Endüstriyel Etiket

Endüstriyel Etiket

Endüstriyel etiket, ağır şartlara karşı dayanıklı olan, çoğunlukla serigrafi ve uv baskı ile alüminyum, sac veya paslanmaz levhadan üretilen etiket ürünüdür.

Endüstriyel etiket, araba, otomotiv, ticari araçlar, elektronik eşyalar, endüstri makineleri ve kimya sanayiisi, elektrikli süpürge , buzdolabı, blender vb ev eşyaları gibi alanlarda kullanılmak üzere dizayn edilen etiket türüdür. İçinde bulundukları ortam koşulları ve kullanım yerleri itibariyle güçlü ve dayanıklı ve dış faktörlere karşı dayanıklı olması gereklidir. 

Üzerinde ürünün içeriği veya etkileşim içinde oldukları kimyasal maddelere karşısında çok kaliteli ve her türlü ağır şartlara karşı koyabilecek ve yıllarca deforme olmadan ürününüzün kalitesini yansıtabilmelidir.

Endüstriyel Etiket Nedir?

Farklı sektörlerde çalışan insanlar için kimyasal ürünler çalışanlara ve çevredeki insanlara zarar verebilir bu sebeple endüstriyel etiket ürünleri sıklıkla tercih edilir. Kimyasal reaktivitesi olan ürünler, depo işlemleri ve taşıma durumunda etkileşim içerisinde olduğu alanlara yönelik gerekli bilgilendirme ve uyarıların etiketlerinin üzerinde yazılı olması gerekmektedir. Aynı şekilde kullanılan etiketin de kimyasal maddelerin göstereceği zararlı etkilere karşı direnç gösterebilmesi için önemlidir.

Endüstriyel Etikete Niçin İhtiyaç Duyarız?

Tekstil, endüstri gibi sanayii tipi uygulamalarda uyarı etiketlerinin zamanla tahrip olup okunamaz hale gelmesi ciddi sorunları beraberinde getirir. Muhtemel olumsuzlukları engellemek için hem baskıda kullanılacak ham maddeler hem de baskıdan sonra etiketler çeşitli testlere tabi tutulmak şartıyla üretilir. Test sonuçlarına göre uygulanacak alan için en doğru etiket için sonuca ulaşılır.

333 Reklam Ajansı olarak yıllarımızı verdiğimiz etiket, baskı, reklam ve tabela gibi alanlardan birisi olan endüstriyel etiket alanında sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Kalite ve tarz anlamında birçok firmanın önünde bulunmaktayız. Endüstriyel etiket, UV etiket, baskı türleri ve birçok reklam hizmetlerini yapmaktayız. Firmamız kalite ve çizgisini bozmadan sizlerle beraber yoluna devam edecektir.

Endüstriyel Etiketin Kullanım Avantajları Nedir?

Etiket kullanımı, sektör fark etmeden firmaların çok büyük bir kısmının sıklıkla kullandıkları tanıtım ürünleri içerisinde kendine yer buluyor. Çünkü bu etiketler sayesinde firmaların kendilerine ait her türlü ürün ve hizmete ait tüm bilgilendirmeler bu etiketlerin üzerinde yer alarak hedef kitleyi başarılı şekilde etkilemiş oluyor. Sektörün fazla gelişmediği dönemlerde etiketlerin çeşitleri belliydi. Fakat ilerleyen zaman ile beraber bu konuda oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı.

Öyle ki artık firmalar sadece onların karşılarına çıkmakta olan klasik tarzdaki etiketleri içerisinden seçim yapmak yerine tam anlamıyla onların isteklerini yerine getirecek tarzdaki etiketler içinden seçimlerini yapıyorlar. Endüstriyel etiket çeşitleri de yine firmaların üzerinde durdukları konular içinde kendine yer buluyor.

Özellikle de endüstriyel sektör içerisinde yer almakta olan firmalar, başta üretim olmak üzere birçok farklı konuda araştırmalar yapmaya özen göstermek zorunda kalıyorlar. Bu aşamada gerçekleştirilecek olan yanlışlığın sonrasında ortaya çıkacak sonuçlar ne yazık ki firmaları tahmin ettiklerinden çok daha fazla etkilemiş olacaktır. Etiket konusu her ne kadar geçmiş dönemlerde fazla öneme sahip olmasa da günümüzde tahmin edilenden çok daha önemli bir hale gelmeye başlamış durumda. Etiket seçimini yanlış şekilde yapmaları sonrasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukların engellenmesi adına ise artık pek çok firma, endüstriyel etiket seçimini daha öncesinde olmadığı kadar özenli bir şekilde yapıyorlar.

Endüstriyel Etiketlerin Özellikleri Nelerdir?

Endüstriyel alanda çalışmalar yapmakta olan firmaların isteklerini yerine getirmek adına hazırlanan bu etiketler pek çok farklı özelliğe sahiptir. Endüstriyel etiket modelleri ile beraber başta elektronik olmak üzere otomotiv, makine ve kimya sanayi, beyaz eşya, küçük ev aletleri gibi birçok farklı sektörde yer almakta olan firmalar, gerekli olan tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarını oldukça rahat ve etkili bir şekilde yapmalarına da olanak tanınmaktadır. Endüstriyel etiketlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere öncelikli olarak firmaların karşılarına çıkan şey, etiketlerin son derece dayanıklı ve uzun süreler boyunca kullanılabilmesine olanak tanımasıdır. Böylelikle firmalar da akıllarında herhangi bir soru işareti kalmadan diledikleri tarzdaki etiketleri kullanmış olurlar.

Her ne kadar endüstriyel etiket konusunda firmaların karşılarına onlarca farklı isim çıkıyor olsa da bu konuda dikkatli olunmadığı zaman ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki istenildiği gibi başarılı olamayacaktır. Bu tarz durumlar ile karşılaşmayı engellemek adına mutlaka deneyimli kişiler ile iletişime geçilmelidir. Kaliteli materyallerden hazırlanmakta olan bu etiketler, hangi tarzdaki ürünler ile etkileşim içerisinde olacaksa, buna uygun şekilde hazırlanacaktır. Arzu edilen boyutlarda özenli bir şekilde hazırlanacak olan bu etiketler ile beraber ürünlerin tanıtım çalışmaları oldukça etkili tarzda yapılacak, firmalar da çok uzun süreler boyunca bu etiketleri kullanarak tanıtım işlemlerine devam edeceklerdir.

Neden Endüstriyel Etiket Tercih Etmeliyiz?

Etiket kullanımının tarihi tahmin edilenden çok daha eskilere dayanıyor. Çünkü sektör fark etmeden firmaların kendilerini etkili şekilde tanıtabilmesi ya da çeşitli konularda bilgilendirmelerin yapılması için etiket kullanmayı tercih ediyorlar. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere söz konusu etiketler olduğu zaman işletmelere sunulan modeller son derece sınırlıydı. Bundan dolayı da pek çok işletme uzun süreler boyunca kullanamayacaklarını bildikleri halde bilindik etiketleri kullanmak zorunda kalıyorlardı. Özellikle de endüstriyel sektör içerisinde yer alan firmalar, klasik tarzdaki etiketleri kullandıkları zaman çok kısa bir süre sonrasında etiketler kullanılamaz hale geliyordu. Şimdilerde ise endüstriyel etiket kullanımının artış göstermesi ile beraber ise bu konuda oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda.

Genel itibari ile endüstriyel sektör dahilinde yer almakta olan firmaların en büyük özelliklerin başında, sektör içerisinde oldukça zorlu şartların ortaya çıkabilmesi. Yalnızca mutfak eşyaları değil aynı zamanda elektronik eşyalar, endüstri makineleri, otomotiv, araba, kimya sanayi gibi birçok farklı alanda çalışmalar yapılmakta olan endüstriyel sektörde yalnızca dayanıklı ve güçlü iş makinelerinin kullanılması yeterli olmuyor.

Endüstriyel Etiketler Kimyasal Ortamlara Dayanıklı mı?

Seçilecek olan etiketlerin de aynı şekilde dış etkenlere karşı dayanıklı ve güçlü maddelerden hazırlanmış olması gerekmektedir. Aksi durumda kullanılacak olan etiketler ne yazık ki oldukça kısa bir süre içerisinde istenildiği gibi ürünlerin içerisinde kendisine yer bulmuyor. Endüstriyel etiket çeşitleri ise gerek ürün içeriği gerekse etiketin etkileşim içerisinde yer alacağı kimyasal maddelere karşı dayanıklı olması ile istenilen sonuçların ortaya çıkartılması da mümkün olmaktadır.

Doğru şekilde hazırlanmış olan endüstriyel etiket çeşitleri ile beraber artık firmaların bu konudaki istekleri en etkili şekilde yerine getirilmiş olacaktır. Endüstriyel etiket çeşitlerinin kullanım alanlarının genişlemesi ile beraber ise gerek çeşitlilik gerekse üretilmekte olan etiketlerin kalitesi sayesinde artık istenilen her türlü formda endüstriyel etiketler arzu edilen her yerde oldukça rahat ve sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Endüstriyel etiketler yalnızca tanıtım amaçlı kullanılmıyor. Bununla beraber kimyasal reaktiviteye sahip olan ürünlerin yanı sıra taşıma ve depolama çalışmaları sırasında etkileşim içerisinde yer alacağı bölgelere yönelik gerekli olan uyarıların ve bilgilendirmelerin bu etiketlerin içerisinde yazılı olması önemlidir.

Endüstriyel Etiket Avantajları Nelerdir?

Birbirinden farklı sanayi tiplerinde kullanılmakta olan etiketlerde yaşanılan en büyük sorun, bir süre sonra etiketlerin tahrip olarak okunamaz hale gelmesidir. Dolayısıyla kullanılacak endüstriyel etiketler ile beraber ortaya çıkmakta olan durumların önüne oldukça kolay bir şekilde geçilebiliyor. Çeşitli testlere tabi tutularak yapılan materyal seçimi sayesinde etiketler çok uzun süreler boyunca herhangi bir sorun meydana gelmeden kullanılabilecektir. Deneyimli firmalarca yaptırılacak endüstriyel etiketlerle farklı sektörden firmalar tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini etkili şekilde yerine getirilmiş olacaktır.

Ankara Endüstriyel Etiket İmalatını Nerede Yaptırabilirim?

Endüstriyel hizmet dünyanın ihtiyaç duyduğu gıda, giyim, halı ve aklınıza gelen her şeyin üretimini sağlayan fabrika ve  sanayi firmalarına verilen genel addır. Bu hizmet insanların yaşamını devam ettirmesi için gerek duyduğu ihtiyaçları karşılar ve bir nevi hizmet sektörüdür. Her sektörün olduğu gibi bu sektörün de reklam ve tanıtım ihtiyacı vardır. Ankara endüstriyel etiket imalatı firması bu açığı kapatır ve endüstri firmalarının ihtiyaç duyduğu reklam olanaklarının giderilmesini sağlar.

Folyo etiket, totem tabela, ultraviole baskı alüminyum metal etiket ve diğer etiket türlerini firmaların kullanımına hazır hale getiriyoruz. Kaliteli hizmet sunma amaç ve hedefi doğrultusunda ilerleyen firmamız kullanım alanlarının bir hayli fazla olduğu bu etiket  ve tabelaları gerekli makineler kullanarak gerekli işlemlerden ve aşamalardan geçirir. İhtiyaç duyulan oranlara göre üretir. Endüstriyel iş hacmine sahip olan firmalara teslim ederler. Çoğunlukla açık havada ihtiyaç duyulan alüminyum metal etiket kapalı alanlarda da kullanılabilen folyo baskı etiket baskı işlemini kolaylaştıran uv baskı gibi birçok etiket türleri bulunmaktadır.

Ankara endüstriyel etiket imalatı sektöründe marka olmak için emin adımlarla ilerlemekteyiz. Tüm sanayicilerimize, makina imalatçılarına, alüminyum, paslanmaz çelik, plastik, tüm hava ve doğa şartlarına dayanıklı olabilen kabartma, nokta vuruş, lazer, serigrafi yöntemleri ile 2D Data Matrix, Barkod gibi uygulamaları da içeren metal etiket üretimini devam ettirmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışına yüksek adette etiket imalatı gerçekleştiren ankara endüstriyel etiket fabrikaları devlet kuruluşlarının ihalelerinde de üretilebilirlilik adına referans olmaya devam etmektedir.

Endüstriyel Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Delikli Paslanmaz Etiket Çeşitleri;
Kullanıldığı Yerler: Makina İmalatı, Büyük Konstrüktif Parçaların Etiketlenmesi.
Yapışkan Bantlı Paslanmaz Etiket Çeşitleri;
Kullanıldığı Yerler: Makina İmalatı, Büyük Konstrüktif Parçaların Etiketlenmesi.
Delikli Eloksal Kaplı Alüminyum Etiketler;
Kullanıldığı Yerler: Makina İmalatı, Büyük Konstrüktif Parçaların Etiketlenmesi.
Yapışkan Bantlı Eloksal Kaplı Alüminyum Etiketler;
Kullanıldığı Yerler: Makina İmalatı, Büyük Konstrüktif Parçaların Etiketlenmesi.
Sarı/Siyah, Mavi/Beyaz, Kırmızı/Beyaz ve Siyah/Beyaz Özel Çıkmaz Lazer Etiketleri;
Kullanıldığı Yerler: Otomotiv Sektörü, Gemi Sanayi Sektörü, Elektronik Aygıt ve Cihaz ve Makina Sektörü olmak üzere yüksek dayanım ve dikkat cekici özelliklerinden dolayı her sektörde kullanılır.

Endüstriyel Etiket İmalatı Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Endüstri sektöründe yer alan işletmeler günümüzde sadece üretimlerinin mümkün olan en iyi kalitede olmasına dikkat etmiyorlar. Bununla beraber sektörleri ile alakalı tüm çalışmaların üzerinde de dikkatli bir şekilde durmaya özen gösteriyor. Çünkü şimdilerde meydana gelmekte olan gelişmelerin takip edilmemesi sonrasında ortaya çıkacak sonuçlar tahmin edilenden de kötü olabiliyor. Konu etiket olduğunda gerek insanların gerekse firmaların akıllarına gelmekte olan çeşitler belliydi. Yani insanlara etiket konusunda soru sorulduğunda verilen cevaplar çoğunlukla bu ürünlerin yalnızca tanıtım için kullanıldığı yönünde oluyor. Günümüze gelindiği zaman ise artık etiketler daha öncesinde olmadığı kadar farklı amaçlar için kullanılıyor. Endüstriyel etiket imalatı konusunda sektör içerisinde bulunan firmalar, onların isteklerini etkili şekilde karşılayabilecek tarzdaki etiketler arasından seçimlerini rahatlıkla yapabiliyorlar.

Endüstriyel Etiket Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Firmaların endüstriyel etiket imalatı ile alakalı gerçekleştirdikleri araştırmalar neticesinde de gördükleri gibi karşılarına onlarca farklı modelde çalışmalar çıkabiliyor. Kimya sanayi, otomotiv, makine, elektronik, küçük ev aletleri, beyaz eşya başta olmak üzere birbirinden farklı alanlarda faaliyetlerini göstermekte olan firmalar; kullanmakta oldukları bu etiketler ile beraber istemiş oldukları tanıtım çalışmalarını istedikleri gibi rahatlıkla yapabiliyorlar. Kullanılacak olan etiketler için ön şart imal edilmesi istenilen etiketlerin sağlam ve dayanıklı malzemelerden seçilmesi gerektiğidir. Bunun nedeni ise endüstriyel etiketlerin kullanılmakta oldukları ortam koşulları ve kullanım alanlarıdır. Bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman etiketlerin uzun süreler boyunca sorunsuz kullanılabilmesi için materyal seçiminde dikkatli olmak gerekiyor.

Firmaların endüstriyel etiket imalatı ile ilgili materyal seçimi yaparken etkileşim içerisinde yer alacağı alanlar da dikkate alması gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar dayanıklı, sağlam ve kaliteli, karşılaşacağı her türlü şarta uyum sağlayabilecek etiketlere sahip olması önemlidir. Doğru adımların atılması ile beraber seçilecek olan endüstriyel etiketler ürünlerin tanıtım çalışmalarını mümkün olan en etkili şekilde yerine getirmiş olur. Söz konusu özellikle de kimyasal maddeler olduğu zaman firmaların üzerinde durmaları gereken konular daha fazla oluyor. Çünkü bu ürünlerin depolanması ve istenilen yerlere taşınması sırasında da her türlü bilgilendirmenin eksiksiz olarak yapılması gerekiyor.

Kimyasal ürünler için hazırlanacak endüstriyel etiket imalatı çalışmaları esansında ürünlerde yer alan kimyasalların ortaya koyabileceği zararlara karşı direncin sağlanması önemlidir. Elektrik ve makine sanayinde tercih edilecek endüstriyel etiketler de zaman geçtikten sonra etiketler soyulabilecektir. Üzerindeki talimatlar okunmayacak hale gelecektir. Bunun engellenmesi için bilinen firmalara etiket yaptırılması önem taşır. Bu firmaların yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde ise ortaya istenilen sonuçlar çıkmış olacaktır.