Kumlama etiket

Kumlama etiket

“Kumlama etiket, şık tasarımlarla dikkat çeken bir folyo etiket türüdür. Oldukça modern durmasının yanı sıra sağlam yapısı sayesinde senelerce yapısı bozulmadan durabilir. Eskimeyen yapısı sayesinde ufak maliyetler ile oldukça güzel tasarımlara ulaşabileceğiniz kumlama etiketler birçok farklı alanda kullanılabilir. İç ve dış ortamlarda rahatça kullanılabilen kumlama etiketler genellikle dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Hemen hemen her yüzeye yapıştırılabilen folyodan yapılan ürünler herkesin rahatça kullanabileceği bir yapıdadır. Yüksek ısılara ve aşırı soğuklara dayanabilen folyodan yapılan kumlama etiketler uygun fiyatlara iç ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Buzlu Folyo Etiket Nedir?

Kumlama etiketlerin oluşturulması için gerekli olan folyolardır. Camlarda flu ya da buzlu görüntü vermek amacıyla kullanılan şık görünümlü folyolardır. Genellikle dekoratif amaçlarla kullanılsa da buzlu folyolar camların içeriyi göstermemesini sağlamak için de kullanılabilir. buzlu folyonun bir diğer adı da cam kumlamadır. Buzlu folyodan elde edilen kumlama etiketler genellikle firmaların logosunu ya da belirledikleri tasarımları optik okuyuculu plotter aracılığı ile kesilmesi ile elde edilmektedir. Kumlama etiketlerde boya kullanılmaz. Kumlama tekniği ile buzlu folyonun üzerine çıktı alınır. Kumlama etiketlerde boya kullanılmaması ile boyanın silinmesi gibi durumların önüne geçmiş olunur. Bu sayede etiket var oldukça üzerindeki desenler ya da yazılar var olmaya devam edecektir. Bir bakıma folyo etiket üzerinde kazıma yapılması sonucu oluşturulan bu tür folyoların malzeme kalitesi yırtılmaması ve yıpranmaması açısından çok önem arz etmektedir.

Kumlama Etiket Nerede kullanılır?

Modern tarzıyla kullanıldığı alanı güzel bir görünüme kavuşturan, uv baskı yapılabilen kumlama etiketler genellikle iç mekan dekorasyonlarında kullanılsa da reklamcılık alanlarında da göze çarpmaktadır. Kurumsallığı ve modern görünümü hedefleyen herkesin kullanabileceği kumlama etiketler özellikle camlarda hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Camları yarı saydam ve desenli hale getiren kumlama etiketler firmaların toplantı odalarında, ofis camlarında, mağaza camlarında oldukça dikkat çekici ve kurumsal bir görüntü oluşturmaktadır. Kumlama etiketler camlara yapıştırılarak kullanılır bu yüzden camların ıslak ya da tozlu olmaması çok önemlidir. Kolayca yapıştırılıp çekilmesi ile hızlıca yapılan kumlama etiketler sayesinde siz de iç ve dış alanlarda hoş bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.”

Benzer Haberler

Yeni Haberler