Kat Yerleşim Planı

Kat Yerleşim Planı

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.​

Kat Yerleşim Planı Nedir?

Belirli iş yerleri, kamu binaları içerisinde yer-yön bulmak amaçlı kullanılan levhalar ya da tabelalara kat yerleşim planı denir. Kamu binaları ya da iş yerlerinde en önemli şeylerden birisi hızdır. Bütün işlerin acele olduğu yerlerde yer-yön kaybı olabilecek işlerin aksaması, yaşanacak en kötü senaryolardan birisidir. Bu durumların önüne geçmek amacıyla tasarlanan kat yerleşim planları, kurumların bölümlerini ve birimlerini göstermektedir.

Kat planı, iş merkezleri ve alışveriş merkezlerindeki iş yerler gibi bahsi geçen bölgenin krokisini gösteren bir yönlendirme levhasıdır.

Farklı şekillerde üretilebilen kat yerleşim planları, kurumların yerleşim düzenine göre farklılık gösterebilmektedir. Kullanılacak yere ve şartlara göre farklı malzemelerden imal edilen kat yerleşim planları, özellikle hastane gibi kritik işlevleri olan kurumlarda oldukça önemlidir.

Kat Planı Nasıl Yapılır?

Kurumların yapılarına göre tasarlanan kat yerleşim planları; genelde tek parça olarak üretilmektedir. Buna ek olarak kurumlarda yer değişikliği çok fazla oluyor ise modüler olarak da üretilebilmektedir. Kullanılacak yere ve şartlara göre folyo etiket ya da lazer kesimler ile isimlendirilebilmektedir. 

Kat yerleşim planı, genellikle alüminyum gibi metallerde üretilmektedir. Bunun sebebi çıkacak ürünün uzun ömürlü olması ihtiyacıdır. Fiyatı ile karşılaştırıldığında oldukça fazla iş yapan bu planlar, her türlü işletmeye fayda sağlamaktadır.

Kat plan levhaları, yapıştırmalı ve mıknatıslı olarak üretilmektedir. Ayrıca duvarlara asılarak, ziyaretçileri kolay yönlendirmeyi amaçlar.

Kat Yerleşim Planı Fiyat

İstanbul ve Ankara Kat Yerleşim Planı ihtiyaçlarınıza sıra dışı çözümler üretmekteyiz. Etiket yapan firmalar arasında 333 Etiket ile iletişime geçin! İşinizi dinleyelim, size en uygun etiketi ve fiyatını önerelim. Ayrıca baskı ihtiyaçlarınız için 333baski.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Kat Planı Neden Önemlidir?

Bir kuruma girdiğinizde en çabuk şekilde işlerinizi halledip ayrılmak istersiniz. Ancak bu durum, dağınık yapıdaki mimari ve kötü yerleştirilmiş olan kat planı barındıran kurumlarda oldukça zordur. İşlevselliği ile öne çıkan kat yerleşim planlarının konumlandırıldığı alanlar oldukça önemlidir.

Kat yerleşim planları, ziyaretçilerin hızlıca görebileceği alanlara konumlandırılması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanım amacını yitirmiş olacaktır. Aynı şekilde kat yerleşim planı mimari tasarım içinde kaybolacak şekilde tasarlanmaması gerekmektedir. Ayrıca içeriği belli etmesi elzemdir. Yoksa ziyaretçiler için bir dekordan farkı olmayacaktır. Bu yüzden kat yerleşim planları, bu tarz durumlar için ideal çözüm olabilmektedir.

Herhangi bir yer değişikliğine doğrudan adapte olabilen kat yerleşim planları yeniden şekillendirilebilmektedir. Ayrıca değişen birimlerin yerlerini doğru şekilde yeniden yönlendirilebilmektedir.

Kat Planında Neler Olmalı?

Kat planı için detay aşamasında birçok etken vardır. Bunların başında; oda sayıları, merdiven, tuvalet, salon gibi katta bulunan detaylar gelmektedir. Ayrıca hangi katta hangi odaların olduğunun belirlenmesi oldukça önemlidir. Kısacası, kat planı yaparken kat sayısı ve o katlardaki odalar veya bölümler iyi belirlenmelidir.