirilir. Ürününe kalite anlamında güvenen ve markasının prestijine önem veren her firma için dokuma etiket vazgeçilmez bir reklam ürünüdür.  Zira dokuma etiket kalıcıdır ve diğer birçok aksesuarın tersine ürün yaşadıkça ürünle birlikte olmaya ve markayı tanıtmaya devam etmektedir. Üzerinde firma adı, model, beden ve yıkama talimatı gibi bilgiler bulunduran, ürün reklamı yapmak için nerdeyse tüm tekstil ürünlerinde kullanılan etiket, giysilerde marka tanıtımının yanı sıra ürün dekorasyonu için de oldukça önemli bir yere sahiptirler. Ürünün kalitesinin ön plana çıkarılması açısından dokuma etiketin önemi de oldukça büyüktür.

Ürün kalitesinin ön plana çıkması ise markanın farklılaştırılması, verimli, mükemmel bir şekilde vurgulanması büyük önem taşır. İmalatının ilk kısmı grafik çalışmasıdır. Müşterinin renk, ebat ve kalite tercihi doğrultusunda hazırlanan grafik çalışması bilgisayar ortamında veya dijital çıktı ile sunum yapılır. Onay verilen çalışmanın deseni çizilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak birebir numune hazırlanır. İmalat aşamasında parlatma, sim, gofre gibi uygulamalarla güzelleştirilebilir. Etiketler istenilen renk, ebat ve şekilde üretilebilir.  Bütün bu işlemler elbette ki profesyonel bir kadronun emek ve titizliğiyle ancak başarıya ulaşır. Üründe markanın reklamını yapmak, boy, beden, karışım, menşei, modeli veya yıkama talimatını belirtmek için kullanılır. Ayrıca konfeksiyon ürünlerine dekoratif görünüm katmak için şeritler halinde kullanılır. Çeşitleri: Marka Etiketi, Yıkama Talimatı, Cep Bayrak Etiketi, Süs Etiketi, Karışım Etiketi.

Dokuma Etiket Ankara

Dokuma Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Dokuma Etiketlerin Kalite Çeşitleri: Tafta Dokuma, Atkı Saten Dokuma, Saten Dokuma, Kenar Örgü Dokuma, Pamuklu Dokuma. *Dokuma Etiketlerin Kesimleri: Soğuk Kesim, Sıcak Kesim, Kenar Katlama, Ortadan Katlama, Kelebek Katlama, Ultrasonik Kenar Kesim. *Lazer Kesim, Torba Kesim. Dokuma Etiketlere Yapılan Ek İşlemler: Kolalama, Ütü yapıştırma şeridi, Sıcak kabartma, Sıcak Şerit transferi, Torba kesimli etiketlerin içinin doldurulmasıdır.

Dokuma Etiket, bilindiği üzere üzerinde yer alan bilgiler ile karşılarındaki kişilerin bilgilendirilmesini sağlayan parçalardır. Geçmiş dönemlerden itibaren bu konuda meydana gelen gelişmeler doğrultusunda etiket konusunda da ciddi anlamda değişimler kendini göstermeye başlamış oldu. Dolayısıyla firmalar da artık üretmekte oldukları birbirinden farklı ürünleri tanıtmak adına sıklıkla etiket çeşitlerini incelemeye başladılar. Dokuma etiket ise ağırlıklı olarak tekstil ürünlerinin tasarlanması adına tercih edilen etiket türleri içerisinde kendine yer bulmaktadır. Genel itibari ile üzerinde firmaların marka isimleri, logoları ve beden gibi bilgiler yer almaktadır. Aynı tekstil dokuma ürünlerinde olduğu gibi bu aşamada da birbirinden farklı çeşitler insanlara sunulmaktadır.

Böylece firmalar istedikleri Ankara dokuma etiket türlerini inceledikten sonra bunlar arasından seçimlerini çok rahat bir şekilde yapmış olacaklardır. Pamuklu, saten, atkı saten, tafta, düz, jakarlı gibi çeşitlerin yanı sıra kenar katlama, ortadan katlama, kelebek katlama, sıcak kesim, soğuk kesim, lazer kesim gibi katlama ve kesim çeşitlerinde hazırlanmaktadır. Her ne kadar ağırlıklı olarak tekstil sektöründe kullanıldığı için tekstil etiketi ile karıştırılıyor olsa da bu iki etiket türü arasında oldukça ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Marka etiketi ile beraber markaya ait ola reklam, bu etiketler kullanılarak oldukça etkili bir şekilde hazırlanabilecektir. Bunu bilen firmalar da artık en iyi tanıtımı yapmak adına daha kaliyeli ürünler kullanmayı tercih ediyorlar.

İmalat Sürecine Nasıl Geçilir?

Hazırlanacak olan dokuma etiket Ankara için öncelikli olarak grafik tasarı çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Çünkü hazırlanacak olan bu tasarım, etiketin üzerindeki yerini almış olacaktır. Bunun sonrasında ise artık sıra hazırlanmış olan tasarımın müşteriye sunulmasına gelecektir. Sunum esnasında firmalar eğer ki değiştirilmesi gereken bir nokta varsa tam da bu aşamada gerekli olan müdahalenin yapılması gerekmektedir. Hazırlanmış olan tasarım müşteri tarafından onaylandıktan sonra ise desen çizimi yapılmaya başlanacaktır. Dese çizimin ardından da numune hazırlıklarına başlanacaktır. İmalat sırasında isteğe bağlı olarak parlatma, sim, gofre gibi uygulamalar yapılabilecektir. Bu aşamada önemli olan şey ortaya çıkacak olan sonuç ile firmaların isteklerinin net olarak tutması olacaktır.

Klasik tarzdaki dokuma etiket çeşitlerinin yanı sıra isteğe bağlı olarak farklı boyutlarda ve şekillerde de uv baskı ile endüstriyel etiketler hazırlanabilmektedir. Bu aşamada önemli olan şey firmanın ne istediğini tam olarak bilmesi olacaktır. Çünkü hazırlanacak olan bu etiket, firmanın bir nevi kurumsal kimliğini oluşturacaktır. Dolayısıyla tasarım baskıya girmeden önce her bir ayrıntısı ile incelenmelidir. Dokusu, rengi, kesimi gibi detaylar ile ilgili bilgiler net olarak karşı tarafa verildikten sonra artık firmaya ait olan ürünlerde kullanılması adına istenilen sayıdaki etiket basılmaya başlanacaktır. Bu işlemin sonucu olarak da artık gerek ürünlere ait bilgiler gerekse tanıtım işlemleri mümkün olan en profesyonel şekilde yapılmış olacaktır. Ardından da basılan etiketler istenilen ürünlerde rahatlıkla kullanılabilecektir.

Ankara Dokuma Etiket

Dokuma Etiket üretimi konusunda başarılı firmalarda yer edinen 333 etiket, tekstil ürünleri için marka, yıkama talimatı etiketleri üretmektedir. Dokuma etiket ürünleri, ürünlerin tanıtım ve reklam çalışmalarını gerçekleştirmek adına bir çok yerde kullanılır. Dokuma etiketler tekstil sektöründe yoğun olarak kullanılırlar fakat bunları tekstil etiketi olarak isimlendirmek yanlış olacaktır. Çünkü bu ürünler tekstil sektörüyle beraber, hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Markanıza kalıcı bir değer sağlamak ve ürüne estetik kazandırması açısından bu ürünler önem taşımaktadırlar.

Dokuma etiketler, saten,atkı saten ve tafta adı altında farklı şekillerde üretilebilirler. Dokuma etiketler, ürününün kaliteli olduğunun arkasında duran ve marka saygınlığına  büyük önem veren her firmalar için vazgeçilmez olmaktadır. Dokuma etiketler, adından da anlaşılacağı gibi dikiş veya iplik dokuma ile yapılan baskı türü oldukları için kalıcıdırlar. Ürün yıpranmadığı, yırtılmadığı, kullanılamaz hale gelmediği sürece reklam ve tanıtım işlevini sürdüreceklerdir. Dokuma etiketler üzerine, firma veya marka adı, ürün tipi, beden bilgisi, yıkama talimatları bilgileri ve ürünün reklam tasarımı dekoratif olarak işlenmektedir. Dokuma etiketlerin en önemli özelliği, ürünün kalitesini gözler önüne sermesidir.

Dokuma Etiket Üretimi Nasıl Yapılır?

Ürünün kalitesinin reklam edilmesi,  markanızın farklılaştırılması ve markanızın mükemmel performansla vurgulanması açısından büyük önem taşımaktadır. Ankara etiketçi tarafından yapılan dokuma etiket imalatının ilk kısmı grafik çalışmasıdır. Müşterinin renk, boyut ve kalite seçimlerince gerçekleştirilen grafik tasarım, bilgisayardaki grafik tasarım programlarınca gerçekleştirilerek, dijital çıktısı alınır. Çalışmaya müşteri tarafından onay verildikten sonra dokuma etiket için desen çizilip numune hazırlanmaktadır. Dokuma etiket yapılırken gofre, parlatma, sim uygulamaları ile dekoratif çalışmalar yapılabilmektedir. Dokuma etiketleri istediğiniz renklerde ve ölçülerde üretebilmekteyiz. İmalat için yeni nesil dokuma etiket makinelerini kullanıyoruz ve uzman kadromuz tasarımdan imalat sürecine kadar büyük titizlikle çalışmayı yürütmektedir.

Dokuma Etiket Ürünlerini Şöyle Sıralayabiliriz : Marka Etiketi, Yıkama Talimatı, Cep Bayrak Etiketi, Süs Etiketi, Karışım Etiketi.

*Kalitesine Göre Dokuma Etiket Çeşitleri : Tafta Dokuma, Atkı Saten Dokuma, Saten Dokuma, Kenar Örgü Dokuma, Pamuklu Dokuma.

*Dokuma Etiketlerin Kesim Şekilleri: Soğuk Kesim, Sıcak Kesim, Kenar Katlama, Ortadan Katlama, Kelebek Katlama, Ultrasonik Kenar Kesim. *Lazer Kesim, Torba Kesim.

Dokuma Etiketlerde Uygulanan Ek İşçilikler : Kolalama, Ütü yapıştırma şeridi, Sıcak kabartma, Sıcak Şerit transferi, Torba kesimle etiketlerin içinin doldurulmasıdır.

 

Dokuma Etiket Ankara
Dokuma Etiket Firması

Arma Dokuma Etiketler

1) Güvenlik Armaları

Güvenlik şirketlerinin logolarını arma şeklinde dokuma olarak yapışkanlı – telalı olarak üretiyoruz. Yine güvenlik elemanlarının apoletlerini telalı ve işlenmiş olarak takılmaya hazır halde üretiyoruz.

2) Okul Armaları

Okul kıyafetlerinde kullanılmak üzere her okula özel olarak yapışkanlı – telalı bir şekilde üretip müşterilerimize sunuyoruz.

3) Özel Şirket Armaları

Özel şirket armalarında’ da karşıdaki fitmanın yetkilileriyle özel bir çalışma ortamından sonra oluşan logo ve armaları yapışkanlı ve telalı olarak üretiyoruz.

Dokuma Etiket Çeşitleri

1) Atkı Saten Etiketler

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda etiketi dizayn edip çift taraflı dokunarak elde edilen etikettir.

2) Tafta Etiketler

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda dizayn edilip tek taraflı dokunarak elde edilen etikettir.

3) Özel Şirket Armaları

Özel şirket armalarında’ da karşıdaki fitmanın yetkilileriyle özel bir çalışma ortamından sonra oluşan logo ve armaları yapışkanlı ve telalı olarak üretiyoruz.

Baskı Etiket Çeşitleri

1) Tek Renk Baskı

2) Çok Renk Baskı
3) Saten Baskı
4) Akmaz Kumaş Baskı
Tek renk ve çok renkli olarak şerit halindeki saten ve akmaz kumaşlara baskı tekniğiyle yapılan etiketlerdir.

 

 

 

Dokuma Etiket
Dokuma Etiket
Dokuma Etiket
Dokuma Etiket
Dokuma Etiket