Membran Switch – Tuş Takımı

Membran Switch – Tuş Takımı

Ostim Lexan Sticker Membrane Switch Tuş Takımları İç ve dış mekan kullanımına uygun olan bu etiket çeşidi otomatik ve elektronik otomasyonda yaygın olarak kullanılmakta olup istenilen yere gofraj (kabartma) uygulanarak butonlar için kullanım kolaylığı sağlamakta ve yüksek sıcaklıklara kadar dayanıklıdır. Otomotiv sektörü 100. sınıf medikal, mekanik, endüstriyel, elektrik ve elektronik sektörlerindeki makinelerin ön panellerinde kullanılan elektronik devre panolarıdır.

Elektronik devreleri kapatıp açmak için kullanılan anahtar tipi olduğu söylenebilir. Kullanılan malzeme (PET) olarak polietilen tereftalat veya indiyum kalay oksit üzerine iletken kaplamalı (bakır, gümüş, grafit) ekran baskılı devrelerdir. Membran switch klavyelerde bulunan switchler yardımıyla kullanıcı komutlarını elektronik cihazlara ileten yardımcı bir arayüz yazılımıdır.

Klavye düzeneği yapısı, klavyenin ekrana yazdırıldığı esnek bir membran yapısıdır. Gümüş veya bakır polimer mürekkepler, 1,25 mm (0,005 inç) polyester plakalara basılmıştır. Karşılıklı iki polyester daire katmanı, anahtar bölgesinde bir delik bulunan ince, çift taraflı bir polyester yapışkan banta yapıştırılır. Parmak basıncı ile ön anahtarlar basıncı daire katmanına iletir ve daireyi alt daire katmanına uv baskı tamamlar. Kubbe adı verilen metal parça ile baskıyı polyester levhaya aktarır, bu da dokunma duygunuzun tamamlandığını hissetmenizi sağlar. Baskılı membran klavye, polyester levha ve yapışkan tabaka olduğu için esnektir. Membran elektronik devreler ince yapıları nedeniyle kendilerini taşıyamadıkları için rijit bir mesnet üzerine monte edilmeleri gerekir. Genellikle alüminyum gibi düz bir metal plakaya takılır ve sabit kalmasını sağlar.

Şeffaf PVC ile yapıştırıcı arasına baskı yapıldığı için dış etkenlerden zarar görmesi söz konusu değildir. Bu nedenle rengi asla solmaz. Serigraf teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir. Arma, işaret, slogan, isim ve açıklama metni gibi yazılar veya resimler basılır.

Farklı boyalar kullanılarak arkadan verilen ışık ile geçirgenlik sağlar. Bu etiket türü özellikle ışığın arkadan istenilen yere geçtiği, ekranın oyulduğu, istenilen yerin ve tuşların kullanıldığı otomatik ve elektronik otomasyonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel ölçüm ve kontrolün tüm alanlarında kullanılmaktadır. (sayaç, termostat, hız göstergesi, zaman röleleri, sensör) 0.15mm - 1.5mm kalınlıkta, Lexan lazer kesim yapılabilir.

Ankara 333 olarak Ostim, İvedik Organize Sanayi ve Sincan Organize Sanayi başta olmak üzere üreticilerin tüm metal etiket ihtiyaçlarını son teknoloji makine parkı ve deneyimli ekibimizle hızlı ve ekonomik bir şekilde üreterek ürünlerinizin değerine değer katıyoruz.