(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

25 Aralık 2018 Posted by etiket333 Metal Etiket ,

Metal Etiket

Metal etiket, alüminyum sac, pirinç gibi malzemelerin cncde levha halinde kesilip üzerine uv baskı,lazer kazıma yapılması ile üretilmektedir. Etiketler, ürünlerin ve hizmetlerin insanlara en etkili şekilde ulaştırılabilmesi adına son derece önemli olan araçlardan bir tanesi. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere etiket modelleri var olan teknolojiye bağlı şekilde değişim göstermekteydi. Bundan dolayı da çoğu zaman firmalar kendi isteklerini yerine getirebilecek tarzdaki etiketleri bulmakta ciddi şekilde zorlanabiliyordu. Ancak ilerleyen zaman ile beraber etiket konusunda da değişimler ortaya çıkmaya başladı. Var olan bu değişimler sonrasında da firmaların büyük bir kısmı artık kendi isteklerine göre en uygun olacaklarını düşündükleri etiket modelleri içerisinden seçimlerini yapmak istiyorlar. Metal etiket modelleri de işte tam bu noktada farklı sektörlerdeki firmaların üzerinde en fazla inceleme yaptıkları konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaya başlamış oldu.

Metal Etiket Modelleri Nelerdir?

Genel itibari ile metal etiket modelleri isimlerinden de rahatlıkla anlaşılacağı üzere oldukça uzun süreler boyunca kullanıma son derece uygundur. Bundan dolayı da başta sanayi ve elektronik olmak üzere farklı sektörlerde yer almakta olan firmalar, uzun süreler boyunca dayanabilmesi adına bu etiket modellerini inceleyerek içlerinden tercihlerini yapıyorlar. Birbirinden farklı sektörlerdeki firmaların bu alanda var olan isteklerinin artış göstermeye başlaması sonrasında ise ilk üretilmeye başladıkları dönemde belirli standartlarda olan metal etiketler artık isteğe bağlı olarak farklı şekillerde hazırlanmaya başladı. Bu durumun sonucu olarak da firmalar metal etiket tasarlatmak istedikleri zaman bunun için mümkün olduğu kadar kendi isteklerine en yakın olacak tasarımlar arasından seçimlerini yapmak istiyorlar.

İsteklerin artış göstermesi ile beraber metal etiket tasarlayan ve bu etiketleri hazırlamakta olan isimlerin sayısında da ciddi bir artış ortaya çıkmaya başladı. Çoğu zaman da firmalar istedikleri metal etiket modellerini net olarak verebilecek tarzdaki isimleri bulmak adına çok fazla araştırma yapmış olsa da bu araştırmaları onlara diledikleri sonuçları veremiyor. Böylesi durumlar ile karşılaşmak istemeyen firmaların dikkat etmeleri gereken en önemli detaylardan biri, metal etiket konusunda deneyimli isimler ile görüşmek olmalıdır. Bu isimler firmaların metal etiket ile alakalı eksikliklerini belirledikten sonra bunları yerine getirmek adına çalışmalarına başlayacaktır.

Metal Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Hazırlanılan metal etiket modelleri sadece klasik tarzda yani ürünlerin bilgilendirilmesi adına kullanılmamaktadır. Bununla beraber yönlendirme ve tanıtım çalışmaları için de pek çok firma tercihlerini metal etiketlerden yana yapmaktadır. Boyut ve şekil anlamında oldukça farklı değişimlere sahip olan metal etiketlerin arzu edildiği gibi hazırlanabilmesi adına mutlaka neler istediklerini net şekilde bilmelidir. Tasarımın doğru bir şekilde yapılması sonrasında ise ilk olarak numune hazırlanacaktır. Bu numune üzerinden ihtiyaç görüldüğü takdirde gerekli düzenlemelerin yapılması ile beraber ise artık oldukça kısa bir süre içerisinde istenilen metal etiketler üretilmeye başlanacak ve firmalar da tamamen onların istekleri doğrultusunda hazırlanılan etiketleri diledikleri şekilde kullanma olanağına erişmiş olacaklardır.

Alüminyum, demir, paslanmaz çelik ve pirinç gibi birbirinden farklı materyallerden üretilmekte olan metal etiket modelleri var olan teknolojiden ötürü arzu edildiği gibi delikli, deliksiz, düz ya da özel kesimli olacak şekilde imal edilebilmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında, firmaların metal etiketlerden tam olarak ne istediğini net olarak belirlemesidir. Çünkü bu sayede etiketleri hazırlayacak olan isimler, ne tarzda bir çalışma yapmaları gerektiği ile alakalı net olarak bilgi sahibi olacaklardır. Metal etiketin tasarımı ile alakalı gerekli olan tüm adımların üzerinde durulması sonrasında ortaya çıkacak olan örnek ürün incelenebilir ve böylelikle düzeltilmesi gereken noktalar belirlenerek buna göre en ideal çalışmaların net olarak ortaya koyulması da sağlanmış olur.

Metal Etiketler Niçin Tercih Edilir?

Firmaların ilk ortaya çıktıkları günden bu yana kendi bünyelerinde dikkat ettikleri en önemli şeylerin başında, kullanacak ürünlerin mümkün olan en uzun süreler boyunca dayanabilmesi gelmektedir. Çünkü aksi durumda yani çok sağlam olmayan ürünlerin üretim ve satış esnasında kullanılması sonrasında oldukça farklı sorunlar kendini gösterecek ve bundan dolayı da firmalar kısa süreler içerisinde kullanmakta oldukları ürünleri değiştirmeleri ve devamlı olarak aynı işlemleri yapmaları gerekecektir. Bu durumun gerek maddi gerekse profesyonel anlamda kurumsal kimliği olumsuz şekilde etkilemesini engellemek adına her türlü ayrıntıya dikkat etmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Metal etiket modelleri de işte bu noktada devreye giriyor.

Klasik etiketler görünüm bakımından oldukça etkileyici olmasına karşılık kullanım alanı bakımından son derece sınırlıdır. Bundan dolayı da pek çok farklı sektör içerisinde yer almakta olan firmalar, her ne kadar görünüş bakımından başarılı sonuçları elde ediyor olsa da çok kısa bir süre içerisinde farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmasından ötürü çok da fazla tercih edilememektedir. Bu tarz etiketlerin sanayi ve endüstri başta olmak üzere böylesi sektörlerde kullanılması sorunlu olacağı için pek çok firma da tercihlerini ağırlıklı olarak metal etiket kullanılıyor. Firmaların pek çok farklı tarzdaki metal etiketleri inceleyerek aralarından seçim yapmalarındaki en büyük etkenlerin başında, bu etiketlerin diğer türdeki etiketlere oranla çok daha uzun ömürlü olması gelmektedir.

Metal Etiket Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Bu aşamada metal etiket doğru şekilde seçildiği ve hazırlanıldığı takdirde oldukça uzun süreler boyunca herhangi bir sorun kendini göstermeden arzu edildiği gibi yüksek performans ile kullanılabilmektedir. Dış etkenlerin ortaya çıkartabileceği olumsuz durumların ortaya çıkmasının engellenmesi adına tercih edilmekte olan metal etiketler de günümüzde artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı şekillerde hazırlanıyor. Bundan dolayı da firmaların çok büyük bir kısmı ilk üretildiği dönemlerde var olan klasik şekilleri inceleyip bunların arasından seçimlerini yapmak yerine mümkün olduğunca kendi isteklerine ve kurumsal kimliklerine uygun olacak tarzdaki etiket modellerinin tasarlatılması sağlanmış olacak, bunun sonucunda da ortaya tam olarak diledikleri metal etiketler çıkmış olacaktır.

Firmaların metal etiket ile alakalı isteklerinin artış göstermesi sonrasında ortaya çıkmakta olan yeni isimlerden ötürü kimleri seçmeleri gerektiği ile ilgili akıllarında soru işaretleri kalabiliyor. Çünkü bu aşamada yapılacak olan yanlış seçimler beraberinde farklı sorunları getirebiliyor. Özellikle de konusunda deneyimli olmayan isimlerin bu konuda çalışmalar yapması ile beraber istenilenden çok daha farklı tarzda metal etiketler ortaya çıkartılmış olacaktır. Başta metal etiketlerin modelleri ve boyutları başta olmak üzere her türlü konu ile ilgili gerçekleştirilecek doğru açıklamalar ile beraber oldukça kısa süreler içerisinde arzu edilen tasarım işlemleri yerine getirilecektir. Bunun sonucunda da metal etiketlerin firmalara özel tasarımları tamamlanmış ve etiketler kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Metal Etiketlerin Avantajları Nelerdir?

Son dönemlerin gözde etiket türlerinden bir tanesi olan metal etiket, firmalar tarafından çok daha fazla şekilde tercih edilmektedir. Var olan bu tercihin en önemli nedenlerinden biri, metal etiketlerin mekanik aşınmaya oldukça ciddi oranlarda yüksek oranda direnmesidir. Bununla beraber metal etiketlerin kullanımı esnasında herhangi bir renk sınırlaması da kesinlikle yoktur. Böylelikle firmalar tarafından tam anlamıyla istenildiği gibi oldukça canlı renklerin etiketler üzerinde kullanılması da sağlanmış olmaktadır. Metal etiketlerde isteklere bağlı olarak birbirinden farklı malzemeler de kullanılabilir. Firmaların büyük bir kısmı ise bu aşamada ortaya etkili sonuçlar çıkartıldığı için mat gümüş rengini tercih etmektedir.

Metal Etiketlerin Özellikleri Nelerdir?

Bunun yanı sıra isteyen firmalar, mat sarının kullanılmakta olduğu gümüş materyali de metal etiket için rahatlıkla seçebileceklerdir. Gerçekleştirilecek olan metal etiket imalatında üretim birbirinden farklı gerekçelere göre değişim göstermektedir. Eğer ki etiket üzerinde resim kullanılmak isteniyorsa, bunun için beyaz metal rahatlıkla tercih edilebilir. Bununla beraber beyaz metal kurumsal renklerin bire bir tutabilmesi adına da sıklıkla kullanılabilen materyaller içerisinde yer almaktadır. Beyazın dışında ise sarı, aynalı sarı, parlak gümüş, saten gümüş, simli şampanya ve bakır gibi pek çok renk de yine firmalar tarafından rahatlıkla seçilerek kullanılabilmektedir. Etiketlerin kullanımları ile alakalı detaylar, firmaların belirlemesi üzerine etiket imalatı başlanmış olacaktır. Kullanım bilgileri başta olmak üzere ürüne ait olan üretim tarihi, firmanın ismi ve adresi gibi pek çok farklı detay da yine bu etiketlerin üzerinde yer alabilecektir.

Deforme olmayan ve paslanma sorunu bulunmayan metal etiket için önemli olan detaylardan biri de şüphesiz ki malzeme kullanımı. Montaj aşamasında çift taraflı bant ya da perçin kullanılmalıdır. Kağıt etiketlerde yaşanan nem ve ısı gibi dış etkenler metal etiketlerde hiçbir şekilde sorun oluşturmaz. Üstelik bu tarz etiketler klasik tarz ve boyutların yanı sıra isteğe bağlı olarak da birbirinden farklı tarzlardaki etiketlerin tasarlanması ve hazırlanması sağlanmış oluyor.

Metal Etiket İmalatı Firması İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Firmaların metal etiket ile ilgili istemiş oldukları etkili sonuçları elde edebilmeleri adına en önemli detaylardan biri de deneyimli kişiler ile çalışmak olacaktır. Çünkü bu kişiler metal etiket konusunda gerekli olan her türlü bilgiye sahiptir. Var olan bu bilgiler doğrultusunda ise artık yapılacak etiketlerin tasarımları adına çalışmalar yapılmaya başlayacaktır. Tüm bu çalışmalarda firmaların tasarım ve imalatı yapacak olan kişiler ile bire bir görüşme yapması ise son derece önemlidir. İsteklerin net olarak belirlenmesi ile beraber ise oldukça kısa süreler içerisinde etiketler üretilmeye başlayacak ve firmalar da bu etiketleri diledikleri yerlerde rahatlıkla kullanılabilecek; böylelikle istenilen randıman etkili şekilde alınmış olacaktır.

Metal Etiketlerin Kullanıldığı Yerler Nelerdir?

Etiketler akla gelen gelmeyen her sektörde yer almakta olan firmalar tarafından oldukça uzun sürelerden beri kullanılmaktadır. Üretilmeye başladığı ilk günden bu yana etiketler birbirinden farklı materyallerde üretiliyor olsa da kullanım oranlarında herhangi bir azalma görülmemiştir. İlk dönemlerde üretilen etiketler yalnızca bilindik tarzdaki materyallerden hazırlanıyordu. Bunun diğer bir nedeni ise o dönemdeki teknolojinin farklı materyallerin işlenmesine uygun ürünleri ortaya koyamamasıydı. Fakat ilerleyen dönemler ile beraber gelişen teknoloji sayesinde artık oldukça farklı tarzlardaki materyallerden de hazırlanılan etiketleri kullanıyorlar. Metal etiket de bu modeller içerisinde yer alıyor.

Firmaların büyük bir kısmı metal etiket çeşidinin yalnızca bilindik tarzdaki sayılı sektörde yer almakta olan firmalar tarafından kullanılabileceğini düşünebiliyor. Gerçekte ise bu durum oldukça farklı şekilde ortaya çıkartılmakta. Artık isteyen her firma kendi istekleri tasarımları metal materyaller üzerinde bastırma imkanına erişmiş oluyorlar. Metal etiketlerin üretimi öncesinde ise firmaların üzerinde durmaları gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunların başında ise metal etiketlerin hangi yüzeylerde kullanılabileceğinin net bir şekilde belirlenmesi geliyor. Çünkü her bir yüzey için kullanılabilecek olan etiket modeli ve kalınlığı farklı olacaktır.

Bu aşamada doğru şekilde seçimlerin yapılmaması sonrasında ortaya oldukça ciddi sorunlar çıkabilecektir. Bunu engellemek için metal etiket konusunda deneyimli olan kişiler ile çalışmak geliyor. Genel itibari ile metal etiketler birbirinden farklı tarzdaki materyallerde hazırlanmaktadır. Dolayısıyla firmalar hangi konuda kullanmak adına metal etiketleri hazırlatmak istiyorlarsa buna göre etiket modelleri seçimlerini yapabilirler. Birbirinden farklı renklerin rahatlıkla kullanılmasına olanak tanıyan metal etiket modelleri ile beraber firmalar bilgilendirme ve yönlendirme işlemleri adına istedikleri  metal etiketi tasarlatabilirler. Etiketlerin nerede kullanılacağının belirlenmesinin sonrasında artık sıra boyut seçimine gelecektir.

Metal Etiket İmalatı Firması İle Nasıl Çalışılmalıdır?

Bilindik boyutlardaki etiketler popüler olsa da kimi firmalar tamamen onlara özgü tasarlanacak metal etiket tasarımı yapmayı tercih ediyorlar. Tasarım işlemleri sırasında akıllarında yer edebilecek soruları bu deneyimli kişilere sorup alacakları cevaplar; tasarımın istenildiği gibi yapılmasını sağlayacaktır. Metal etiket tasarımında ilk aşamanın tamamlanmasından sonra firma var olan örnekleri inceleyerek eksik olup olmadığını net olarak öğrenmiş olacaklardır. Gerekli detayların tamamının netleştirilmesi sonrasında ise artık metal etiket rahatlıkla üretilmeye başlayacaktır. Bütün detayların üzerinde duracak olan firmalar, onların kurumsal kimliklerini net olarak ortaya koyabileceklerini düşündükleri tarzdaki metal etiketleri hazırlatabilecekler. Ve böylece etiketlerini uzun süreler boyunca kullanacaklardır.

Etiketler bilindiği üzere ürünlerin tanıtımları ve gerekli görüldüğü durumlarda bilgilendirme işlemlerinin yapılmasını sağlayan önemli ürünlerden bir tanesi. Etiketlerin ilk olarak üretilmeye başladığı dönemlerde kullanılan materyaller son derece sınırlıydı. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise etiketlerin imal edilmesi esnasında kullanılacak teknolojiler oluyordu. Çok fazla gelişmemiş olan teknolojilerden ötürü pek çok firma kendi çalışma koşullarına uygun tarzdaki etiketleri bulamıyor. Bundan dolayı da çok fazla kullanışlı olmamasına rağmen farklı materyallerden hazırlanılan etiketler içerisinden seçimlerini yapmak zorunda kalıyorlardı. Daha sonrasında ise başta endüstriyel sektör olmak üzere firmaların çok büyük bir kısmı bu tarzdaki etiketleri kullanmayı tercih ediyorlar.

Metal Etiketlere Niçin İhtiyaç Duyarız?

Firmaların metal etiket seçmelerinin  başında bu etiketlerin çok uzun süreler boyunca herhangi bir sorun oluşmadan kullanılabilmesi geliyor. Kağıt tarzı materyallerden hazırlanılan etiketler zorlu çalışma şartlarında fazla dayanamayacaklardır. Bu tarz etiketlerin hazırlanmasından sonra etiketlerde solma, sökülme, yırtılma gibi sorunlar ortaya çıkar. Firmalar da bundan dolayı böylesi etiketler kullanılmak istendiği zaman belirli aralıklar ile aynı etiketleri ürettirmek zorunda kalabiliyorlar.

Kaliteli etiketleri yaptırmak isteyen firmalar ise artık metal etiket çeşitlerini araştırarak bunların arasından istedikleri modelleri seçmeye özen gösteriyorlar. Metal etiketlere duyulan ihtiyacın artmasıyla kullanımlarında da son derece ciddi bir artış ortaya çıktı. Var olan bu artış sayesinde de klasik metal etiketleri kullanmak istemeyenler, modern etiket modelleri içerisinden seçimlerini yaparak kurumsal kimliklerini daha fazla ön plana çıkartmış oluyorlar.

Gerçekleştirilecek metal etiket seçimi öncesinde firmalar deneyimli kişiler ile konuşarak ne tarzda bir etiket tasarlatmak istediklerine net olarak karar veriyorlar. Klasik boyutlardaki metal etiketlerin yanı sıra yönlendirme, bilgilendirme gibi çalışmalar için hazırlanılacak metal etiketler için de özenle çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Var olan tasarım işlemleri esnasında firmalar akıllarında metal etiketler konusunda yer eden tüm soruların cevaplarını almış olacaklardır. Tasarım aşamasında başta etiketlerin üzerine yazılacak olan detayların tamamının netleştirilmesi son derece önemlidir. Doğru boyutlarda hazırlanacak olan etiketlerin ilkinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. İnceleme sonrasında herhangi bir sorun ortaya çıkmamışsa üretime başlanır. İstenilenler ortaya çıkmadıysa gerekli düzenlemelerin yapılması istenerek metal etiketin son şekli verilmiş olur.

Metal Etiketler Hangi Sektörlerde Tercih Edilmektedir?

Endüstri sektöründe yer almakta olan firmalar, en iyi sonuçların elde edilmesi adına her bir ayrıntının üzerinde dikkatlice durmaları gerekmektedir. Çünkü aksi durumda meydana gelecek olan sorunlar, düşündüklerinden çok daha kötü olabilmektedir. Etiket çalışmaları da araştırma konuları içerisinde kendine yer buluyor. Klasik etiket türleri çoğu zaman görünüş itibari ile istekleri net bir şekilde ortaya koyabilirler. Ama kısa sürede yaşanabilecek sorunlardan ötürü ciddi anlamda zor durumda kalabiliyorlar. Bu durumun oluşmasını engellemek adına firmalar metal etiket modellerini inceleyerek seçimlerini yapmış oluyorlar.

Firmaların çalışma koşulları sırasında kendilerine özgü kimyasal, fiziksel ve mekanik aşındırma ortamları meydana gelebilmektedir. Hal böyle olunca da firmaların etiket seçimi yaparken ihtiyaçlarını en etkili şekilde belirlemesi son derece önemlidir. Şartlara göre gerekli olan incelemelerin dikkatlice yapılmaması sonrasında ortaya çıkmakta olacak sorunların giderilmesi adına ise şimdilerde metal etiketlerin kullanımı son derece artış göstermeye başlamıştır. Firmaların bu istekleri sonrasında da artık yalnızca klasik tarzda hazırlanmakta olan metal etiketlerin yerini son derece farklı çalışmalar yapılmaya başlandı.

Var olan bu çalışmalar dahilinde ise metal etiket çeşitleri firmaların isteklerinin ön plana çıkartılması ile rahatlıkla üretilmeye başlamış durumda. Bunun ortaya koymakta olduğu avantaj ile beraber ise artık birbirinden farklı tarzlardaki metal etiketler rahatlıkla hazırlanarak kullanıma sunulmakta. Metal etiketler endüstriyel ortamın var olan zorluklarına en iyi şekilde karşı koymaktadır. Böylelikle firmaların logolarını, markalarını rahatlıkla uzun süreler boyunca hedef kitleye sunabilmektedir. Sert bir yüzeye sahip olan bu etiket modelleri aynı zamanda yüksek ısı dayanımı sayesinde de oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olabiliyor. Metal etiketler, lazer kazıma, asit indirme etiket , uv baskı yöntemleri ile üretimi yapılabilir.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by