Metal Etiket

Metal Etiket

Metal Etiket Nedir?

Birbirinden farklı türleri ile firmaların, markalarını unutulmaz hale getirebilecek etiketlere denir. Bu etiketlerde genelde alüminyum kullanıyoruz. O yüzden alüminyum etiket olarak da literatüre geçmiştir. Ancak farklı metaller üzerinde de baskı işlemi gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda yapışkanlı metal etiket de sıklıkla tercih edilmektedir.

Etiket baskı işleminde birçok varyasyon vardır. Biz, CNC makinesinde kesilmiş alüminyum, paslanmaz çelik, sac gibi malzemeler kullanıyoruz. Ardından bu malzemeler üzerine; UV Baskı, lazer kazıma, asit indirme ve serigrafi baskı teknikleri kullanmaktayız. Ayrıca her bir tekniğin farklı farklı özellikleri vardır. Bu özelliklerin bilinmesi önemlidir. Buna ek olarak işi yapan kişilerin de uzman olması elzemdir.

 

Paslanmaz çelik, alüminyum pirinç, kabartma metal ve asit indirme metal gibi türleri vardır. Ayrıca bu etiketler, rekabet dünyasında bir adım önde olmak için elzemdir. Böylece çözüm olarak; metal marka etiket, metal logo etiket gibi çeşitler sunuyoruz. Metal etiketçi firmalar arasında siz de 333 Etiket’i tercih edin.

Metal Etiket Fiyatları

Ankara, İstanbul Etiket işleriniz için hemen bizimle iletişime geçin. Etiket işinizi dinleyelim, size en uygun fiyatı ve ürünü önerelim. 

0532 736 41 33

333 Reklam, Telefon

Metal Etiket Çeşitleri

Paslanmaz etiket üretim hususunda anlaşmadan önce firmanın önceki çalışmalarına bakabilirsiniz. Bunun sebebi, aklınızdaki düşüncelere netlik kazandırmaktır. Ayrıca etiketçi firmanın işini iyi yapması bir kenara, müşterinin de ne istediğini bilmesi elzemdir. Böylelikle ortaya iyi çözümler çıkar.

Üretime geçmeden önce size sunulan, eldeki tasarımlar arasından bir tercih yaparak baskı işlemine karar verebilirsiniz. Peki nedir bu baskı çeşitleri?

 • Serigrafi
 • UV Baskı
 • Lazer Markalama
 • Asit İndirme

Metal Etiket Malzeme Kullanımı

Deforme ve paslanma sorunlarına karşı dirençli etiketler için önemli olan detay, malzeme kullanımıdır. Bant aşamasında çift taraflı bant olarak;

 • 3m
 • Oracal
 • Uzak Doğu
gibi seçenekler kullanıyoruz. Bunun dışında bant kullanmayacaksak, delikli veya özel kesim tercih ediyoruz.

Hangi Sektörlerde Tercih Edilir?

Firmaların çalışma koşulları, etiket seçimini oldukça etkiler. Bu yüzden kimyasal, fiziksel ve mekanik aşınmaları da hesaba katmak gerekir. Hal böyle olunca firmaların etiket ihtiyaçlarını etkili bir şekilde belirlemesi elzemdir.

Etiket üretiminin hizmet ettiği bir çok sektör bulunmaktadır. Bunlar;

 • Araç plakaları
 • İlaç sektörü
 • Havacılık
 • Duyuru levhaları
 • Uyarı levhaları
 • Asansör
 • Tabela 
gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Aslında hayatın her alanında sıklıkla görüyoruz diyebiliriz.

Metal Etiket Nasıl Yapılır?

Önemli olan konuların başında müşterinin beklentilerini net olarak dile getirmesidir. Bu sayede etiketleri hazırlayacak olan firma, ne tarza çalışma yapması gerektiğine daha erken karar verir. Biz etiket üretiminde, müşterimizle iyi bir uyum yakalamaya çalışıyoruz. Bunun nedeni doğru ve farklı fikirler ortaya koymaktır. Ne demiştik: “Farklı Fikirler, Büyük Değişimler“.

Öncelikle tasarım hakkında ortak bir karara varıyoruz. Bunu yaparken kendi fikirlerimizle sizin düşüncelerinize destek çıkıyoruz. Ardından tasarım aşamasını bitirdikten sonra materyal seçimine geçiyoruz. Alüminyum, demir, paslanmaz çelik ve pirinç gibi birçok seçeneğimiz arasından tercih yapıyoruz. Arzu edilirse delikli, deliksiz, düz ya da özel kesimli olacak şekilde üretim sağlıyoruz. Buna ek olarak ebat, kalınlık, mat veya parlak yapı gibi tercihleriniz doğrultusunda aklımızdaki fikirleri pekiştiriyoruz. Ayrıca belirtmek de fayda var; materyal seçiminde sektörün gözdesi alüminyumdur. Bunun sebebi; alüminyum metal etiket baskı işleminin göz doyurucu çıktılar vermesinden kaynaklıdır.

Ardından sizin isteklerinizi baz alarak baskılama işlemine geçiyoruz. Burada ise; serigrafi, asit indirme, lazer markalama ve UV baskı yöntemlerinden birini kullanıyoruz.