Brail baskı hayatı kolaylaştırır. Görme engelli vatandaşlarımız çok zor bir hayat sürerler. Yaşamlarının her anında yaptıkları eylemlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Hiç farkında olmadan kendi hayatlarını ya da başka insanların hayatlarını tehlikeye atabilirler. Bu sebeple de görme engelli vatandaşlarımızın da fark edebileceği bir alfabe üretilmiştir. Bu alfabe brail alfabesi olarak isimlendirilir.

Brail alfabesi, çıkıntılı bir yapıda olan noktaların belirli bir düzen içerisinde kullanımından ibarettir. Görme engelli vatandaşlarımız dokunarak noktaların konumlarında yazan kelimeyi anlayabilirler. Günümüzde oluşan farkındalık sayesinde birçok üründe bu alfabeye ait etiketler kullanılmaktadır. Bu etiketler brail baskılı olarak isimlendirilir. Özel bir sistem ile üretildiği için baskı firmaları tarafından yapılmaktadır.

Brail Baskı Etiket Nerelerde Kullanılır?

Özel olarak üretilen brail alfabe etiket aslına bakıldığında tüm sektörlerde kullanılması gereken bir yapıdır. İnsanların kullandıkları tüm ürünlerde bu etiketlerin yer alması gerekir. Ancak bu şekilde görme engelli vatandaşlarımız da rahatlıkla istedikleri her ürüne ulaşma ve kullanma şansını elde ederler.

Marketlerde satışa sunulan ürünlerin tamamında bu etiketlerin kullanılması gereklidir. Markete giren görme engelli vatandaşlarımız tek başına alışveriş yapmak istediklerinde ürünlerin bu etiketlerine bakarak alışverişlerini yaparlar. Alışverişleri yakınları gerçekleştirse dahi evlerinde bu ürünleri kullanmadan önce brail baskılı etiket üzerinden inceleme yapmaları gerekmektedir.

Kimyasal ürünlerin tamamında bu etiketlerin kullanımı şarttır. Aksi halde görme engelli vatandaşlarımız bu ürünleri farkında olmadan kullanarak kendilerine çok ciddi zararlar verebilirler. Böyle bir durumun söz konusu olmaması için üretici firmalar bu etiketleri kullanırlar.

Asansörler de bu tarz etiketlerin kullanımının şart olduğu alanlardan bir tanesidir. Vatandaşlarımız asansörlere bindikleri anda hangi tuşa bastıklarını bu etiketler sayesinde fark edebilmektedir. Benzer bir biçimde ilaç kutularının üzerinde bulunması da şarttır.

8 Ekim 2018
Ankara,Braille,Alfabesi,Levhası

Ankara Braille Alfabesi Levhası

Ankara Braille Alfabesi levhası, görme engelliler için tasarlanmış, üzerine uv baskı ile kabartma yapılmış yönlendirme tabelası ürünleridir. Standart yönlendirme ürünlerine kabartma braille alfabesi uygulanarak üretilirler. Yönlendirme […]
12 Temmuz 2018
Görme,Engelliler,İçin,Etiket

Görme Engelliler İçin Etiket

Görme engelliler için etiket ve brail kabartma alfabe ürünlerinin basımını yapan 333 Etiket her alana uygun basım gerçekleştirmektedir.  Arzu eden kullanıcılar için alt kısımda klasik yazı, […]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?