(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

5 Ocak 2020 Posted by etiket333 Metal Etiket

Son dönemlerin gözde etiket türlerinden bir tanesi olan metal etiket, firmalar tarafından çok daha fazla şekilde tercih edilmektedir. Var olan bu tercihin en önemli nedenlerinden biri, metal etiketlerin mekanik aşınmaya oldukça ciddi oranlarda yüksek oranda direnmesidir. Bununla beraber metal etiketlerin kullanımı esnasında herhangi bir renk sınırlaması da kesinlikle yoktur. Böylelikle firmalar tarafından tam anlamıyla istenildiği gibi oldukça canlı renklerin etiketler üzerinde kullanılması da sağlanmış olmaktadır. Metal etiketlerde isteklere bağlı olarak birbirinden farklı malzemeler de kullanılabilir. Firmaların büyük bir kısmı ise bu aşamada ortaya etkili sonuçlar çıkartıldığı için mat gümüş rengini tercih etmektedir.

Bunun yanı sıra isteyen firmalar, mat sarının kullanılmakta olduğu gümüş materyali de metal etiket için rahatlıkla seçebileceklerdir. Gerçekleştirilecek olan metal etiket imalatında üretim birbirinden farklı gerekçelere göre değişim göstermektedir. Eğer ki etiket üzerinde resim kullanılmak isteniyorsa, bunun için beyaz metal rahatlıkla tercih edilebilir. Bununla beraber beyaz metal kurumsal renklerin bire bir tutabilmesi adına da sıklıkla kullanılabilen materyaller içerisinde yer almaktadır. Beyazın dışında ise sarı, aynalı sarı, parlak gümüş, saten gümüş, simli şampanya ve bakır gibi pek çok renk de yine firmalar tarafından rahatlıkla seçilerek kullanılabilmektedir. Etiketlerin kullanımları ile alakalı detaylar, firmaların belirlemesi üzerine etiket imalatı başlanmış olacaktır. Kullanım bilgileri başta olmak üzere ürüne ait olan üretim tarihi, firmanın ismi ve adresi gibi pek çok farklı detay da yine bu etiketlerin üzerinde yer alabilecektir.

Deforme olmayan ve paslanma sorunu bulunmayan metal etiket için önemli olan detaylardan biri de şüphesiz ki malzeme kullanımı. Monte edileceği ürünün üst kısmında uzun süreler boyunca herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması adına çift taraflı bant ya da perçin kullanılması önemlidir. Özellikle de pek çok firmanın etiket konusunda sorun yaşamakta odluğu nem ve ısı gibi dış etkenler metal etiketlerde hiçbir şekilde sorun oluşmasına zemin hazırlamamaktadır. Üstelik bu tarz etiketler klasik tarz ve boyutların yanı sıra isteğe bağlı olarak da birbirinden farklı tarzlardaki etiketlerin tasarlanması ve hazırlanması sağlanmış oluyor.

Firmaların metal etiket ile ilgili istemiş oldukları etkili sonuçları elde edebilmeleri adına en önemli detaylardan biri de deneyimli kişiler ile çalışmak olacaktır. Çünkü bu kişiler metal etiket konusunda gerekli olan her türlü bilgiye sahiptir. Var olan bu bilgiler doğrultusunda ise artık yapılacak etiketlerin tasarımları adına çalışmalar yapılmaya başlayacaktır. Tüm bu çalışmalarda firmaların tasarım ve imalatı yapacak olan kişiler ile bire bir görüşme yapması ise son derece önemlidir. İsteklerin net olarak belirlenmesi ile beraber ise oldukça kısa süreler içerisinde etiketler üretilmeye başlayacak ve firmalar da bu etiketleri diledikleri yerlerde rahatlıkla kullanılabilecek; böylelikle istenilen randıman etkili şekilde alınmış olacaktır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by