Folyo Kesim

Folyo Kesim

Folyo Kesim Nedir?

Kağıt, kanvas, branda gibi malzemelerin baskes özellikli ve optik okuyuculu plotter yazıcıyla basılıp, dekube edilme işleminde Folyo Kesim denir. Folyo, PVB yapısında bir malzemedir ve reklam sektöründe uzun yıllardır kullanılmaktadır. Baskı makinemiz, çevre dostu solventsiz baskı mürekkepleri kullanmaktadır. Bu sayede kokusuz, sağlıklı ve çevreci bir baskı deneyimi yaşatmaktadır. Bunun sonucunda yüksek kaliteli baskılar orataya çıkmaktadır. Özellikle iç mekan baskılarında uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Dijital baskı, gelişen teknoloji ile birlikte oldukça revaçta bir sistem haline geldi. Bu yüzden bu kesim türü ve dijital baskı sıklıkla birlikte kullanılmaktadır. Bu sayede ortaya estetik açıdan göz doyurucu tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Malzeme kalitesine ve ortam koşullarına göre, solmayan veya güneşe çok uzun süre dayanabilen malzemelerdir. Tanıtım ve reklam sektöründe sıkça kullanılan folyolar; farklı desen, yazı ya da şekillerde basılabilmektedir.

Folyo Kesim Fiyatları

Kesim işinizi dinleyelim, size en uygun fiyatı ve ürünü önerelim. Ankara, İstanbul Folyo Kesim işleriniz için hemen bizimle iletişime geçin.

Kullanım Alanları

  • Tabelalar
  • Afişler
  • Kapı İsimlikleri
  • Araçlar
  • Brandalar
  • Etiketler
  • Araç ve Cephe giydirme
Folyo kesimin kullanım alanlarına örnek verilebilir. Basit kullanımı sayesinde farklı tasarımlara izin veren folyo kesimler sayesinde estetik dizaynlar yapılabilmektedir. Ayrıca bu kesim türü, sınırsız renk olanakları sunar. Bu yüzden reklamcılık ve tanıtım faaliyetlerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak cam, duvar gibi çeşitli ortamlarda kullanılabilmektedir. Bu sayede kullanıcıya yaratıcılığını kullanma imkanı sağlar.

Neden Tercih Edilir?

Malzeme olarak dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca düşük maliyetli olmasından ötürü afiş ya da tabela gibi ürünlerin kullanılamayacağı yerlerde kullanılabilmektedir.

Bu kesim türü sayesinde, estetik tarz rahatlıkla yansıtılabilmektedir.

Folyolarda kullanılan boyalar su bazlıdır ve insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Bu durum folyo kesimin tercih edilme sebeplerinden birisidir.

Folyo Kesim Nasıl Yapılır?

Tasarım plottera gönderildikten sonra basılacak vinil, kağıt, malzeme rulosunun ucu plotter yazıcının girişine yerleştirilmektedir. Bıçak şablonları baskes özellikli yazıcıya yüklenerek, dekube işlemi sağlanır. Baskı bir saat kadar dinlendirildikten sonra kullanıma hazırdır.