(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Giriş Çıkış Ve Güvenlik Levhaları

333 Etiket Metal Etiket Uv Baskı AnkaraDijital BaskıGiriş Çıkış Ve Güvenlik Levhaları

Giriş Çıkış Ve Güvenlik Levhaları Hakkında

Giriş çıkış ve güvenlik levhaları, öncelikle inşaat firmaları olmak üzere birçok sektörde çalışanların güvenliğini sağlamak ve çevredeki insanları olası güvenlik tehditlerine karşı koruyabilmek için giriş çıkış ve güvenlik levhaları çok önemlidir. Güvenlik kurallarının ilk maddesi ve amacı zaten: “Bu Yönetmeliğin amacı, işyerlerinde kullanılacak güvenlik ve sağlık işaretlerinin uygulanması ile ilgili kuralları belirlemektir.” Aslında bu madde her şeyi özetliyor.

Giriş Çıkış Ve Güvenlik Levhaları Kullanım Yerleri

İş güvenliği alanında özellikle inşaat şantiyelerinde ve sanayi, tekstil ve bunun gibi ağır ve hacimli makineler kullanılan hizmet sektörü dediğimiz alanda güvenlik önlemleri maksimum düzeyde olmalıdır. Aksi takdirde yaşanan iş kazalarının önüne geçemeyiz. Yapılan araştırmalara göre iş kazalarının %80’ninden fazlası uyarı levhasının yeterli olmamasından veya güvenlik önlemlerinin alınmamasından kaynaklanmaktadır. Güvelik önlemlerinin ve uyarı levhalarının temel amacı insanı korumaktır. İnsana verilen değerin sonucudur.

Giriş Çıkış Ve Güvenlik Levhalarının Önemi

Bu değerin farkında olan 333 Etiket önce iş güvenliği ilkesi ile birçok uygulama yapmaktadır. Bunun için iş güvenliği afişleri, uyarı levhaları, yasaklama levhaları, elektrikli uyarı levhaları, acil çıkış levhaları, fabrika girişi güvenliği levhaları, iç mekan yönlendirme levhaları, yangın söndürme imleri ve levhaları, tıbbi atık levhaları gibi birçok   Giriş çıkış ve güvenlik levhası yapmaktayız. Bu gibi levhaların önemine vakıf olan firmamız bu hizmetlerin tamamını kalitesinden ödün vermeden ve özenle yapmaktadır.

Giriş Çıkış Ve Güvenlik Levhası Talimatları

Şantiye sahasında yapılan bütün faaliyetlerin güvenli bir şekilde yapılmasını ifade etmek üzere şantiye gerekliliklerine göre talimatlar hazırlanmaktadır (Kazı işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı, beton pompaları ile güvenli çalışma talimatı, betonarme kalıp yapım söküm talimatı, demir bükme ve demir kesme makineleri kullanma talimatı, elektrik işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı vb. ) İkaz ve uyarı levhaları belirlenip uygun yerlere astırılmalıdır. Bunun gibi iş güvenliği talimatlarına uymak ve uyarmak; çalışanları ve şantiye içerisinde bulunabilecek herkesi olası ihtimallerin zararından koruyabilmek için giriş çıkış ve güvenlik levhasına bilhassa önem verilmelidir.

 

Giriş çıkış ve güvenlik levhası hakkında bilmeniz gerekenler
Fabrika çevre ve tesislerin güvenliğinde kullanılan iş güvenliği levhaları genellikle 25 X 35 cm, 35 X 50 cm ve 50 X 70 cm ebatlarındadır.
Rahat okunabilmesi için az ve öz bilgi içermelidir.
İş güvenliği levhaları açıkça görülebilen bir konuma yerleştirilmelidir.
Levhalar Hasar veya Çarpma Riskinden korunmalıdır.
İş güvenliği işaretleri ve renk kodları 23- Aralık-2003 tarih ve 25325 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre iş yerindeki çalışanlara levha bilgileri hakkında gerekli eğitiminin verilmesi iş güvenliği levhaların anlam ve içeriğini artıracaktır. İş güvenliği levhaları iş güvenliği için bir araçtır. Tehlikeleri ortadan kaldırmaz veya azaltmaz. İş güvenliği için gerekli koruma önlemleri alınmalıdır.

Giriş Çıkış Ve Güvenlik Levhaları,İkaz Levhaları ,Meslek Lisesi Atölye Uyarı Levhaları,Uys Uyarı Levhaları,Uyarı Etiketleri,Yasaklama Levhaları,İş Güvenliği Levha Kataloğu ,İş Güvenliği Tabelaları ,Ostim İsg Levha Boyutları,İş Güvenliği Tabelaları Ankara

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by