Solvent Baskı arşivleri | 333 Metal, Leksan Etiket Baskı Ankara

Solvent Baskı

Solvent baskı dış mekan baskıların geleneksel methodudur. Dış mekanlarda bulunan tanıtım ürünleri sürekli olarak yağmura ve güneş ışınlarına maruz kalmaktadır. Bu etmenlere karşı rengini kaybetmeyen ve şekil olarak aynı kalabilen ürünler tercih edilmektedir. Solvent baskı, dış mekanlar için uygun bir baskı türüdür.

Solvent Baskılar Nerelerde Tercih Edilir?

Çeşitli zeminlerde solvent mürekkepleri kullanılarak yapılan baskılar solvent baskı olarak isimlendirilmektedir. Bu baskı türü ile ortaya çıkan ürünlerde son derece kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Çok dayanıklı bir yapıda olması sebebiyle dış mekanlarda kullanımı yaygındır. Özellikle billboardlarda yapılan baskılarda bu seçenek tercih edilmektedir.

Plastik malzeme üzerine yapılacak olan baskı işlemlerinde de çok önemli bir etki göstermektedir. Solvent mürekkepleri plastik zemin üzerinde erimektedir. Bir süre sonra renk pigmentlerinin bir kısmı uçsa da eriyen malzeme plastik üzerinde kalacaktır. Bunun sonrasında bu malzeme uzun süre plastiğin üzerinden çıkmaz. Kaplamalı plastiklerde bu uygulama yapıldığında üreticiler 5 yıl dayanıklılık garantisi sunabilmektedir.

Solvent Baskının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Solvent baskıların en önemli özellikleri olarak dış etmenlere dayanımı gösterilir. Dış mekanlarda kullanılacak olan reklam ürünlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bir süre sonra dış etmenlere yenik düşse de bu yıllarla ölçülür ve kullanıcılar için oldukça idealdir.

Uygulanan solvent baskı dış mekanlar için tek seçenek değildir. Ancak seçenekler arasında en ekonomik olan solvent baskılardır. Hem dayanıklı hem de ekonomik bir baskı arayan kişiler için muhteşem bir seçim olabilmektedir.

Solvent baskıların olumsuz yönlerinin başında ise kokusu gelir. Bu bakı işlemi uygulandıktan sonra etrafa ağır bir koku yaymaktadır. Yayılacak olan koku insanların ortamda durmasını engellemektedir. Bu sebeple de kapalı mekanlarda kullanımı uygun olmamaktadır. Çok büyük alanlarda dahi koku, etkisini gösterebilir.

9 Mart 2019
Branda,Baskı,Ankara

Branda Baskı

Branda Baskı Ankara, pvcden yapılmış ince folyo halinde bulunan vinil malzemeye dijital baskı makinesinde baskı yapılarak üretilmektedir. Baskı sektörü gelişen teknoloji ile beraber oldukça farklı yenilikleri […]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by