(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Leksan Etiket Nedir?
10 Ekim 2018 Posted by etiket333 Leksan Etiket ,

Leksan Etiket Nedir?

Leksan etiket nedir soracak olursanız rengarenk görünümüyle uzun süre bozulmadan dayanabilen asansör bilgilendirme ve uyarı etiketleri, elektrik kontrol panolarında ve elektronik ürünlerde sıklıkla kullanılan pvc etiket ürünüdür. Leksan etiket, pvc etiketten dayanıklı ve dayanım sıcaklığı 100 derece ve üzerine kadar çıkabilmektedir. Şeffaf leksan etiketler pvc etikette olduğu gibi tersten baskı tekniği ile üretilmektedir. Leksan etiketin bazı avantajlı ve olumlu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanıldığını belirtebiliriz. En çok kullanıldığı sektörler ise otomotiv, makine ve elektronik eşyalardır. Çok yüksek derecede ısıya karşı dirençli olduklarından bu sektörlerdeki olumsuz koşullar Leksan ürününü etkilemez. Fırın ve ısıtıcı gibi ürünlerde de sıkça kullanılır. Kullanım alanları içinde ağırlık elektronik eşyalardadır.

Leksan Etiket Nedir?

Leksan etiket en fazla tercih edilen etiket çeşitlerinden bir tanesidir. Ürün 100 derece ısıya kadar dayanma gücü ile özellikle sıcaklığın yüksek olduğu ve yüksek ısıya maruz kalınan alanlarda bulunan ürünler için tercih edilmektedir. Leksan etiket modelleri, otomotiv sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi sektöründe, elektrik ve elektronik sektöründe gönül rahatlığı ile kullanılabilen ender etiket çeşitlerindendir. Şeffaf pvc ile yapıştırıcı arasına uygulanan baskı sayesinde dış müdahale ile hiçbir zaman karşı karşıya kalmaz. Bu sayede rengi solup, silinmeden çok uzun sürelerde varlık gösterebilir.  Üretimi yeni nesil baskı tekniklerinden bir tanesi olan serigraf baskı uygulaması ile leksan etiketi gerçekleştirilebilir. Bu sayede parlak renklerin ve görselliğin hakim olduğu bir ürün ortaya çıkartılır. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimlerin basıldığı leksan etiket çeşitleri, makinelerin ön panellerinde veya reklam promosyon amacı ile tercih edilir.

Leksan Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan ve çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de imalatını tıpkı diğer ürünlerimizde olduğu gibi birinci sınıf teknikler ile yapmaktayız. Son sistem teknolojiyle donatılan modern uv baskı makineleri eşliğinde kaliteli boya ve pvc malzemelerinden imal edilen leksan etiketler, serigraf baskı tekniği ile yapılmaktadır. Baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolay deformasyona uğrayıp bozulmayan bir özelliğe sahiptir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Estetik görünüşü açısından en güzel etiket cinsidir. İçeride ve dış mekanlarda kullanılabilir. En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır. Bu yüzden boyasında solma ya da kararma olmaz.

Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılarak baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Işıklı tabela yüzeylerinde kullanılabilir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Bu etiket cinsi özellikle makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır. İstenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır. (Sayıcı, Termostat, Devir hız ölçerler, Zaman röleleri, Sensör).

Leksan Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Leksan etiketleri hem iç hem dış mekanlarda görebilirsiniz. İki ortam için de uygun yapıda olarak üretilmektedirler. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Bu etiket türü PVC üzerinde baskıların olduğu bir üründür. Genellikle de baskı için serigrafi kullanılmaktadır ancak dijital ya da UV baskı da yapılabilmektedir. Ürünün üzerine logo, yazı, açıklama, grafikler, uyarı işaretleri, resim gibi unsurlar basılabilir.

Neden Leksan Etiketler Kullanılır?

Leksan etiketleri elektronik eşyalarda ve yüksek ısı kullanılan alanlarda tercih etmek uygun bir seçim olacaktır. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Leksan etiketlerini kullanmak için bazı olumlu yönlerine göz atabilirsiniz:

  • Baskı terstendir. Bu nedenle baskının yapıldığı alan ile direkt olarak bir temas gerçekleşmez. Yapıştırıcı ve PVC arasında durduğundan baskının zarar görmesi oldukça küçük bir ihtimaldir.
  • Serigrafi daha sıklıkla kullanılır ancak dijital ve UV baskı da yapılabilir
  • Isıya dayanıklılık seviyesi 100 dereceye kadar çıkar
  • Hava, nem, su gibi dış şartlardan etkilenmez
  • Baskısının kararma ve solma problemi yoktur
  • Elektronik eşyalarda daha fazla kullanılır
    Leksan etiket ürününde fiyat olarak da müşteriler uygun koşullarla karşılaşmaktadırlar. Baskılar parlak veya mat malzeme ( Müşteri isteğine göre) üzerine yapılabilmektedir.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by