Etiketleme Kilitleme Levhaları

Etiketleme Kilitleme Levhaları

“Etiketleme Kilitleme Levhaları, makinede bakım, onarım yapıldığı anda işçiye makinayı kullanmaması hususunda bilgi veren uyarı ve ikaz levhasıdır. Etiketleme Kilitleme Levhaları, makinenin temizliği, onarımı, bakımı yapılacağı zaman makinenin elektrik hattına veya şalterine yakın bir yere asılmalıdır. Kolay görünecek yere asılmazsa, aksi takdirde haberi olmadan makineyi çalıştıran kişiyi elektrik çarpabilir. Makinenin hatalı çalışması sonucu makine kişiyi yaralayabilir. Bu gibi iş kazalarının yaşanmaması için Bakım Var Çalıştırma, Arıza Var Çalıştırma gibi uyarı ve ikaz levhalarının mutlaka makinenin açma kapama düğmesi veya elektrik şalteri veya fişinin olduğu yere görünebilir ve kolay fark edilecek şekilde asılmalı veya yapıştırılmalıdır.

Etiketleme Kilitleme Levhaları Niçin Kullanılır?

Etiketleme kilitleme levhaları, iş yerinde veya çalışma sahasında kapatılarak geçici olarak servis dışı bırakılan makinenin ve elektrik sisteminin üzerine yapıştırılan veya monte edilen uyarı ve ikaz  levhasıdır. Etiketleme Kilitleme Levhalarını iş sağlığı güvenliği mevzuatlarına göre kaliteli olarak dekota, pleksi alüminyum sac malzemeden üretmekteyiz. Bu malzemeler üzerine uv baskı yapılarak silinmeyen, çizilmeyen, uzun ömürlü uyarı ikaz levhası ürünü elde edilmektedir. Bu tür levhalara genelde Etiketleme Kilitleme Levhaları denilmektedir. Bu levhalarda makinayı etiketleyen veya kilitleyen teknik personelin veya teknik servis firmasının kimlik bilgisi yer almaktadır.

Etiketleme Kilitleme Levhaları Çeşitleri Nelerdir?

Tehlike Dikkat Arızalı Çalıştırmayınız, Tehlike Sıcak Metal, Dikkat Sıkışma Tehlikesi, Dikkat Bakım Var Çalıştırma. Dikkat Asansörde Çalışma Var, Dikkat Makina Çalışırken Tamirat Yapma, Dikkat Arıza var Çalıştırma, Devreyi Açmayın. Tamir var Şarteli Açmayınız, Yetkili Hariçi Açmak Kapamak Yasaktır, Şalteri Açmadan Çalıştırmayın. Dikkat Çalışma Var Enerji Vermeyiniz, Test ve Devreye Alma Çalışmaları Yapılmaktadır, Ekipmanı Kilitleyen Kişinin Bilgileri, Tehlike 15 KV, Bu Enerji Kaynağı Kilitlenmiştir.

Uyarı ve İkaz Levhaları Siparişi Nasıl Verilir?

Kurumsal ihtiyacınız için özel tasarımlarımız da bulunmaktadır. En son dijital baskı teknolojisi uygulanarak iş güvenliği levhaları üretimini sürdüren firmamız kaliteden ödün vermiyor. Öte yandan müşteri memnuniyetini de daima had safhada tutarak yenilikçi yapısından taviz vermeden çalışmasına aralıksız devam etmektedir. Müşterimizin beklentilerini dikkate alan yaklaşımla en uygun çözümleri sizlerle buluşturan firma olarak 24 saat 7 gün boyunca kesintisiz olarak çalışmayı sizlerle buluşturuyor ve böylece her açıdan tamamıyla farklı çözümleri içeren ebat ve ölçülerde tasarımlar geliştiriyoruz. Kimyasallar içermeyen kokusuz, kaliteli uv baskı yapılan ürünlerimiz sayesinde kurumsal iş yeri güvenliğinin daima sağlanması açısından çözümleri sunmaya devam ediyoruz. 7/24 Whatsapp irtibat hattımız daima hizmette. Kurumsal ihtiyaçlarınız için özel ebat ve ölçülerde iş güvenliği levhaları taleplerini buradan hızlı bir şekilde bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır. Her zaman müşterisinin beklentilerine yanıt veren anlayışla hareket eden işletme olarak yılların verdiği üstün tecrübeyle ve uzmanlıkla hak ettiğiniz gibi dört dörtlük hizmeti sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.  “

Benzer Haberler

Yeni Haberler