Metal etiket imalatı ankara firmamız, sizler için tüm etiket çeşitlerinde farklı boyutlarda size özel tasarımlar sunmaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan metal etiketler, birçok farklı baskı seçenekleriyle sektöre sunulmaktadır. Ayrıca kullanım alanlarına göre de, çeşitlendirilmesi yapılabilmektedir. Bu çeşitlere UV baskıyla yapılan etiketler ve lazer markalama ile üretilen metal etiketler örnek verilebilir. Ankara bölgesi için üretilen metal etiketler, sektör içerisinde marka isimlerini metal etiketler ile sunmak isteyen müşterilere kaliteli ve uzun yıllar boyunca dayanıklı olacak şekilde üretilmektedir.

Markaların sektör içerisinde bilinirliği açısından oldukça büyük bir öneme sahiptirler. Bunun sebebi ise, uzun yıllar boyunca sürekli bir şekilde kullanılacak bir cihaz veya ürüne göre deforme ve yıpranma olmadan kullanılmasıdır. Deforme ve yıpranma olmamasından dolayı da, üretildiği ilk günden itibaren şeklini ve tasarımını korumaktadır. Metal etiketler üzerinde gerçekleştirilen baskı işlemleri, etiketlerin kullanılacakları yerlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Metal Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Metal etiket imalatı ankara birçok farklı alan ve sektör içerisinde firmalara sunulmaktadır. Otomotiv sektöründen enerji sektörüne, tarım araçları sektöründen medikal sektörüne kadar birçok farklı sektör ve alanda kullanım imkanına sahiptir. Bu kadar çok farklı alanda kullanılabilmesini sağlayan en önemli nokta ise, uzun ömürlü ve deformasyona karşı dayanıklı olmasından dolayıdır.

Metal etiketlerin kullanım alanlarını daha fazla açılacak olursa; motorlu araçlar, iş güvenliği, savunma sanayi, asansörler, endüstriyel alanda kullanılan ürün ve araçlar, enerji sektörü, otomotiv sektörü ve tarım alanında kullanılan araçlardır.

Metal etiket imalatı ankara ürünleri içerisinde bir diğer ürün ise, paslanmaz metal etiketlerdir. Paslanmaz metal etiketler, paslanmaz çelik aracılığıyla üretilmektedir. Paslanmaz çeliğin içerisinde yer alan krom, üretilecek olan ürüne paslanmazlık özelliği katmaktadır. Ancak düşünüldüğü gibi, paslanmaz malzemeler sadece çeliğin içerisinde yer alan krom aracılığıyla ortaya çıkmamaktadır. Çeliğin yanında birçok farklı şekillerde hazırlanma aşamasıyla ortaya çıkmaktadır. Paslanmaz çelik ürünleri içerisinde, kimyasal maddelere dayanıklı olan paslanmaz çelikler ve manyetik özellikleri bulunan paslanmaz çelikler bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde, paslanmaz çeliğin altında birçok farklı ürün yelpazesi de ortaya çıkmaktadır.

Metal Etiket Kullanımın Faydaları

Birçok farklı sektör ve alan içerisinde kullanılmakta olan metal etiket ürünleri, kullanım açısından oldukça fazla sayıda faydaya sahiptirler. Bu faydalar içerisinde en önemlisi, metal etiketlerin sürekliliği olmasıdır. Yıllar geçse de, herhangi bir yıpranma veya deformeye uğramadan kullanılabilme imkanına sahip olan metal etiketler, bu faydası açısından sektör içerisinde yer alan firmalar tarafından ilk sırada tercih edilmektedirler. Metal etiketlerin sürekliliğinin olmasının en önemli sebebi ise, kaliteli ham maddeden üretiliyor olmasıdır. Üretim aşamasında kullanılan maddeler, metal etiketlerin sürekliliği yıllar boyunca sürmesine yol açmaktadır.

Kullanacak olan firmalara sağlamış olduğu bir diğer önemli faydası ise, hızlı bir şekilde üretilmesi ve ekonomik olmasıdır. Metal etiket üretimini sağlayan firmalar, bu hizmetten yararlanmak isteyen şirketlere hızlı ve ekonomik bir şekilde ürünlerini teslim etmektedirler. Bu sayede, hem üretimi gerçekleştiren, hem de ürünü kullanacak olan firmalar zamandan ve maddi yönden kâra geçmiş olacaklardır. Bu da, metal etiketlerin çift taraflı sağlamış olduğu faydayı göstermektedir.

Metal etiketlerin sağlamış olduğu son yarar ise, farklı tasarım olanaklarıyla kreatif çözümler sunmasıdır. Farklı tasarım seçenekleriyle hazırlanan metal etiketler, görsel yönden de kullanıcı firmalara zenginlik katmaktadır. Bu durumda kalıcı yönden daha etkili, insanların dikkatini çeken ve göz alıcı tasarımların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Metal etiket ürün ve baskı çeşitleri içerisinde, alüminyum baskı üzerinde gerçekleştirilen ürünler, sektör içerisinde firmaların en çok tercih ettiği ürünler içerisindedir. Hem maliyet, hem de zaman yönünden oldukça kazançlı olan alüminyum etiketler, firmalara her açıdan yarar sağlamaktadır. Bu sayede de, firmalar reklamlarını daha çabuk bir şekilde sunma fırsatını yakalamaktadırlar.

Metal Etiket İmalatı’nda Baskı ve Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Ekonomik ve hızlı bir şekilde üretim aşamaları gerçekleştirilen metal etiket imalatı ürünlerinin, farklı farklı tekniklerle üretimleri gerçekleştirilmektedir. Farklı farklı tekniklerle üretimleri gerçekleştirilen metal etiketlerin ortaya çıkmasını sağlayan baskı teknikleri şu şekildedir: Alüminyum baskı etiketleri, UV baskı etiketleri, Sublimasyon baskı etiketleri, Serigrafi baskı etiketleri, Paslanmaz baskı etiketleri, Pirinç baskı etiketleri, Rowmark baskı etiketleri ve Asit indirme baskı metal etiketleri.

Üretilen ürünler içerisinde bir diğer grup ise, serigrafi baskı yöntemiyle üretilen metal etiketlerdir. Serigrafi baskı, her türlü farklı malzeme ve ürün yüzeyine uygulanabildiği gibi, metal üzerine de uygulanabilmesi mümkündür. Malzeme çeşitliliğinin fazla olmasından dolayı, serigrafi baskı yöntemi firmalar tarafından fazla bir şekilde tercih edilmektedir.

Endüstriyel ortamda kullanılacak ve uzun yıllar boyunca dayanması istenen metal etiketlerde en çok tercih edilen baskı yöntemi serigrafi baskı ankara yöntemidir .Serigrafi baskının yapılış aşamasında ise, baskının yapılacağı bölge üzerine ipek, metal veya plastikten oluşan bir elek şeklindeki kalıp bulunmaktadır. Bu kalıp üzerinde baskının gerçekleştirileceği alanlar boş bırakılmaktadır. Boş bırakılan bu alanlar fotomekanik, maskeleme veya boyama yöntemleriyle boyanmaktadır.

Metal etiketler üretimlerinde kullanılan bir diğer ürün ve baskı yöntemi ise, sublimasyon baskı yöntemidir. Metal etiket imalatı ürünleri içerisinde yer alan metal etiketler, sublimasyon teknolojisi aracılığıyla üretilmektedir. Sublimasyon teknolojisi, ürün çeşitliliği, baskı kalitesi ve sistem kurulumu maliyetleri açısından son dönemde oldukça sık tercih edilen bir dijital transfer baskısı sistemidir. Sublimasyon baskı teknolojisinin kurulumu için gerekli olan ekipmanlar ise; ısı transfer presi, tarayıcı, bilgisayar ve sublimasyon mürekkepli yazıcıdır. Sublimasyon baskı yönteminde kullanılmakta olan mürekkebin en önemli özelliği, 180 ile 220 derece arasındaki bir ısıda gaz haline gelen mürekkebin polyester dokulara veya polimer kaplı yüzeyleri boyamasıdır. Sublimasyon baskı teknolojisiyle, yüzeyleri özel olarak kaplamış olan seramik, metal, cam, taş, ahşap, porselen ve plastik malzemeleri aracılığıyla üretilmiş ürünlere baskı yapılabilmektedir.