333 | Leksan, Metal, Folyo, Sticker Etiket Ankara

Membrane Switch Nedir?

Membrane switch, elektronik devreleri kapatıp açmak için kullanılan anahtar tipi olduğu söylenebilir. Kullanılan malzeme olarak genellikle Polietilen Tereftalat(PET) kullanılmaktadır. Ayrıca indiyum kalay oksit üzerine iletken kaplamalı(bakır, gümüş, grafit) ekran baskılı devrelerdir. Membran switch tuş takımı, klavyelerde bulunan switchler yardımıyla kullanıcı komutlarını elektronik cihazlara ileten yardımcı bir arayüz yazılımıdır.

Membran Switch Yapan Yerler

Bünyemizde membrane switch imalatı gerçekleştirmekteyiz. Ankara Etiket ihtiyaçlarınız için 333 Etiket firmasını tercih edin! Ayrıca baskı işleriniz için 333baski.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Membrane Switch Nerede Kullanılır?

Otomotiv sektörü 100. sınıf medikal, mekanik, endüstriyel, elektrik ve elektronik sektörlerindeki makinelerin ön panellerinde kullanılan elektronik devre panolarıdır.

Leksan Etiket Membran Switch Tuş Takımı, iç ve dış mekan kullanımına oldukça uygundur. Ayrıca bu etiket çeşidi otomatik ve elektronik otomasyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Buna ek olarak istenilen yere gofraj(kabartma) uygulanarak butonlar için kullanım kolaylığı sağlamaktadır ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır.

Ne Amaçla Kullanılır?

Membrane Switch Tuş Takımı, elektronik devreleri kapatıp açmak için kullanılan anahtar tipi olduğu söylenebilir. Kullanılan malzeme olarak genellikle Polietilen Tereftalat(PET) kullanılmaktadır. Ayrıca indiyum kalay oksit üzerine iletken kaplamalı(bakır, gümüş, grafit) ekran baskılı devrelerdir. Membran switch tuş takımı, klavyelerde bulunan switchler yardımıyla kullanıcı komutlarını elektronik cihazlara ileten yardımcı bir arayüz yazılımıdır.

Membrane Switch Hangi Malzemeden Yapılır?

Klavye düzeneği yapısı, klavyenin ekrana yazdırıldığı esnek bir membran yapısıdır. Gümüş veya bakır polimer mürekkepler, 1,25 mm (0,005 inç) polyester plakalara basılmıştır. Karşılıklı iki polyester daire katmanı, anahtar bölgesinde bir delik bulunan ince ve çift taraflı bir polyester yapışkan banta yapıştırılmaktadır. Parmak basıncı ile ön anahtarlar basıncı daire katmanına iletir. Ardından daireyi alt daire katmanına UV baskı tamamlamaktadır. Kubbe adı verilen metal parça ile baskıyı polyester levhaya aktarır. Bu sayede dokunma duygunuzun tamamlandığını hissetmenizi sağlar. Baskılı membran klavye, polyester levha ve yapışkan olduğu için esnektir. Membran Switch Tuş Takımı; elektronik devreler, ince yapıları nedeniyle kendilerini taşıyamazlar. Bu yüzde rijit bir mesnet üzerine monte edilmeleri gerekmektedir. Genellikle alüminyum gibi düz bir metal plakaya takılır ve sabit kalmasını sağlamaktadır.

Nasıl Baskı Yapılır?

Şeffaf PVC ile yapıştırıcı arasına baskı yapıldığı için dış etkenlerden zarar görmez. Bu nedenle rengi asla solmaz. Serigraf teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Arma, işaret, slogan, isim ve açıklama metni gibi yazılar veya resimler basılmaktadır.

Farklı boyalar kullanılarak arkadan verilen ışık ile geçirgenlik sağlamaktadır. Bu etiket türü özellikle ışığın arkadan istenilen yere geçtiği ve ekranın oyulduğu otomasyonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca tuşların kullanıldığı otomatik ve elektronik otomasyonlarda da sıklıkla görülmektedir. Endüstriyel ölçüm ve kontrolün tüm alanlarında kullanılmaktadır. 0.15mm – 1.5mm kalınlıkta(sayaç, termostat, hız göstergesi, zaman röleleri, sensör), Leksan lazer kesim yapılabilmektedir.

Scroll to Top

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/etiket333/public_html/wp-content/litespeed/js/f9e38160e5aa78665e84cab1f18386b2.js.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/etiket333/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/etiket333...', 130, Array) #1 /home/etiket333/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/etiket333...') #2 /home/etiket333/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.333...', 'js', true, Array) #3 /home/etiket333/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(382): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array, 'js') #4 /home/etiket333/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/etiket333/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\O in /home/etiket333/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130