(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Dokuma Etiket Firması

Etiketler, üretilmeye başladıkları ilk günden itibaren üzerlerinde bulunan bilgiler sayesinde ürünleri ya da hizmetleri alacak olan kişilerin gerekli olan tüm konular ile alakalı net bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Geçmiş dönemlere nazaran günümüzde artık etiket konusunda ortaya koyulan yenilikler ile beraber firmalar tam olarak istedikleri görüntüye sahip etiketler içinden seçimlerini çok daha rahat bir şekilde yapabiliyorlar. Öyle ki artık firmalar kendi bünyelerinde yer almakta olan her bir ürün için birbirinden farklı tarzdaki ürünler için etiket seçimlerini diledikleri gibi yapabiliyorlar. Dokuma etiket türleri ise isminden de anlaşılabileceği üzere çoğunlukla tekstil ürünleri adına kullanılan bir etiket türü olarak biliniyor.

Nasıl ki tekstil ürünleri söz konusu olduğu zaman insanların karşılarına pek çok farklı tarzda ürün çıkıyorsa aynı durum dokuma etiket çeşitleri için de söz konusu oluyor. Firmalar da üretilen ürünlerin logoları, bedenleri başta olmak üzere gerekli olan tüm detayların içerisinde yer almakta olduğu dokuma etiketler arasından seçimlerini oldukça dikkatli bir şekilde yapıyorlar. Özellikle de son dönemlerde meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında firmalar kendi isteklerini en etkili şekilde ortaya koyacak tarzdaki dokuma etiket çeşitlerini incelemelerinin ardından çok rahat bir şekilde seçimlerini yapabiliyorlar. Jakarlı, saten, atkı saten, pamuklu, tafta, düz modellerin yanı sıra kelebek katlama, ortadan katlama, kenar katlama, soğuk kesim, sıcak kesim, lazer kesim gibi pek çok farklı çeşitteki etiket türleri de yine firmaların isteklerini yerine getirmesi adına üretilmeye devam ediyor.

Birçok kişi dokuma etiket ile tekstil etiketini birbiri ile karıştırabiliyor. Gerçekte ise dokuma etiketi ağırlıklı olarak tanıtım çalışmaları adına kullanılıyor. Bunu bilen firmalar da onların isteklerini en etkili şekilde ortaya koyabilecek tarzdaki dokuma etiketlerini inceleyerek bunların arasından kendi isteklerine en uygun olduklarını düşündükleri arasından seçimlerini yapmış oluyorlar. Dokuma etiket çalışmaları sırasında ilk aşamada ne tarz bir materyal kullanılması istendiğine karar verilmesi gerekmektedir. Seçimin yapılmasından sonra ise artık sıra grafik tasarım çalışmalarına gelecektir. Bu aşamada grafik tasarım son derece önemli detaylardan bir tanesi olarak biliniyor. Dikkatlice yapılacak olan grafik tasarım çalışmaları ile beraber etiketler son halini aldıktan sonra arzu edilen her türlü ürünün üzerindeki yerini de almış olacaktır.

Gerçekleştirilen dokuma etiket grafik tasarım çalışmaları esnasında her bir detayın üzerinde çok dikkatli şekilde durmak oldukça önemlidir. Firmanın etiket tasarım çalışmaları sırasında gerekli görüldüğü durumlarda istenilenlerin ortaya tam olarak koyulabilmesi adına müdahalelerde bulunulmalıdır. Her türlü detayın üzerinde durulması sonrasında ise artık tasarım işlemi sona erecek ve basım işlemine geçilecektir. Bilindik tarzdaki dokuma etiket baskılarının yanı sıra isteğe bağlı olarak özel boyutlarda da baskı işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bu aşamada önemli olan tek şey firmanın istekleri olacağı için artık her firma kendi tarzına uygun dokuma etiketleri rahatlıkla üretebilirler.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by