Dokuma Etiket arşivleri | 333 Metal, Leksan Etiket Baskı Ankara

Dokuma Etiket

Dokuma Etiket, birçoğumuz giydiğimiz kıyafetlerin içerisinde çeşitli etiketler olduğunu fark ederiz. Kimi zaman hiç hissetmediğimiz, kimi zaman da bizleri çok rahatsız eden bu etiketler, dokuma etiket olarak isimlendirilmektedir. Klasik etiketler belirli bir kâğıdın üzerine dijital baskı yöntemiyle yapılırken dokuma etiketler belirli bir kumaşın dokunması işlemi ile ortaya çıkmaktadır.

Dokuma Etiket Hangi Sektörlerde Tercih Edilir?

Dokuma etiketlerin en çok kullanıldığı alan tekstil sektörüdür. Bu sebeple de bazı kişiler tekstil etiketi demeyi tercih eder. Ancak üreticiler bu ismi kullanmamaktadır. Tekstilin dışında farklı sektörlerde de kullanılan bir üründür. Genel olarak çok büyük ebatlarda olmayan ve istenen bilgiyi karşı tarafa aktaran ürünler olmaktadır. Her üründe yalnızca tek bir tane kullanımı şart değildir. İstenildiği takdirde birden fazla etiket kullanımı söz konusu olacaktır.

Dokuma Etiketin Faydaları Nelerdir?

Dokuma etiketlerin kullanımı son derece farklı şekillerde olabilmektedir. İlk olarak bu etiketlerde markanın logosu ya da direkt olarak ismi yer alır. Bu durum markanın reklamının devamlı olarak yapılmasını sağlamaktadır. İnsanlar ürünü aldıkları günden kullanmayı bıraktıkları güne kadar sürekli olarak markanın isminin bulunduğu etiketler görülmektedir.

Bunun yanı sıra etiketlerin asıl görevi olan bilgilendirme görevini de başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Genel olarak kıyafetlerin bedenlerini belirten semboller ya da sayılar yer almaktadır. Bu sayede kişiler etiketlere bakarak ürünün kendileri için uygun olup olmadığı konusunda fikir yürütebilirler.

Kıyafetlerde kullanılan dokuma etiketi kıyafetlerin nasıl yıkanacağı ve ütüleneceği konusunda da bilgiler vermektedir. Bilindiği üzere kıyafetler sürekli olarak yıkanır ve ütülenir. Bu aşamalarda yapılan hatalar insanların aldıkları kıyafetleri kullanamaz hale getirmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple de dokuma etiketleri kıyafetlerin çok daha uzun süre başarılı bir şekilde kullanmasına imkân tanır. Sunduğu faydalar sebebiyle kıyafetlerin tamamında kullanılan ürünlerdir.

8 Ekim 2018
Dokuma,Etiket,Üretimi,Tekstil

Dokuma Etiket Üretimi

Dokuma Etiket üretimi konusunda başarılı firmalarda yer edinen 333 etiket, tekstil ürünleri için marka, yıkama talimatı etiketleri üretmektedir. Dokuma etiket ürünleri, ürünlerin tanıtım ve reklam çalışmalarını […]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by