Kaygan Zemin Levhası

Kaygan Zemin Levhası

Kaygan zemin levhası zeminin herhangi bir durumda ıslanması, temizlik sonrası kişilerin kayma tehlikesine karşı uyarılması için kullanılır. İş güvenliğinde gün geçtikçe çeşitli olaylar meydana gelmektedir. Bu olayların büyük bir çoğunluğunda yeterince önlem alınmamasından kaynaklanmaktadır. Bu noktada firmaların çalıştıracakları kişilerin güvenliği için son derece önemli olan tedbirleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunlar içerisinde yer alan kaygan zemin levhası kullanım amacına uygun bir bilgi sunmaktadır. Islak olan alanlarda ve kayma ihtimali olan yerlerde çalışanlar için bilgi amaçlı tasarlanan ve bu sayede daha dikkatli olunmasına yardımcı olan ve uv baskı ile üretilen levhalar çok dayanıklıdır. Bu alanda Ankara zemin levhası sunmuş olduğu bu hizmetle doğru bir önlem sağlamaktadır. Amacına uygun bir şekilde işlevini yerine getirmektedir.

Kaygan Zemin Levhası Ne İçin Kullanılır?

Kaygan zemin levhası kullanım alanları zeminin herhangi bir durum ile ıslanmasın da ya da temizlik yapıldıktan sonra kaygan hale gelen yerlerde kullanımı sağlanmaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş olan bu levhalar okullarda, iş yerlerinde, spor salonları gibi zeminin ıslanması durumu olan ve düzenli olarak su ile temizlenen yerlerde kullanılmaktadır. Uyarı ve ikaz etiketleri üretim noktasında doğru bir planlama yapılması önemlidir. Kullanım amacına uygun bir şekilde üretilen bu levhalar bu sayede en doğru şekilde uyarı vermektedir. Bu sayede orada çalışan ve orayı ziyarete gelen kişilerin daha dikkatli davranmasına sebep olmaktadır. Kazanların bir nebze de olsa azalmasında etkin bir uyarı levhasıdır. Bu sebepten ötürü uyarı levhaları çok önemlidir.

Kaygan Zemin Levhasının Özellikleri Nelerdir?

– Genel olarak sarı renkte üretilmektedir ve PVC olarak üretimi yapılmaktadır.- Ayaklı bir yapıya sahip olan bu levha açılıp kapanmasından dolayı da kolaylıkla yer değiştirilebilmektedir.- İş güvenliği noktasında standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır.- İsteğe bağlı olarak özel üretim yapılması durumunda logo, fosforlu malzeme ve floresan gibi özellikleri de katmak mümkündür.- Devrilmeyi engelleyici ayaklarının yanı sıra belirli bir ağırlıkta olmasından dolayı denge ile ilgili sorun oluşmamaktadır.- İklim şartlarına karşı oldukça dayanıklı malzemeden üretilmektedir.Bu tür özellikleri ile iş güvenliği ile ilgili olarak uyulması gereken kurallar çerçevesinde tüm uygunlukları hesaplanarak üretimi yapılmaktadır. Kullanım alanında belirleyici ve dikkat çekici olmasından dolayı alanı kullananlar tarafından rahatça görülmektedir.

Benzer Haberler

Yeni Haberler