İş Güvenliği Motivasyon Sloganları

İş Güvenliği Motivasyon Sloganları

“İş Güvenliği Motivasyon Sloganları, işçilerin iş yerinde işlerini yapmalarında motive eden ve işlerini nasıl yapmaları gerektiği konusunda özlü söz veya vecizeleri içeren yönlendirme ve uyarı levhası ürünüdür. Bu levhalar iş yerinde çalışanların çalışma yerlerinde sağlıklı bir şekilde çalışabilmeleri için gereklidir. İnsan sağlığı ve can güvenliği iş yerinde çok önemli ve göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Geçmiş zamanlarda bu konuya yeterince önem verilmemesine rağmen, şimdiki şartlar ve iş güvenliği konusunda yapılan çalışmalar sonucu iş güvenliği ve motivasyon konusu yeterince önem kazanmıştır. İş Güvenliği Motivasyon Sloganları geçmiş zamanlarda da kullanım yeri bulmuş bir çalışmadır. Bu levhaların dikkat çekici renk ve okunabilir şekilde yapılması çok önemli bir konudur. Aksi takdirde levha işçi tarafından fark edilemez veya verdiği mesaj algılanamayarak, bilgilendirme bakımından başarısız olacaktır. İş Güvenliği Motivasyon sloganlarının imalatı deneyimli firmalara yaptırılmalıdır. Bunun sayesinde hazırlanan uyarı ve ikaz levhaları ile sağlıklı bir uv baskı çalışması yürütülebilinecek ve bunun sonucunda çalışma alanına gelecek kişilerin güvenliği adına gerekli uyarılar verilmiş olacaktır. Bu hazırlanan levhalar birbirinden farklılar ve her birinin kendisine göre değişik özellikleri mevcut olmaktadır. Dolayısı ile bu levhalar farklı iş yerlerinde kolayca kullanılabilirler. Özenli bir çalışma ile imalatı yapılacak bu levhalar sayesinde iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği şartları yerine getirilecek, işçi ve iş sağlığının korunması sağlanacaktır.

İş Güvenliği Motivasyon Sloganlarının İmalatı Nasıl Yapılır?

İş Güvenliği Levhaları ile yalnızca çalışanlar değil, aynı zamanda iş sahasını ziyaret eden müşteri ve personellerin de güvenlikleri üst seviyede sağlanacaktır. Bunun sayesinde dışarıdan gelen herhangi bir kişi bile bu levhaları ve verdikleri mesajı anlayarak olabilecek tehlikeler hakkında bilinçlenmiş olacaktır. İş güvenliği levhalarında piktogram kullanılmakta olup üzerindeki yazı hangi dilde olursa olsun verdiği mesaj evrenseldir. İş güvenliği motivasyon sloganları kare veya dikdörtgen şeklinde hazırlanmaktadır. İş güvenliği motivasyon sloganları beyaz zemin üzerine mavi renkte yazı ve piktogramla tasarımı yapılmaktadır. İş Güvenliği levhaları pvc levha, pleksi levha, dakota levha, alüminyum sacın cncde veya lazer kesim ile kesilmesi ile üretilmektedir. Bu levhalar üzerine yapılan dijital baskı ise uv baskı ile yapılmaktadır.

İş Güvenliği Motivasyon Sloganları Nelerdir?

Görünmez Kaza Dediğin Senin Görmediğindir, Kazayı Ne Sen Yaşa Ne De Bizlere Yaşat. Her Başarılı İnsan Bir Planı Her Başarısız İnsanın Binlerce Mazereti Vardır, Kazaların Dört Ana Nedeni (Görmedim, Düşünemedim, Bilmiyorum, Acelem Var). Kazanın Büyüğü İhmalin Küçüğü İle Başlar, Düzen İşi Kolaylaştırır. Düzensizlik İşi Bozar. Kaliteli İş Özen Ve İtina İle Güvenli İş Tedbir İle. İş Güvenliğinize Kayıtsız Kalmayın, İşini Saygılı Olan İnsan Kendine Saygılı Olan İnsandır”

Benzer Haberler

Yeni Haberler