(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Leksan Etiket Nedir? Hangi Sektörlerde Kullanılır?

333 Metal, Leksan Etiket Baskı AnkaraLeksan EtiketLeksan Etiket Nedir? Hangi Sektörlerde Kullanılır?
28 Haziran 2018 Posted by etiket333 Leksan Etiket

Leksan etiketleri hem iç hem dış mekanlarda görebilirsiniz. İki ortam için de uygun yapıda olarak üretilmektedirler. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Bu etiket türü PVC üzerinde baskıların olduğu bir üründür. Genellikle de baskı için serigrafi kullanılmaktadır ancak dijital ya da UV baskı da yapılabilmektedir. Ürünün üzerine logo, yazı, açıklama, grafikler, uyarı işaretleri, resim gibi unsurlar basılabilir.

Leksan Etiket Özellikleri

Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Leksan etiketin bazı avantajlı ve olumlu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanıldığını belirtebiliriz. En çok kullanıldığı sektörler ise otomotiv, makine ve elektronik eşyalardır. Çok yüksek derecede ısıya karşı dirençli olduklarından bu sektörlerdeki olumsuz koşullar Leksan ürününü etkilemez. Fırın ve ısıtıcı gibi ürünlerde de sıkça kullanılır. Kullanım alanları içinde ağırlık elektronik eşyalardadır.

Leksan etiket Ankara lazer ile kesilmektedir. Kalınlığı yaklaşık 0,15 ve 1,5 mm arasındadır. Malzemesi ısı ile şekillendirilebilmektedir. Leksan etiketler PVC materyalleri için uygun olan yöntemlerle üretilirler. Kaliteli PVC ve boya kullanımı önem kazanmaktadır. Leksan etiketlerinin yapışkanlığı ise sonradan yapışkan eklenerek sağlanır. Kendiliğinden yapışkanlık değillerdir. Baskı işlemi tersten yapılmaktadır; bu etiket türünün de en önemli özelliği budur. Işıklı tabela ürünlerinde de sıklıkla görülen bir etikettir.

Neden Leksan Etiket?

Leksan etiketlerini elektronik eşyalarda ve yüksek ısı kullanılan alanlarda tercih etmek uygun bir seçim olacaktır. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Leksan etiketlerini kullanmak için bazı olumlu yönlerine göz atabilirsiniz:

  • Baskı terstendir. Bu nedenle baskının yapıldığı alan ile direkt olarak bir temas gerçekleşmez. Yapıştırıcı ve PVC arasında durduğundan baskının zarar görmesi oldukça küçük bir ihtimaldir.
  • Serigrafi daha sıklıkla kullanılır ancak dijital ve UV baskı da yapılabilir
  • Isıya dayanıklılık seviyesi 100 dereceye kadar çıkar
  • Hava, nem, su gibi dış şartlardan etkilenmez
  • Baskısının kararma ve solma problemi yoktur
  • Elektronik eşyalarda daha fazla kullanılır
    Leksan etiket ürününde fiyat olarak da müşteriler uygun koşullarla karşılaşmaktadırlar. Baskılar parlak veya mat malzeme ( Müşteri isteğine göre) üzerine yapılabilmektedir.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by