Endüstriyel Etiket

Endüstriyel Etiket

Endüstriyel Etiket Nedir?

Genelde serigrafi ve UV Baskı ile alüminyum, sac veya paslanmaz levhadan üretilen etiketlere Endüstriyel Etiket denir. Bu etiket türü, ağır şartlara karşı oldukça dayanıklıdır.

Tekstil, endüstri gibi sanayi tipi uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla beraber etiketlerin zamanla tahrip olup okunamaz hale gelmesi, sorunları beraberinde getirmektedir. Bu yüzden muhtemel olumsuzlukları engellemek için baskı malzemeleri özenle seçilmektedir. Ayrıca baskı çıktılar çeşitli testlere tabi tutulmalıdır.

Endüstriyel etiketin temel amacı ürünün içeriği veya içinde olduğu kimyasal maddelere dirençli olmasıdır. Ayrıca etiketi, ağır şartlara karşı direnç göstermesi ve yıllarca deforme olmadan ürün niteliğini yansıtması elzemdir.

Kullanım Alanları

Endüstriyel etiket;

 • Otomotiv
 • Elektronik
 • Makine ve Kimya Sanayi
 • Beyaz Eşya
 • Küçük Ev Aletleri
 • Gıda
gibi birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu tarz etiketlerin, bahsi geçen kullanım alanlarına göre değişik ısı nem veya kimyasallarla etkileşime girme ihtimali vardır. Bu yüzden etiketlerin bu engellere karşı dirençli olması gerekmektedir.

 

Neden Tercih Edilir?

Endüstriyel etiket çeşitli koşullar altında testlere tabii tutulmaktadır. Bu sayede ortaya çıkan sıkıntıların önüne önüne oldukça kolay bir şekilde geçilmektedir. Sonuç olarak, uzun süreler boyunca herhangi bir sorun meydana gelmeden kullanılmaktadır.

Etiket kullanımı, sektör fark etmeksizin göz önünde olduğu ortadadır. Bu sebeple firmaların sıklıkla kullandığı tanıtım araçlarından biridir.

Bu etiketler sayesinde firmalar kendilerine ait her türlü bilgilendirmeyi etiketlerin üzerinde bulundurmaktadır.

Endüstriyel Etiketler Kimyasal Ortamlara Dayanıklı mıdır?

Etiketlerin dış etkenlere karşı dayanıklı ve güçlü maddelerden hazırlanmış olması gereklidir. Aksi takdirde, ürün içi kullanım istenilen seviyede olmamaktadır. 

Bu etiketler, ürün içeriği ve etiketin içerisinde yer alacağı kimyasal maddeler bakımından dayanıklı olması gerekmektedir. Ayrıca bu şartlar sağlandıkça, iyi sonuçlara ulaşmak daha kolay bir hale gelmektedir.

Endüstriyel Etiket Çeşitleri

Endüstriyel etiketler;

 • Delikli Etiket
 • Yapışkan Bantlı Etiket
 • Delikli Eloksal Kaplı Alüminyum Etiket
 • Yapışkan Bantlı Eloksal Kaplı Alüminyum Etiket
gibi etiket çeşitleri, makine imalatı ve büyük konstrüktif parçaları etiketlemekte kullanılmaktadır.

 • Sarı/Siyah, Mavi/Beyaz, Kırmızı/Beyaz ve Siyah/Beyaz Özel Çıkmaz Etiketler
gibi varyasyonları olan bu etiket türünün kullanım alanları oldukça geniştir.

Endüstriyel Etiket Nasıl Yapılır?

Kaliteyi sağlamak için etiket ve tabela üretiminde, ürünlerimizi gerekli işlemlerden geçiriyoruz. Ardından ihtiyaca göre üretim yapıyoruz ve endüstriyel hacmine sahip olan firmalara teslim ediyoruz. Bu sayede, etiket konusunda çözüm olarak, endüstri firmalarının reklam ihtiyacını karşılıyoruz.

Ankara, İstanbul Endüstriyel etiket imalatı sektöründe sıra dışı çalışmalar yapmaktayız. Alüminyum, paslanmaz çelik, plastik gibi materyaller üzerine çalışma gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda tüm hava ve doğa şartlarına dayanıklı olan kabartma, nokta vuruş lazer, serigrafi yöntemleri il 2D Data Matrix ve Barkod gibi uygulamaları da içeren Metal Etiket üretimini devam ettirmekteyiz.