(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Havuzlar için Uyarı Levhaları?

5 Ocak 2020 Posted by etiket333 İş Güvenliği Levhaları

Levhalarda Ne Tür Yazılar Yazmalıdır?

Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da artan havuz kullanımları havuzun artık bir sezonunun olmadığını gösteren bir durumdur. Havuzların güvenliği açısından bir takım uyarı levhalarına ihtiyaç duyuluyor olması nedeni ile havuzların dışarıdan görülebilecek alanlarına uyarılar asılır. Bu uyarılar ıslak zeminlerde olduğu için ıslandıkları anda etkilenmeyecekleri bir yapıda tasarlanmaktadır. Ankara havuz uyarı levhaları bütün bir ülke geneli için levha tasarlayabilecek kapasitededir.

Hangi içerikte ve boyutta levha ihtiyacı var ise bilgi verilmesi durumundan 333 Etiket levha tasarımını yapar ve üretim sonrasında kargo ile sipariş verenin kapısına kadar ürün temini yapılır. Levhalarda çeşitli bilgilendirmeler yapılır. Bunlar arasında ”havuza girmeden önce duş alınız” yazısı genel itibari ile yer alır. Bir diğer uyarı ise çocuklar içindir. Çocuklara havuzda dikkat edilmesini öneren yazılar çocuklu görsellerin yer aldığı levhalar ile bildirilir. Çocuk havuzlarında ve büyük havuzlarda bu uyarılara rastlamak mümkündür.

Levhalar Nasıl Olmalıdır?

333 Etiket pek çok havuz etiketi basarak havuz yetkililerine göndermektedir. Havuzların temiz tutulması ve hijyenik olması için havuzda ya da havuz kenarında yemek yemek ya da içecek tüketmek uygun değildir. Bu uyarı bir levhaya dönüştürülerek görülecek olan bir alana asılır. Ankara havuz uyarı levhaları arasında yer alan bu bilginin yanında ”kaygan zemin” levhası, ”yüzme bilmeyen giremez” levhası gibi çok farklı uyarılar da asılabilir. Bu levhaların amacı havuza girenlerin can güvenliğini sağlamaktır.

Çocukların uygun bir ortamda eğlenmesini sağlamak amacı ile belli bir yaş sınırında havuza bırakılması ya da ebeveyn gözetiminde havuzda tutulması gibi pek çok levha hazırlatılabilir. Havuzların kaygan zeminin anımsatan lehvaların yanı sıra bonesiz havuza girilemeyeceği, havuz yüksekliğinin ne kadar olduğu gibi önemli bilgiler hem işletmenin alması gereken önlemler bakımından hem de olası tehlikeleri ortadan kaldırmak hem de hukuki bakımdan yapması gereken tüm işlemleri tamamlaması açısından gereklidir. Levhaların uzaktan okunacak yazılara sahip olması, renklendirme var ise renklerin okumaya engel olmaması ve yazı boyutu ve tipinin levhalar için uygun olması özellikleri ile oluşturulması önemli levha kriterleri arasında yer alır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by