(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Leksan Etiket Ankara
26 Ocak 2019 Posted by etiket333 Leksan Etiket , ,

Leksan Etiket Ankara

Leksan etiket ankara üretimi etiketler, ürün ya da hizmetlerin başarılı şekilde tanıtılması, bilgilendirme çalışmalarının yapılması ya da gerekli görüldüğü durumlarda yönlendirme işlemlerinin yapılabilmesi konusunda firmalara oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Her ne kadar ilk üretilmeye başladığı dönemlerde yalnızca var olan gelişmelere yönelik modeller ortaya çıkartılabiliyordu. Firmalar da bundan dolayı ne kadar farklı çalışmalar yaptırmak istemiş olsalar da yalnızca var olan etiket çeşitleri arasından seçimlerini yapabiliyorlardı.

Gelişmelerin her geçen gün artış göstermeye başlaması sonrasında ise firmalar leksan etiket üretimi konusunda incelemeler yapıyor ve seçimlerini de ağırlıklı olarak bu etiketler içerisinden diledikleri tarzdaki etiketleri bastırıyorlar. İlk başlarda yalnızca birkaç farklı sektördeki firmalar tarafından kullanılıyor olsa da artık farklı sektörlerdeki firmaların da sıklıkla kullandıkları etiket türleri içerisinde yer almaya başladı. Leksan etiket ankara, polikarbonattan üretimi yapılan ve bu yüzden diğer etiket türlerine nazaran daha dayanıklı olabilen bir etiket türüdür. Leksan etiketlerin kullanımlarında kolaylık ve zarif bir görünüme sahip olmalarından dolayı daha çok tercih edilmektedirler.

Leksan Etiket Ankara Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Tanıtımlar ve reklamlarda hangi sektör için çalışılırsa çalışılsın söz konusu firmanın öncü firmalar arasında bulundurulması yolundan geçmektedir. Bundan dolayı tanıtım ya da reklam çalışmalarında radyo, televizyon vb. kitle iletişim araçlarının yardımıyla yapmış olsanız bile etiket gibi sağlam yöntemler ile de desteklemeniz gereklidir. Firmanızın ismini ürün ya da yapılan hizmette gösterebilecek etiket kullanımı yapmalısınız.

Genel olarak leksan etiket modellerine bakıldığı zaman ilk aşamada ön plana çıkan şeylerden biri, estetik anlamda oldukça güzel bir görünümün ortaya çıması oluyor. Klasik tarzdaki etiketlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere etiketler kimi zaman görünüm anlamında kısa bir süre içerisinde bozulabiliyor. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen firmalar ise leksan etiketler ile istedikleri sonuçları rahatlıkla elde edebiliyorlar. Çünkü leksan etiketlerin görünümlerinde deforme oluşmaması adına oldukça etkili çalışmalar yapılmaktadır. Özel olarak gerçekleştirilen baskı işlemleri ile beraber etiketlerin kullanım ömürleri boyunca görünüm anlamında istenilenleri firmaya vermiş olacaktır.

Reklamcılık sektörlerinde destekliyici ve tamamlayıcılık açısından etiket önemli bir yer tutmaktadır. Etiketleme yöntemlerinde yaygın olarak tercih edilen yöntem ise leksan etiket yöntemidir. Leksan etiketlemenin dışında diğer etiketleme türleride etkilidir ancak leksan etiketinin sahip olduğu özellikler ve sağlamlığı onu ön plana çıkarmakta ve PVC’lerde kullanımı açısından en uygunudur.

Leksan Etiket Ankara İmalatı Nasıl Yapılır?

PVC etiketlemelerinde baskısı yapılan etiket malzeme ve baskı arasında kalmaktadır. Bu yöntemle kullanılan bu etiket kolay kolay silinmez ve uzun süreler kalarak firmanın tanıtımı, reklamı daha akılda kalıcı şekilde yapılmış olacaktır. Bu şekilde yapılan etiketleme yöntemi genel olarak elektronik cihazlarda tercih edilmektedir.

Firmanın kurumsal kimliği ve tasarımlarının birleştirilmesiyle, firmanın ya da ürünün daha güvenli, kalifiye bir şekilde reklamının yapılmasına olanak sağlamaktadır. Leksan etiketleme yöntemi sayesinde ürünlere ait dış görünümlerinde farklılıklar yaparak değişiklikler ortaya koyabilirsiniz.

Kullanımı açısından dayanıklı ve şık bir tasarım şeklinde durabilen bu etiketleme yöntemi ile elektronik cihazlarda daha yaygın olarak kullanılabilir bir hale gelmektedir. Elektronik alanda daha çok tercih edilen bu yöntem ayrıca makine ön panelinde de kullanılabilmektedir.

Leksan etiket türleri sıcaklık bakımından yüksek olunan bölgeler ve aşırı sıcaklığa maruz kaldıklarında hemen yıpranmayı uzun süreli dayanıklılık gösterdiklerinden tercih sebebidir.

Leksan Etiketlerin Kullanım Alanları

Leksan etiketleme aslında oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmakla beraber kaliteli pvc ve boya malzemeleri ile serigrafik baskı yöntemi ile üretilmektedir. Bu baskılama yöntemi ise iç yüzeyde kalmasından dolayı deformasyon süresi oldukça uzun bir süreye yayılarak uzun süreli kullanım sunmaktadır.

Tercih edilen alanlarda kullanılabilecek şekilde bir birinden farklı boyutlar ve ebatları ile imalatı gerçekleştirildiğinde elde edilen ürünler iç ve dış mekânlarda kullanılabilecektir. İnsanlar için görsellik önemli bir kavram olarak bilinmekte ve leksan etiket ankara oldukça estetik bir yapıya sahiptir.

Leksan etiketleme tersten baskı yapılarak üretilmesinden dolayı boyada solma, kararma ya da yıpranma gözlenmemektedir. Kullanılan malzemeler her türlü dokunmalara karşı duyarlı olduğundan dolayı tersten baskı yapılmakta ve bu sayede baskı yüzeyinde her hangi bir temas olmayacağı anlamına gelmektedir. Bu durum göz önüne alındığında ise bu etikette herhangi bir sorunun meydana gelmeyeceğini ifade etmektedir. Birden fazla farklı çeşitte kalınlıklarda uygulanabilmekte ve bu yolla her türde ürün içinde ideal bir etiketleme yöntemidir. Kendiliğinden yapışkan bir özelliği olmayan ancak özel bir yapıştırıcı aracılığı ile yapıştırıldıktan sonra her türden muameleye karşı dayanıklı hale gelebilmektedir.

Leksan etiketleme her alanda kullanılabilir ancak en çok elektronik cihazlar ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.

Otomotiv Sektöründe Leksan Etiketleme

Renklerin canlı ve dolgun gözükmesi, uzun süreli zarar görmeden durabilmesi, 100 derece ısıya olan dayanıklılığı ile otomotiv sektöründe leksan etiketi tercih edilmektedir. Bu sektörde otomobil, kamyon vb. araçlarda yüksek ısıdan kaynaklı etiketlerde kullanılacak yöntem önem arz etmektedir. Söz konusu olan leksan etiket ise yüksek sıcaklıklara mağruziyetinde göstermiş olduğu dayanıklılığı sebebiyle bu sektörde tercih sebebi olmaktadır.

Otomotiv sektörün leksan etiketi logo, arma, işaret, isim, açıklama metinleri vb. yazılarında veya resimlerin bastırılması, makinelere ait ön panellerde ya da reklam, tanıtım promosyonlarında tercih edilmektedir.

Elektronik Cihazlarda Leksan Etiketleme

Leksan etiket, elektronik cihazlarda kontrol panelleri için kullanılmaktadır. Elektronik cihazların kullanım alanlarının genişliği ile bu etiketleme yönteminin güneş ışınlarına, ısıya, suya, toza vb. çevre şartlarına karşı dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Elektronik cihazların kontrol panellerinde, tuş takımlarında kabartma, mat-şeffaf ekran bölümü, renkli led ile renkli ekran bölümlerinin bir arada olmasıdır. Bu yöntem ile etiket grafiğiyle beraber ekran, tuş takımı ve led ışıklı uyarı sistemlerinin hepsi bir arada olabilmektedir.

Leksan etiketinin altında yer alan membrane switch ise alt katmanların devreleri ile beraber olan bir halidir. Bunlar ise devrelerin ve led ışıklarının üzerinde bulundurmaktadırlar. Bu yöntem ile daha ekonomik bir çözüm üretilerek uygun maliyet meydana getirmektedir.

Leksan Etikette Baskı Yöntemleri

Leksan etiket yaygın bir kullanım alanına sahiptir ve hazırlanması esnasında iki farklı baskı uygulaması tercih edilebilir. Bunlardan biri üç boyutlu resim uygulamaları ve renk geçişlerinde tercih edilmekte olan uv baskı yöntemidir. Diğer baskılama yöntemi ise renklerin daha canlı ve en önemlisi daha uzun ömürlü olmasından dolayı daha çok tercih edilen serigrafi yöntemidir.  Serigrafi yöntemi ile baskısı yapılan ürünlerde baskı iç yüzeyde kalır ve bundan dolayı deformasyon meydana gelmemektedir.

Leksan Etiketleme Özellikleri

  • Baskının tersten olması sebebi ile yapıldığı alanla direkt olarak hiçbir temas gerçekleşmemektedir. Bu yöntem sayesinde baskı zarar görmez.
  • Serigrafik yöntem daha çok kullanılmasına rağmen UV ve dijital baskı yöntemi de kullanılabilir.
  • Olumsuz hava koşulları, su, nem, aşırı sıcaklık vb. çevresel şartlardan etkilenmemektedir.
  • Baskılama yöntemi sayesinde leksan etiketlerde solma, kararma ya da yıpranma gibi durumlar meydana gelmemektedir.
  • Işıklı tabela ürünlerinde de kullanılabilmektedir.
  • Leksan etiket uygulamasında yapışkanlık özellik sonradan eklenmektedir.
  • Baskı işlemlerinde kullanılmakta olan boya kaliteli olmasından dolayı baskı sonucu elde edilen ürün canlı ve estetik durmaktadır.
  • Çok yüksek ve çok düşük ısılara dayanıklıdır.

Leksan Etiket Modelleri

Bu durum da özellikle yeni nesil firmaların leksan etiket tercihlerini neden bu kadar sık yaptıklarını da bir nebze olsun ortaya çıkartmış oluyor. Üstelik leksan etiketler UV, serigrafi ve dijital baskı tekniklerine de son derece başarılı bir şekilde uyum sağlamaktadır. Böyle olunca da firmalar diledikleri tarzdaki leksan etiket baskılarını yaptırarak arzuladıkları sonuçların çıkmasını rahatlıkla sağlayabiliyorlar. Lazer ile kesimi yapılacak olan leksan etiketlerin şekillendirilmesi adına ise ısı kullanılır. Bu sayede de klasik tarzdaki kesimlerin yanı sıra isteğe bağlı farklı tarzlarda ve boyutlardaki etiketler de kolaylıkla ortaya çıkartılabiliyordu. Etiketlerin hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olmasından ötürü firmalar gerek iç gerekse dış mekanlarda bu etiketleri diledikleri gibi kullanabilir.

Var olan bu avantaj da leksan etiket modellerinin kullanım alanlarının son derece gelişmesine yardımcı olacaktır. Baskı çalışmaları firmaların isteklerine bağlı olarak mat ya da parlak malzemeler üzerinden yapılabilir. Yani firmalar etiketleri diledikleri gibi şekillendirme imkanına erişmiş olacaklardır. Gerek soğuk hava gerekse 100 dereceye kadar sıcaklığa dayanıklı olması sayesinde tanıtım ve bilgilendirme işlemleri hiç olmadığı gibi başarılı bir şekilde yerine getirmiş olacaktır. Baskının etiket üzerinde uzun süre kalması sayesinde de var olan baskıda deforme olma durumu da ortadan kaldırılmış olmaktadır. Üstelik leksan etiketlerin maliyeti de son derece uygundur, dolayısıyla isteyen her firma tamamen onlara özgü etiketleri tasarlatıp kullanabilirler.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by