Kumlama Etiket arşivleri | 333 Metal, Leksan Etiket Baskı Ankara

Kumlama Etiket

Kumlama Etiket, buzlu folyonun üzerine baskı yapılarak veya kesim yapılarak kullanılan etiketlerdir. Etiketlerin oluşturulmasında birçok farklı yöntem kullanılabilmektedir. Genel olarak dijital baskı yöntemleri ile kağıt ya da farklı bir materyalin üzerine grafik tasarımlar yansıtılmaktadır. Bazı durumlarda ise kumlama denilen yöntem ile oluşturulan etiketler kullanılmaktadır. Bu yöntem herhangi bir mürekkep kullanılmadan etiketlerin oluşturulmasına imkan tanımaktadır.

Kumlama yöntemi ile üretilecek olan etiketlerde uygulanmak istenen grafikler diğer kısımlardan daha düşük bir seviyede bırakılmaktadır. Bunun sonrasında kumlama olarak tanımlanan işlem uygulandığında düşük seviyede bırakılan kısım ile yüksekte kalan kısımlar arasında bir renk farkı oluşur. Bu da düşük bırakılan kısımlardaki logonun ya da yazıların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu yöntem ile üretilen etiketler kumlama etiket olarak tanımlanmaktadır.

Kumlama Etiketin Özellikleri Nelerdir?

Kumlama etiketler sektörün en çok tercih edilen ürünleri olmamaktadır. Ancak bazı durumlar için en doğru seçenekler olabilir. En önemli özelliklerinden ilki olarak her türlü materyalde bu tekniğin uygulanabiliyor olmasıdır. Metal, ahşap ya da kumaş üzerinde uygulanabilir ve istenen etkileri rahatlıkla yaratır.

Üretiminde herhangi bir mürekkep kullanılmadığı için belirli bir süre sonrasında grafiğin silinmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. üretiminde kullanılan ana malzemenin kendisi zarar görmediği sürece uygulanan grafikte bir sorun yaşanmayacaktır. Bu da kumlama etiket örneklerinin çok daha uzun vadeli olmasını sağlar. Uzun süre deforme olmadan kullanılabilme özelliği tüm örneklerinde söz konusu olmaktadır.

Kumlama yöntemi ile ortaya çıkan etiketler görünüş olarak çok kaliteli bir düzeydedir. Kurumsal bir yapıya sahip olan ve bunu müşterilerine belli etmek isteyen markaların en çok kullandığı etiket türlerinden bir tanesidir. Herhangi bir malzeme üzerinde uygulanabildiği için direkt olarak markaya özel bir üretim olduğunu rahatlıkla gösterir. Bu sebeple de dünyanın en önemli markaları tarafından kumlama etiket teknolojisi kullanılmaktadır.

22 Haziran 2020
kumlama etiket,kumlama folyo,

Kumlama etiket

Kumlama etiket, şık tasarımlarla dikkat çeken bir folyo etiket türüdür. Oldukça modern durmasının yanı sıra sağlam yapısı sayesinde senelerce yapısı bozulmadan durabilir. Eskimeyen yapısı sayesinde ufak […]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by