Lazer Markalama Nedir Lazer Markalama Nasıl Yapılır

Lazer Markalama Nedir Lazer Markalama Nasıl Yapılır. Lazer Markalama ve ankara lazer kazıma sistemleri son dönemlerin en popüler markalama yöntemlerinden biridir. Lazer makineleri pek çok malzeme üzerine işlem yapabilme özelliğine sahiptir. Lazer teknolojileri kullanılarak markaların kalıcı şekilde ve uzun süre yıpranmadan işlenebilmesi sağlanabilmektedir.

Ankara Lazer Markalama

Geleneksel etiketleme veya yazma teknikleri işletmeler için her zaman daha masraflı olabilmektedir. Bununla birlikte kalıcılık ve kaliteli kullanım açısından değerlendirildiğinde de tüm markalama teknikleri arasından lazer kazıma sistemlerinin en kaliteli performansı sunduğu bilinmektedir. Daha dayanıklı ve kaliteli görsellere sahip olan markalar oluşturmak için lazer kazıma sistemlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle pek çok farklı yapıya sahip olan malzeme üzerine kazıma işlemi yapabilmesi sayesinde hemen her sektör için de kullanımı uygundur.

Lazer markalama sistemleri için kullanılan makineler ve yazıcılar sadece lazer ışınlarının hızlı bir şekilde çalışabilme prensibi ile çalışmaktadır. Bunun için ekstra olarak farklı bir aparat kullanmanıza gerek kalmadan direkt olarak malzeme üzerine kalıcı markalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Lazer markalama sistemleri kullanılarak sadece isim yazma işlemi yapılmamaktadır. Oldukça karışık ve küçük motifler, marka logoları, logolar ve karekodlar bile lazer kazıma sistemi sayesinde işlenebilmektedir.

Sınırsız bir seçenek sunan lazer markalama sistemi sayesinde işletmeniz için büyük bir tasarruf da sağlayabilirsiniz. Profesyonel ve kurumsal bir görünüm kazanmak için her zaman markalama teknikleri arasında tercihinizi lazer markalama sistemlerinden yana kullanabilirsiniz.

Lazer Markalama Avantajları

-Pek çok farklı malzeme üzerinde markalama tekniklerinin yapılabilmesini sağlar.

-Seri üretimde oldukça hızlı bir şekilde üretim yapabilmektedir.

– Yüksek hızlı çalışma kapasitesine sahip olarak kısa sürede üretim yapılmasını sağlar.

-Daha düşük ücretlere daha yüksek kaliteli markalama yapılmasına olanak sunar.

-Düşük maliyetli bir markalama sistemi olmasının yanı sıra en uzun süre kullanımı sunar.

-Kalitesi oldukça uzun süreli bir kullanım sunarken hassas bir çalışma sistemi ile üretim yapabilmektedir.

-Kalıcılık ile ilgili diğer markalama tekniklerine oranla en yüksek kaliteye sahiptir.

-Aşınmalara ve asidik müdahalelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.

-Sadece basit görsellerde değil karekod ve seri numara gibi çoklu ve karışık görsellerde de sorunsuz bir şekilde markalama yapabilmektedir.

Lazer Markalama Makineleri

Endüstriyel alanda hemen her sektörde kullanılan lazer markalama makineleri büyük ürün partileri için en uygun ücretlere en kaliteli ürünlerin çıkartılmasını sağlamaktadır. Bireysel olarak üretimlerde de en kaliteli ve uzun süreli kullanıma sahip olan ürünler lazer markalama makineleri aracılığı ile hazırlanabilmektedir.

Lazer Markalama Makineleri İle Hangi Ürünler İşlenebilmektedir?

Lazer markalama makineleri kullanılarak pek çok malzeme işlenebilmektedir. Bunlar arasında ise;

-Ahşap

-Cam

-Metal

-Tekstil

-Kağıt

-Plastikler

-Taş

-Deri

-Akrilik

-Kupalar

-Ödüller

-Tabelalar

-Tekstil ürünleri

-Kaşe gravür

-Mimari market

-Dijital baskı

-Köpük ve keçe

-Anodize alüminyum

-Kauçuk

-Film ve folyo ile lamine gibi malzemeler üzerine lazer markalama cihazları ile işlem yapılabilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz farklı yapıya sahip olan malzemeler dışında bazı malzemelere ise lazer markama makineleri ile işlem yapılamamaktadır. Bunlar arasında ise;

-Krom içeren suni deriler

-Karbon fiber

-Kobalt ve kurşun içeren malzemeler

-Berilyum oksit ve halojen içeren reçine malzemeler için lazer markalama ile işlem yapılması önerilmemektedir.

Lazer Markalama Çeşitleri

Metal üzerine lazer markalama kazıma en çok tercih edilen uygulama alanlarından biridir. Anahtarlıklar bunun en önemli örneği olarak gösterilebilmektedir. Metalden üretilmiş olan pek çok promosyon ürünü için küçük baskıların ve logo baskılarının kalıcı olarak yapılabilmesi için lazer markalama sistemleri tercih edilmektedir.

Plastik üzerinde lazer markalama ankara kullanılmaktadır. Plastik üzerine uygulanan lazer markalama isimleri olarak elektrik fişleri, otomotiv parçaları, plastik tuş takımları, aletler ve alet tutaçları, hayvanlar için üretilen plastik isimlikler örnek olarak gösterilmektedir. Bunların dışında basılı devre levhaları ile elektrik düğmelerinde de lazer kazıma ve lazer markalama sistemleri kullanılmaktadır.

Anodize alüminyum üzerine lazer markalama tekniği pek çok alanda kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Özellikle araç ve gereç imalatında tercih edilen sac ve metal işlemi için de uygulanmaktadır. Elektronik endüstrisi içerisinde özellikle akıllı telefon ve tabletlerde de genel olarak lazer markalama sistemleri kullanılmaktadır.

Lamine malzemeler üzerine uygulanabilen lazer markalama sistemleri genellikle reklam tabelalarında ve etiketlerde tercih edilmektedir. Kapı işaretleri ve levhalarda da yine lamine lazer markalama için uygulanan alanlara örnek olarak gösterilebilmektedir. Kumanda panolar ve yaka isimlikleri de yine lazer markalama isimleri içerisinde yer almaktadır.

Lazer ışını ile uyumluluk sağlayan akrilik malzemesi üzerine de lazer markalama yapılabilmektedir. Özellikle en geniş kullanım alanına sahip olan akrilik lazer markalama sistemine örnek olarak akrilik kupaları ve ödülleri gösterebiliriz. Bununla birlikte mağazalarda ve fuarlarda bulunan stantların yapımında ve mimari modellerin yapımında da yine lazer markalama sistemleri tercih edilmektedir. Gösterge panoları ve dış ile iç mekanlar için kullanılan tabelalarda da yine lazer markalama sistemleri tercih edilmektedir. Akrilik malzemede kalınlık ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde lazer markalama sistemleri sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.