Etiket

Etiket

Etiket Nedir?

Günlük hayatta ürünün amacını, kullanımını ve temel özelliklerini belirtmek için kullandığımız görsel araçlara etiket denir. Ayrıca marka bilgilerini belirtmek ve kurumsal kimliği ön planda tutmak için sıklıkla kullanmaktayız. Bu nedenle sektörden sektöre kullanım şekillerinde değişiklik olsa da, asıl amacımız tüketici bilgilendirmektir.

Etiketlerin birçok çeşidi vardır. Sıklıkla tercih edilenler arasında yapışkanlı etiket göze çarpmaktadır. Gerek isme özel gerekse markaya özel olmak üzere birçok kullanım alanı bulunmaktadır.

Kullanım Alanları

Etiketlerin sektöre ya da iş koşullarına yönelik birçok farklı kullanımları bulunmaktadır. Çok fazla seçenek olmasının sebebi sektörlerde etiket ve reklam ihtiyacı duyulmasından kaynaklanmaktadır. 

Günümüzde marka, isim, uyarı, barkod, manav, asansör, ürün ve kablo etiketi olmak üzere birçok örneği bulunmaktadır. 

Neden Tercih Edilir?

Tüketicilerin bilgilenmesi amacıyla üretilir. Aynı zamanda Ankara ve İstanbul reklam sektöründe büyük rol oynarlar. Biz ise firmaların, tanıtımlarını yapabilmeleri için sıra dışı çözümler üretiyoruz. Bu sayede tanıtım ihtiyaçlarınızı karşılamış oluyoruz.

Tüketiciler günlük hayatta farklı çeşitte etiketler ile karşılaşmaktadır. Kimi zaman kişiler, ürün üzerindeki kullanım talimatlarını öğrenmek veya gıda maddesinin son tüketim tarihini öğrenmek için etiketleri tercih eder.

Etiket Siparişi

Etiket baskı işinizi dinleyelim, size en uygun fiyatı ve etiketi önerelim. Ankara ve İstanbul Sticker baskı siparişlerinize sıra dışı çözümler üretiyoruz. Hemen iletişime geçin.

Etiket Çeşitleri

Kurumsal kimlik ihtiyaçlarınıza yönelik çalışmalarda hizmet veren firmamız; metal, leksan, folyo, damla, rezopal, pleksi etiket taleplerinize hızlı çözümler üretmektedir. Siz de birçok imkanımızdan yararlanın.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Etiketler her geçen gün hayatın içine daha fazla girmektedir. Ancak istenilen sonuçların alınabilmesi için üzerinde durulması gereken konular vardır. 

İşe girişmeden önce kullanım hedeflerinin belirlenmesi elzemdir. Buna örnek olarak; kullanılacak sektör ve ürün üzerindeki bilgiler gibi konular verilebilir. Öncelikle kullanım alanını belirliyoruz. Ardından nerede kullanılacağını belirleyip; materyal, boyut ve tasarım konusunda fikir üretiyoruz. 

Kullanım ömrünün uzun ve işlevsel olması oldukça önemlidir. Bu yüzden doğru materyal seçimi yapmak için sıkı çalışıyoruz.  Ardından tüketici kitlesine hitap edecek yazılı olmayan kuralları belirliyoruz. Yani bu işin algoritması hakkında kafa yoruyoruz. Örneğin; “Tüketici ne ister?”, “Nelere ihtiyaç var?” gibi sorulara cevap buluyoruz. Bu algoritmayı çözmek, firma ve tüketici arasındaki bağı güçlendirir.

Her geçen gün teknolojide büyük gelişimler yaşanıyor. Biz de teknolojiden geri kalmıyoruz ve etkisini anlıyoruz. Bu yüzden dijital baskı etiketler üretmekteyiz. Teknolojinin bize sağladığı dijital baskı, maliyet ve zaman bakımından oldukça tasarruf sağlıyor.

Etikete Dair Her Şey, 333etiket.com'da

Makine parkurumuzu genişleterek etiket imalatında; etiket ürünlerinin her nevisinin üretimine 333 Etiket çatısı altında başladık

Metal Etiket

Birbirinden farklı türleri ile firmaların, markalarını unutulmaz hale getirebilecek etiketlere Metal Etiket denir.

Leksan Etiket

Levha polikarbon üzerine ters veya düz baskılı etiket türüne Leksan Etiket denir.

Folyo Etiket

Rulo şeklindeki üzeri baskılı PVC malzemenin Plotter’a, dijital ortamdan çıkan vektörlerin yerleştirilmesi ile elde edilen etiketlere Folyo Etiket denir.

Rezopal Etiket

İki bileşimli PVC malzeme üzerine lazer kazıma yapılarak baskı yapılan etiket türüne Rezopal Etiket denir.

Pleksi Etiket

Saydam veya opak sert akrilik levha üzerine UV baskı, lazer kazıma yapılarak elde edilen etiket türüne Pleksi Etiket denir.

Damla Etiket

Mercek etkisiyle tasarımı 3 boyutlu gösteren, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran etiket türüne Damla Etiket denir.

Özel Tasarım Etiket

Ürünün kullanım şekli, özellikleri, fiyatı ve son kullanma tarihi gibi detayları üzerinde barındırmakta olan etiketlere Özel Tasarım Etiket denir.

İş Güvenliği Levhaları

İçerisinde çeşitli semboller ve uyarı yazıları içeren, yapılan işin tehlikelerden uzak durmak amacıyla üretilen etiketlere İş Güvenliği Levhaları denir.