İnşaat ve Şantiye Levhaları

İnşaat ve Şantiye Levhaları

“İnşaat ve Şantiye Levhaları, şantiyede iş veren, işçi-personel, inşaat sahasını ziyaret eden kişilerin güvenliğini sağlamak için kullanılır. Uyarı ve İkaz Levhaları konusu insanların çalışmakta olan alanlarında sağlıklı bir şeklide burada zamanlarını geçirmeleri oldukça büyük bir öneme sahiptir. Şantiyeler, oldukça geniş bir alanda var olan inşaat alanlarıdır. İnşaat alanları geçmiş dönemlerden itibaren çok fazla dikkatli olunması gereken alanlar arasında kendine yer buluyor. Çünkü yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında oldukça ciddi iş kazaları ortaya çıkabiliyor. Bunların olmasının engellenmesi adına ise şantiye uyarı levhaları kullanımı oldukça ciddi oranlarda artış göstermeye başlıyor. Çünkü bu uyarı levhaları ile beraber insanlar şantiye alanlarına girecekleri zaman nerelere girip nerelere girmemeleri gerektiği ve bu alanlara girişleri esnasında kendilerine verilecek olan güvenlik gereçlerini kullanmaları gerektiği ile alakalı bilgileri net olarak elde etmiş oluyorlar.

İnşaat ve Şantiye Levhaları İmalatı Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Şimdilerde Logolu İş Güvenliği Levhası konusunda deneyim sahibi olan kişiler ile iletişime geçmenin sonrasında ortaya çıkartılacak olan levhalar ile beraber sağlıklı bir çalışma alanında yer alacak, bununla beraber çalışmanın yapılmış olacağı yere gelecek olan kişilerin güvenli olması adına da gerekli uyarılar yapılmış olacaktır. Hazırlanmakta olan bu levhaların her birinin farklı özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla bu levhalar arasından seçimler yapılırken öncelikli olarak levhaların özelliklerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bilindiği üzere uyarı levhalarına bakıldığı zaman görülebileceği üzere bunların her biri farklı iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dikkatli şekilde hazırlanacak olan bu tabelalar ile beraber artık güvenli alanlar oluşturmak daha öncesinde olmadığı kadar kolay olacaktır.

İnşaat ve Şantiye Levhaları Ne İşe Yaramaktadır?

Yalnızca çalışanlar değil aynı zamanda işin yapılmış olduğu alana gelecek olan kişilerin güvenliklerini en yüksek düzeyde sağlamak adına kullanılmakta olan Önce İş Güvenliği Levhaları, bütün her yerde aynı anlamlara gelmektedir. Böylece dışarıdan biri geldiği zaman bile oldukça kolay bir şekilde uyarıları anlamış olacaktır. Yangın ile mücadele işaretleri kare ya da dikdörtgen şekilde hazırlanmaktadır. Burada kırmızı zemin üzerine beyaz piktogramlar kullanılır. Beyaz kısımlar ise işaret alanının en az %50’sini kapsamak zorundadır. Acil çıkış ve ilk yardım işaretleri de yine aynı şekilde dikdörtgen ya da kare bir şekilde hazırlanmaktadır. Burada ise yeşil zeminin üstüne beyaz piktogram kullanılır.

İnşaat ve Şantiye Levhası Tasarımı Nasıl Yapılır?

Yasaklayıcı olarak kullanılacak İnşaat ve Şantiye Levhaları ise daire şeklinde beyaz zeminin üzerine siyah piktogram, kırmızı çerçeve ile diyagonal çizgiler kullanılır. Kırmızı olan kısımlar ise işaret alanının en az %35’lik kısmını kapsamaktadır. Emredici işaretler de yine daire şeklinde hazırlanır. Bu esnada ise mavi zeminin üstüne beyaz piktogram kullanılır. Mavi kısımlar da işaret alanının en az %50’sini kapsar. Uyarı işaretleri ise üçgen şeklindedir. Sarı zeminin üstüne siyah piktogram ve siyah çerçeve kullanılır. Belirli standartlara uygun tarzda hazırlanacak olan bu çerçeveler ile beraber çalışma alanlarında arzu edilmiş olan yüksek güvenlik düzeyi hazırlanmış olacak. Ve bunun sonucunda da yapılacak olan işler tam anlamıyla gönül rahatlığı ile gerçekleştirilecektir. Bu tür uyarı ve ikaz levhaları alüminyum sac malzeme, pvc malzeme, pleksi malzeme, dekota malzemeden üretilip kesilerek, üzerine uv baskı ile dijital baskı  yapılabilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Levhaları Nelerdir?

Baş Üzerindeki Yüklerden Uzak Dur Levhası, Balkon Merdiven Asansör Boşluğuna Yaklaşma Levhası, Dikkat İnşaat Alanı Koruyucu Malzemeni Kullan Levhası, Tehlikeli Alan Girilmez Levhası, Koruyucu Baret Giymek Mecburidir Levhası, Boşluk Kenarlarında Uyarı Levhası, İnşaat Güvenlik Talimatı Levhası, Dikkat Çalışma Var Uyarı Levhası, İşi Olmayan Giremez Uyarı Levhası, İnşaat Tabelası Ayaklı Dikkat İş Makinası, Çalışma Alanı Levhası, Dikkat Arızalı Takım ve Malzemeyi Kullanma Levhası, Dikkat Çapak Tehlikesi Levhası, Dikkat Şantiye Sahası Baretini Giy Levhası, Dikkat Baretsiz Girilmez Levhası, Dikkat Şantiye Sahası Yasak Bölge Girilmez Levhası, Dikkat Vinç Alanı Güvenli Mesafede Çalış Yaklaşma Levhası, Dikkat İş Bitiminde Tüpleri Kapat Hortumları Yerine Sar Levhası, Ölüm Tehlikesi Levhası, Kablo ve Elektrik Aksamına Dokunmak Tehlikeli ve Yasaktır Levhası, Dikkat İş Makinası Çıkabilir Levhası, Asılı Yük Altında Durma Levhası, Bone Kullan Levhası, Çelik Burunlu Ayakkabı Giy, Kimyasallara Dayanıklı Eldiven, Taşlama Yaparken Koruyucu Malzemeni Kullan, Kaldırılan Yüke Yaklaşma Levhası. İnşaat ve Fabrika Tanıtım Tabelası, İş Ayakkabını Giy Levhası, Kaldırılan Yük Altına Girme Levhası, Düşme Tehlikesi Levhası, Bütün Kazılar ve Çukurlar Kapatılmalı Levhası, İskele Altında Durmak Tehlikeli ve Yasaktır Levhası, Platform Etrafında Korkuluk Bulunmayan Yerlere Geçmeyin Levhası, Fosforlu Yelek Giy Levhası, Çizmeni Giy Levhası, Koruyucu Ayakkabını Giy Levhası, Koruyucu Malzemeni Kullan Levhası, Emniyet Kemerini Tak Levhası, Paraşüt Tipi Emniyet Kemerini Tak Levhası, Yükü Belinizle Değil Bacaklarınızla Kaldırın Levhası, Güvenli Yük Kaldırma Talimatı Levhası, Baretsiz Çalışma Levhası, Baretsiz Girilmez Levhası, Yüksekte Emniyet Kemersiz Çalışma Levhası, Düşebilir Parçalar Levhası, Güvenlik Önlemlerini Almadan İşe Başlama Uyarı Levhası, Düşme Tehlikesi Levhası, Dikkat Çivili Alan Levhası, Dikkat Baret Kullanma Alanı Levhası.

Benzer Haberler

Yeni Haberler