Metal Etiket

Metal Etiket

Metal Etiket denince akla; 333 Etiket Ankara Etiketçi firma gelir. Metal etiket, alüminyum, paslanmaz, sac vb. cncde kesilen malzemeler üzerine uv baskı, lazer kazıma, serigrafi baskı teknikleri ile üretilir.

Metal etiket, birbirinden farklı türü ile firmaların isimlerini unutulmaz hale getirebilecek bir etiketlere verilen isimdir. Metal etiketler tercih edilirken genellikle kullanılan materyal alüminyum olsa da farklı metaller üzerine de baskı işlemi gerçekleştirildiği bilinmektedir. Paslanmaz, alüminyum, pirinç, kabartma metal ve asit indirme metal gibi türleri bulunan metal etiketler rekabet dünyasında bir adım önde olmak isteyen firmaların kullandığı bir etiket türüdür.

Metal Etiket Ankara

Metal etiket, şık bir görünüme sahip olduğu için çoğu sektörde kendine yer bulmuştur. Aynı zamanda paslanmaz yapısı sayesinde hava koşullarının etkili olduğu sektörlerde de kullanıldığı bilinmektedir. Genellikle sanayi, reklam sektörü, ticaret, otomotiv ve mobilya sektöründe kullanılan ankara metal etiket sayesinde kullanıcıların dikkatini çekebilmek kolay hale gelmiştir.

Metal etiketlerin kullanılmasının temel amacı kullanıldığı sektöre göre değişim arz etmektedir. Elektronik sektöründe metal etiketin sıklıkla tercih edilmesinin temel sebebi elektronik eşyalarda mevcut bulunan özelliklerin kullanıcıyla paylaşılabilmesini sağlamaktır. Elektronik eşyalar üzerinde kullanılan diğer baskı türlerinde zamanla solmalar ve silinmeler söz konusu olurken metal etiketin kullanımı esnasında bu tarz sıkıntılar meydana gelmemektedir. Uzun yıllar boyunca ürün bilgileri etikette sabit kalacağı için oldukça kullanışlı olacaktır.

Ankara Metal Etiket

Metal etiketin kullanıldığı bir diğer sektör olan otomotiv sektöründe ise araçların kimlik bilgileri genellikle metal etiketler üzerine işlenmektedir. Bu işleme sayesinde araçta bulunan özellikler kullanıcıların dikkatini çekecek bir yapıya kavuşur. Reklam ve asansör sektöründe metal etiketin kullanılmasının temel sebebi ise göze hoş gelen bir yapıya sahip olması nedeni iledir. Firmalar, maliyeti oldukça uygun olan bu etiket türünü kullanarak ürünlerini geniş kitlelere duyurabilme imkanına erişmektedir. Ürünlerin temel bilgilerini içeren bu ankara metal etiket türü sayesinde kullanıcılar hem ürünler hakkında bilgi sahibi olmakta hem de ürünlerin nasıl kullanılacağı hususunda gerekli olan şeyleri öğrenmektedir. Bu nedenle oldukça işlevsel yapıya sahip olan metal etiket, sektörlerin sıkça tercih ettiği bir etiket türüdür. Üretici firmaların tercihlerine göre farklı modellerde ve ebatlarda üretilebilen bu etiketler, istenilen renkte de üretilebilmektedir.

Kullanılacak baskı türü tercihi gerçekleştirildikten sonra dilenen renkte etiket üretimi söz konusu olur. Deforme olma ihtimali oldukça düşük olan metal etiket sayesinde markanızı müşterileriniz gözünde profesyonelleştirebilirsiniz.

Metal Etiket Ostim Avantajları

Metal etiketler, üretici rol oynayan firmalara sağladığı avantajlar ile uzun yıllar boyunca sektörde yerini koruyacaktır. Görünümünün diğer metal etiket türlerine oranla oldukça şık olması müşterileri etkileyen bir etkendir.

Metal Etiket Ostim Avantajları söz konusu olunca etiketlerin uzun ömürlü olması firmalar açısından büyük bir avantaj sağlar. Ürün ve marka bilgilerinin ve ürünün nasıl kullanılacağının belirtildiği etiketlerin kullanımı müşteriler gözünde profesyonel bir imaj çizdiği için firmalar, rekabet ettikleri diğer firmalardan daha avantajlı bir konuma geçerler. Mikron baskı özelliğinin kullanılması yüksek ısıya karşı dayanıklı bir yapıda olmasını sağlar.

Kullanılan baskı türü sayesinde etiket üzerine fotoğraf kalitesinde görüntüler de ekleyebileceğiniz için hiçbir sınırlama olmadan dilediğiniz baskıyı elde edebilirsiniz. Metal etiket ostim genellikle reklam amacı ile kullanılır ve firmaların akılda kalabilmesine yardımcı olur.  

Etiketlerin nerede kullanılacağının belirlenmesinin sonrasında artık sıra boyut seçimine gelecektir. Firmaların metal etiket ile ilgili istemiş oldukları etkili sonuçları elde edebilmeleri adına en önemli detaylardan biri de deneyimli kişiler ile çalışmak olacaktır. Çünkü bu kişiler metal etiket konusunda gerekli olan her türlü bilgiye sahiptir. Var olan bu bilgiler doğrultusunda ise artık yapılacak etiketlerin tasarımları adına çalışmalar yapılmaya başlayacaktır.

Tüm bu çalışmalarda firmaların tasarım ve imalatı yapacak olan kişiler ile bire bir görüşme yapması ise son derece önemlidir. İsteklerin net olarak belirlenmesi ile beraber ise oldukça kısa süreler içerisinde etiketler üretilmeye başlayacak ve firmalar da bu etiketleri diledikleri yerlerde rahatlıkla kullanılabilecek; böylelikle istenilen randıman etkili şekilde alınmış olacaktır.

Metal Etiket Baskı Ankara

Hazırlanılan metal etiket baskı ankara modelleri sadece klasik tarzda yani ürünlerin bilgilendirilmesi adına kullanılmamaktadır. Bununla beraber yönlendirme ve tanıtım çalışmaları için de pek çok firma tercihlerini metal etiketlerden yana yapmaktadır. Boyut ve şekil anlamında oldukça farklı değişimlere sahip olan metal etiketlerin arzu edildiği gibi hazırlanabilmesi adına mutlaka neler istediklerini net şekilde bilmelidir. Tasarımın doğru bir şekilde yapılması sonrasında ise ilk olarak numune hazırlanacaktır.

Bu numune üzerinden ihtiyaç görüldüğü takdirde gerekli düzenlemelerin yapılması ile beraber ise artık oldukça kısa bir süre içerisinde istenilen metal etiketler üretilmeye başlanacak ve firmalar da tamamen onların istekleri doğrultusunda hazırlanılan etiketleri diledikleri şekilde kullanma olanağına erişmiş olacaklardır.

Metal Etiket UV Baskı

Alüminyum, demir, paslanmaz çelik ve pirinç gibi birbirinden farklı materyallerden üretilmekte olan Metal Etiket UV Baskı modelleri var olan teknolojiden ötürü arzu edildiği gibi delikli, deliksiz, düz ya da özel kesimli olacak şekilde imal edilebilmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında, firmaların metal etiketlerden tam olarak ne istediğini net olarak belirlemesidir.

Çünkü bu sayede etiketleri hazırlayacak olan isimler, ne tarzda bir çalışma yapmaları gerektiği ile alakalı net olarak bilgi sahibi olacaklardır. Metal etiketin tasarımı ile alakalı gerekli olan tüm adımların üzerinde durulması sonrasında ortaya çıkacak olan örnek ürün incelenebilir ve böylelikle düzeltilmesi gereken noktalar belirlenerek buna göre en ideal çalışmaların net olarak ortaya koyulması da sağlanmış olur.

Metal Etiket Ankara Tercih Sebepleri

Firmaların ilk ortaya çıktıkları günden bu yana kendi bünyelerinde dikkat ettikleri en önemli şeylerin başında, kullanacak ürünlerin mümkün olan en uzun süreler boyunca dayanabilmesi gelmektedir. Çünkü aksi durumda yani çok sağlam olmayan ürünlerin üretim ve satış esnasında kullanılması sonrasında oldukça farklı sorunlar kendini gösterecek ve bundan dolayı da firmalar kısa süreler içerisinde kullanmakta oldukları ürünleri değiştirmeleri ve devamlı olarak aynı işlemleri yapmaları gerekecektir. Bu durumun gerek maddi gerekse profesyonel anlamda kurumsal kimliği olumsuz şekilde etkilemesini engellemek adına her türlü ayrıntıya dikkat etmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Metal etiket modelleri de işte bu noktada devreye giriyor.

Klasik etiketler görünüm bakımından oldukça etkileyici olmasına karşılık kullanım alanı bakımından son derece sınırlıdır. Bundan dolayı da pek çok farklı sektör içerisinde yer almakta olan firmalar, her ne kadar görünüş bakımından başarılı sonuçları elde ediyor olsa da çok kısa bir süre içerisinde farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmasından ötürü çok da fazla tercih edilememektedir. Bu tarz etiketlerin sanayi ve endüstri başta olmak üzere böylesi sektörlerde kullanılması sorunlu olacağı için pek çok firma da tercihlerini ağırlıklı olarak metal etiket kullanılıyor.

Firmaların pek çok farklı tarzdaki metal etiketleri inceleyerek aralarından seçim yapmalarındaki en büyük etkenlerin başında, bu etiketlerin diğer türdeki etiketlere oranla çok daha uzun ömürlü olması gelmektedir.

Birbirinden farklı kaliteye sahip çeliklerin kullanımı ile elde edilen metal etiket, farklı ebatlarda ve farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir. Tercihe göre mat veya parlak yapıya sahip olabilir. Dekorasyon amacı ile kullanılan etiketlerde tercih edilen paslanmaz metal etiket, makinelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Baskılama türü olarak serigrafi, asit indirme, lazer gravür ve Uv baskı kullanılmaktadır.

Metal Etiket Türleri

Paslanmaz metal etiket üretimi hususunda anlaştığınız firmaya sipariş vermeden önce daha önceki tasarımlarını görerek işe başlayabilirsiniz. Üretime geçilmeden önce size sunulacak olan grafik tasarımlar arasından bir tercih yaparak baskı işlemine karar verebilirsiniz. Paslanmaz metal etiket sayısı fazla ise genellikle serigrafi baskı türü önerilmektedir. Bu baskı türü ile kısa süre içerisinde uygun fiyatlı ve dayanıklı etiketlere kavuşabilirsiniz.

Pirinç metal etiketler, genellikle görselliğe önem veren firmalar tarafından tercih edilen bir etiket türüdür. Prestije önem veren kurumlarda ve ofislerde bu etiketler bilgilendirme maksadı ile kullanılmaktadır. Aynı zamanda reklam sektöründe de tercih edilen bu metal etiketin türü pirinç levha üzerine farklı baskı türleri gerçekleştirilerek üretilmektedir.

Beyazın dışında ise sarı, aynalı sarı, parlak gümüş, saten gümüş, simli şampanya ve bakır gibi pek çok renk de yine firmalar tarafından rahatlıkla seçilerek kullanılabilmektedir. Etiketlerin kullanımları ile alakalı detaylar, firmaların belirlemesi üzerine etiket imalatı başlanmış olacaktır. Kullanım bilgileri başta olmak üzere ürüne ait olan üretim tarihi, firmanın ismi ve adresi gibi pek çok farklı detay da yine bu etiketlerin üzerinde yer alabilecektir.

Deforme olmayan ve paslanma sorunu bulunmayan metal etiket için önemli olan detaylardan biri de şüphesiz ki malzeme kullanımı.

Montaj aşamasında çift taraflı bant ya da perçin kullanılmalıdır. Kağıt etiketlerde yaşanan nem ve ısı gibi dış etkenler metal etiketlerde hiçbir şekilde sorun oluşturmaz. Üstelik bu tarz etiketler klasik tarz ve boyutların yanı sıra isteğe bağlı olarak da birbirinden farklı tarzlardaki etiketlerin tasarlanması ve hazırlanması sağlanmış oluyor.

Metal Etiket Seçimi

Bu aşamada metal etiket doğru şekilde seçildiği ve hazırlanıldığı takdirde oldukça uzun süreler boyunca herhangi bir sorun kendini göstermeden arzu edildiği gibi yüksek performans ile kullanılabilmektedir. Dış etkenlerin ortaya çıkartabileceği olumsuz durumların ortaya çıkmasının engellenmesi adına tercih edilmekte olan metal etiketler de günümüzde artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı şekillerde hazırlanıyor. Bundan dolayı da firmaların çok büyük bir kısmı ilk üretildiği dönemlerde var olan klasik şekilleri inceleyip bunların arasından seçimlerini yapmak yerine mümkün olduğunca kendi isteklerine ve kurumsal kimliklerine uygun olacak tarzdaki etiket modellerinin tasarlatılması sağlanmış olacak, bunun sonucunda da ortaya tam olarak diledikleri metal etiketler çıkmış olacaktır.

Firmaların metal etiket ile alakalı isteklerinin artış göstermesi sonrasında ortaya çıkmakta olan yeni isimlerden ötürü kimleri seçmeleri gerektiği ile ilgili akıllarında soru işaretleri kalabiliyor. Çünkü bu aşamada yapılacak olan yanlış seçimler beraberinde farklı sorunları getirebiliyor. Özellikle de konusunda deneyimli olmayan isimlerin bu konuda çalışmalar yapması ile beraber istenilenden çok daha farklı tarzda metal etiketler ortaya çıkartılmış olacaktır.

Başta metal etiketlerin modelleri ve boyutları başta olmak üzere her türlü konu ile ilgili gerçekleştirilecek doğru açıklamalar ile beraber oldukça kısa süreler içerisinde arzu edilen tasarım işlemleri yerine getirilecektir. Bunun sonucunda da metal etiketlerin firmalara özel tasarımları tamamlanmış ve etiketler kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Metal Etiketlerin Avantajları

Son dönemlerin gözde etiket türlerinden bir tanesi olan metal etiket, firmalar tarafından çok daha fazla şekilde tercih edilmektedir. Var olan bu tercihin en önemli nedenlerinden biri, metal etiketlerin mekanik aşınmaya oldukça ciddi oranlarda yüksek oranda direnmesidir. Bununla beraber metal etiketlerin kullanımı esnasında herhangi bir renk sınırlaması da kesinlikle yoktur.

Böylelikle firmalar tarafından tam anlamıyla istenildiği gibi oldukça canlı renklerin etiketler üzerinde kullanılması da sağlanmış olmaktadır. Metal etiketlerde isteklere bağlı olarak birbirinden farklı malzemeler de kullanılabilir. Firmaların büyük bir kısmı ise bu aşamada ortaya etkili sonuçlar çıkartıldığı için mat gümüş rengini tercih etmektedir.

Bunun yanı sıra isteyen firmalar, mat sarının kullanılmakta olduğu gümüş materyali de metal etiket için rahatlıkla seçebileceklerdir. Gerçekleştirilecek olan metal etiket imalatında üretim birbirinden farklı gerekçelere göre değişim göstermektedir. Eğer ki etiket üzerinde resim kullanılmak isteniyorsa, bunun için beyaz metal rahatlıkla tercih edilebilir. Bununla beraber beyaz metal kurumsal renklerin bire bir tutabilmesi adına da sıklıkla kullanılabilen materyaller içerisinde yer almaktadır.

 

Metal Etiketlerin Kullanıldığı Yerler

Etiketler akla gelen gelmeyen her sektörde yer almakta olan firmalar tarafından oldukça uzun sürelerden beri kullanılmaktadır. Üretilmeye başladığı ilk günden bu yana etiketler birbirinden farklı materyallerde üretiliyor olsa da kullanım oranlarında herhangi bir azalma görülmemiştir. İlk dönemlerde üretilen etiketler yalnızca bilindik tarzdaki materyallerden hazırlanıyordu. Bunun diğer bir nedeni ise o dönemdeki teknolojinin farklı materyallerin işlenmesine uygun ürünleri ortaya koyamamasıydı.

Fakat ilerleyen dönemler ile beraber gelişen teknoloji sayesinde artık oldukça farklı tarzlardaki materyallerden de hazırlanılan etiketleri kullanıyorlar. Metal etiket de bu modeller içerisinde yer alıyor.

Firmaların büyük bir kısmı metal etiket çeşidinin yalnızca bilindik tarzdaki sayılı sektörde yer almakta olan firmalar tarafından kullanılabileceğini düşünebiliyor. Gerçekte ise bu durum oldukça farklı şekilde ortaya çıkartılmakta. Artık isteyen her firma kendi istekleri tasarımları metal materyaller üzerinde bastırma imkanına erişmiş oluyorlar. Metal etiketlerin üretimi öncesinde ise firmaların üzerinde durmaları gereken bazı konular bulunmaktadır.

Bunların başında ise metal etiketlerin hangi yüzeylerde kullanılabileceğinin net bir şekilde belirlenmesi geliyor. Çünkü her bir yüzey için kullanılabilecek olan etiket modeli ve kalınlığı farklı olacaktır.

Bu aşamada doğru şekilde seçimlerin yapılmaması sonrasında ortaya oldukça ciddi sorunlar çıkabilecektir. Bunu engellemek için metal etiket konusunda deneyimli olan kişiler ile çalışmak geliyor. Genel itibari ile metal etiketler birbirinden farklı tarzdaki materyallerde hazırlanmaktadır. Dolayısıyla firmalar hangi konuda kullanmak adına metal etiketleri hazırlatmak istiyorlarsa buna göre etiket modelleri seçimlerini yapabilirler. Birbirinden farklı renklerin rahatlıkla kullanılmasına olanak tanıyan metal etiket modelleri ile beraber firmalar bilgilendirme ve yönlendirme işlemleri adına istedikleri  metal etiketi tasarlatabilirler. 

Metal Etiketlere Niçin İhtiyaç Duyarız?

Firmaların metal etiket seçmelerinin  başında bu etiketlerin çok uzun süreler boyunca herhangi bir sorun oluşmadan kullanılabilmesi geliyor. Kağıt tarzı materyallerden hazırlanılan etiketler zorlu çalışma şartlarında fazla dayanamayacaklardır. Bu tarz etiketlerin hazırlanmasından sonra etiketlerde solma, sökülme, yırtılma gibi sorunlar ortaya çıkar. Firmalar da bundan dolayı böylesi etiketler kullanılmak istendiği zaman belirli aralıklar ile aynı etiketleri ürettirmek zorunda kalabiliyorlar.

Kaliteli etiketleri yaptırmak isteyen firmalar ise artık metal etiket çeşitlerini araştırarak bunların arasından istedikleri modelleri seçmeye özen gösteriyorlar. Metal etiketlere duyulan ihtiyacın artmasıyla kullanımlarında da son derece ciddi bir artış ortaya çıktı. Var olan bu artış sayesinde de klasik metal etiketleri kullanmak istemeyenler, modern etiket modelleri içerisinden seçimlerini yaparak kurumsal kimliklerini daha fazla ön plana çıkartmış oluyorlar.

Gerçekleştirilecek metal etiket seçimi öncesinde firmalar deneyimli kişiler ile konuşarak ne tarzda bir etiket tasarlatmak istediklerine net olarak karar veriyorlar. Klasik boyutlardaki metal etiketlerin yanı sıra yönlendirme, bilgilendirme gibi çalışmalar için hazırlanılacak metal etiketler için de özenle çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Var olan tasarım işlemleri esnasında firmalar akıllarında metal etiketler konusunda yer eden tüm soruların cevaplarını almış olacaklardır. Tasarım aşamasında başta etiketlerin üzerine yazılacak olan detayların tamamının netleştirilmesi son derece önemlidir.

Doğru boyutlarda hazırlanacak olan etiketlerin ilkinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. İnceleme sonrasında herhangi bir sorun ortaya çıkmamışsa üretime başlanır. İstenilenler ortaya çıkmadıysa gerekli düzenlemelerin yapılması istenerek metal etiketin son şekli verilmiş olur.

Metal Etiketler Hangi Sektörlerde Tercih Edilmektedir?

Endüstri sektöründe yer almakta olan firmalar, en iyi sonuçların elde edilmesi adına her bir ayrıntının üzerinde dikkatlice durmaları gerekmektedir. Çünkü aksi durumda meydana gelecek olan sorunlar, düşündüklerinden çok daha kötü olabilmektedir. Etiket çalışmaları da araştırma konuları içerisinde kendine yer buluyor. Klasik etiket türleri çoğu zaman görünüş itibari ile istekleri net bir şekilde ortaya koyabilirler. Ama kısa sürede yaşanabilecek sorunlardan ötürü ciddi anlamda zor durumda kalabiliyorlar. Bu durumun oluşmasını engellemek adına firmalar metal etiket modellerini inceleyerek seçimlerini yapmış oluyorlar.

Firmaların çalışma koşulları sırasında kendilerine özgü kimyasal, fiziksel ve mekanik aşındırma ortamları meydana gelebilmektedir. Hal böyle olunca da firmaların etiket seçimi yaparken ihtiyaçlarını en etkili şekilde belirlemesi son derece önemlidir. Şartlara göre gerekli olan incelemelerin dikkatlice yapılmaması sonrasında ortaya çıkmakta olacak sorunların giderilmesi adına ise şimdilerde metal etiketlerin kullanımı son derece artış göstermeye başlamıştır. Firmaların bu istekleri sonrasında da artık yalnızca klasik tarzda hazırlanmakta olan metal etiketlerin yerini son derece farklı çalışmalar yapılmaya başlandı.

Var olan bu çalışmalar dahilinde ise metal etiket çeşitleri firmaların isteklerinin ön plana çıkartılması ile rahatlıkla üretilmeye başlamış durumda. Bunun ortaya koymakta olduğu avantaj ile beraber ise artık birbirinden farklı tarzlardaki metal etiketler rahatlıkla hazırlanarak kullanıma sunulmakta. Metal etiketler endüstriyel ortamın var olan zorluklarına en iyi şekilde karşı koymaktadır.

Böylelikle firmaların logolarını, markalarını rahatlıkla uzun süreler boyunca hedef kitleye sunabilmektedir. Sert bir yüzeye sahip olan bu etiket modelleri aynı zamanda yüksek ısı dayanımı sayesinde de oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olabiliyor. Metal etiketler, lazer kazıma, asit indirme etiket , uv baskı yöntemleri ile üretimi yapılabilir.  

Metal Etiket Fiyatları

Metal etiket fiyatları, baskı için kullanılacak plakaların türüne (pirinç, alüminyum, krom) göre, plaka ölçülerine göre değişmektedir.  Metal Etiketler güzel görünümleri ve kullanım ömürleri sayesinde birçok firma/işletmelerde kullanımı tercih edilmektedir. Alüminyum, pirinç, çelik ve krom gibi metallerin üzerinde kabartma kullanımı ile kabartmalı metal etiketler reklam ve tanıtım amacıyla da her geçen gün daha çok tercih edilmektedir. Bu arada metal etiket fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Whatsapp sipariş hattı üzerinden metal etiket ankara anlayışına dayanarak çalışmasına yer veren şirketimiz 24 saat boyunca haftanın 7 günü her zaman kesintisiz olarak çalışmalarını yürütmektedir. Metal ürün etiketlemede kurumsal ihtiyaçlarınız için sadece bizi aramanız yeterlidir. Dilediğiniz tasarım anlayışında ve ebatlarda birinci sınıf işçilikte ve de yüksek kalite anlayışından kopmadan hizmet verilmektedir.

 

Metal Etiket Çeşitleri

Metal etiketleri çeşitleri kategorisinde alüminyum etiket, pirinç etiket, paslanmaz etiket, asit indirme etiket ürünleri imalatlarımızla hizmetinizdeyiz. Ürün etiketleri kategorisinde metal etiket ankara ayrı bir önemi bulunuyor. Müşteri odaklı çalışma disiplininden ödün verilmeden her zaman ayrıcalıklı hizmet ortaya koymayı sürdüren firmamız gerçekten de kalitesiyle öne çıkıyor. Profesyonel ekip anlayışından ayrılmaksızın beklentilerin tamamıyla ötesinde çözümlerle ürün etiketleme yoluna gidiyor. Kaliteden ödün verilmeksizin 7/24 kesintisiz hizmet yaklaşımına dayanarak son derece etkin çözümler sizlerle buluşacaktır.

Hemen firmamızla irtibata geçerek en iyi koşullarda gerçekten de ayrıcalıklı hizmetlerimizden anında yararlanabilirsiniz. Firmamızı sosyal medya hesaplarımızda paylaşımda bulunduğumuz örnek çalışmalarla yakından tanıyabilir, metal etiket ihtiyacı için bizimle direkt iletişim kurabilirsiniz.

 

Metal Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Asit indirme etiket : Bu etiket türünde, üzerine baskı yapılan alüminyum veya pirinç plaka üzerine asit dökülerek, metal oyulmakta ve kalıcı bir baskı elde edilmektedir. Asit indirme etiket, zorlu şartlar altındaki endüstriyel tesislerde, fabrikalarda ve sıcak ortam fırınlarında kullanılmaktadır.  Yönlendirme tabelası ve uyarı ve ikaz levhası üretiminde bu etiketler kullanılmaktadır.

Paslanmaz etiket : Alüminyum alaşımı malzemeye uv baskı tekniğiyle dijital baskı yapılması sonucu üretilen etiketlerdir. Paslanmaz etiket üretiminde serigrafi baskı tekniği de kullanılabilmektedir. Korozyon dayanımı çok iyidir. Asansör etiketi üretiminde kullanılmaktadır.

Pirinç etiket : Pirinç sarı renkte değerli bir metal alaşımıdır. Bu levha üzerine serigrafi ile baskı yapılabilir veya levhaya uv baskı yapılıp asit indirme tekniğiyle kalıcılık sağlanabilir. Pirinç etiketler, en çok masa isimliği, plaket imalatında kullanılmaktadır.

Su bazlı içerisinde katkı maddesi barındırmayan uv baskı teknolojisiyle metal etiketleme işlemi gerçekleştiriyoruz. Zamanla renk solması ya da güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalma nedeniyle renk atması gibi problemler kesinlikle yaşanmaz. Bu bağlamda her an müşterimizin ihtiyaç duyduğu ölçütte kalitemizden kesinlikle taviz vermeden yenilikçi anlayışla etkin çözümlere yer veriyoruz.

Ürün etiketlemede yılların verdiği deneyimi ileri düzey teknolojik alt yapısıyla buluşturan şirketimiz beklentileri fazlaca karşılayan birinci sınıf üretimle ürün etiketleri geliştirmektedir. Müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan yaklaşıma dayanarak gerçekten de beklentileri tamamıyla karşılamayı sürdüren anlayış çerçevesinde hareket edildiğini dile getirmemiz gerekiyor. Kaliteden ödün verilmeden yüksek standarda dayanarak size etkin çözümlerin ulaştırıldığını kesinlikle dikkate almak gerekir.

Müşterimizin beklentisine her an karşılık vermeyi sürdüren yaklaşıma dayanarak son derece fark yaratan özellikte metal etiket ankara olarak çözümler üretilecektir.

Kurumsal çözümler için farklı ebatlarda ve farklı tasarımda yüksek kalite anlayışında uv baskı çözümlerine yer veriyoruz. Daima müşteri odaklı çalışma anlayışından ödün vermeden hizmet vererek faaliyetimize aralıksız devam ediyoruz. Müşterimizin hak ettiği gibi standartların tamamen üstünde yenilikçi tasarıma devam ederek 7/24 hızlı teslimat sözüyle hareket ediyoruz.

Metal Etiket Üzerine Neler Basılabilir?

Üzerinde şirket logonuzu, çalışan bilgileri, ürün bilgileri isterseniz logonuzu 3 boyutlu basımla ve benzeri baskılarla yaptırabilirsiniz! Bu yaptırmış olduğunuz etiketi, mobilya, elektronik, otomotiv gibi alanlarda kolayca kullanabilirsiniz. Gofre olarak da adlandırılan kabartma etiketleri; metal etiketlerin üzerine kabartmaların yapıldığı etiketler olarak tanımlanabilir. Göze çarpan ve kalite algısı yaratan gofre etiketler farklı formlarda üretilebilirler. Öncelikle logoların ve marka isimlerinin özel tekniklerle ve boyalarla basılması akabinde kabartma uygulamasının gerçekleştirilmesi ile üretilen gofre etiketler; uzun ömürlüdür ve hem dış hem de iç hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.

Kabartmalı metal etiket yapımında ilk olara etiketin kullanılacağı yere bağlı olarak imal edileceği metal türü belirlenir. Baskı yapılacak olan tasarım belirlendikten sonra metal üzerine işlenir. Özel boya ya da teknikler kullanılabilir. Tüm renkler ve tasarımlar metal üzerine işlendikten sonra kabartma işlemine başlanır. Son derece titizlikle işleme alınan metal etiket daha sonra 3 boyutlu olarak kabartılacak kabartma işlemine geçilir. Son olarak yapışkanlı bantların kullanılmasının ardından metal etiketi talep eden talep sahiplerimize teslim edilebilecek hale gelir.

Metal etiketlerin en iyi ve en büyük özelliği uzun süre dayanıklı olmalarıdır. Farklı metallerden üretilebilen metal etiketler; yağmur, soğuk, kar, sıcak, ve nem gibi hava koşullarından etkilenmezler. Böylece hem iç hem de dış mekanlarda rahatça kullanılabilir. Metal etiketler markaların uzun süreli reklamını yapar. Ürünlerinizin üzerinde uzun süre dayanıklı logonuzu taşıyan etiketin önemini düşünün!  Farklı kalınlık, boyut ve şekillerde üretilebilen metal etiketler markaların prestij kaynağına dönüşür. Metal etiketin dayanıklılığından bahsettik.

Dayanıklılık her ne kadar önemli olsa da estetik görümümü de bir o kadar önemlidir. Metal etiketin estetik olmasının tek unsuru tasarım değildir. Bu yüzden işinizi bu konuda uzmanlara bırakmanızı öneririz.  Ankara metal etiket firmamız üzerinden istediğiniz model ve renkte metal etiket siparişinizi verebilir. Mevcut metal etiket modellerimizi websitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yapışkanlı Metal Etiket

Yapışkanlı Metal Etiket, bir üründe, iç veya dış mekanda göze çarpan en önemli detaydır.  Ürünün markası ve yapısı gibi özelliklerinin, markanın ve veya firmanın kimlik bilgilerinin de öne çıkarıldığı metal etiketler bir taraftan da reklam özelliği taşımaktadır.  Korozyona dayanıklı olması ve boya tutuculuğunun çok yüksek olması en önemli özellikleri arasındadır. Bir ürünün uzun ömürlü olması önemlidir, ancak buna bağlı olarak metal etiketinin de aynı ömre sahip olması gerekmektedir.  Bu nedenle çeşitli ebat ve kalınlıklarda üretilen metal etiketlerimiz, kırılgan olmayan, ısıya dayanıklı, her tür hava şartlarında boyası ve yazıları akmayacak şekilde üretilir.

Metal etiketlerin sağladığı dayanıklılık ve direnç özelliklerinin artması nedeniyle sınırsız kullanım alanlarına sahiptir. Başlıca kullanım alanlarını şöyle sıralamamız mümkündür :

 • Askeri ve havacılık : (Uçaklar, askeri bölge tanzim ve uyarı levhaları),
 • Deniz, reaktör endüstriyel ortamlarda  nükleer atık levhaları,  gemi makine odasındaki uyarı ve çalışma levhaları v.b. ,
 • Tıbbi ortamlarda ;  röntgen, tomografi, mr    gibi radyoloji ünitelerinin giriş kapıları,laboratuvar cihazları kalibrasyon etiketleri v.b. ,
 • Endüstriyel alanlarda ; asansörler, fabrikalar, endüstriyel mutfak ve fırınlar, su ve yakıt pompaları, nükleer teçhizatlardaki uyarı ve kullanım levhaları vb.
 • Kargo ve taşımacılık sektöründe ; dorse, tır ve vinçteki tanzim ve uyarı etiketleri v.b. ,
 • İnşaat ve elektrik ; inşaat çalışma ve uyarı levhası ,  elektrik panosu, elektrik santralleri, elektrik direkleri,  jeneratörler v.b.,
 • Sınır ve mülkiyet levhaları (Ülke Sınırı levhaları, özel mülkiyet levhaları) ,
 • Karayolu, deniz yolu, demir yolu uyarı ve işaret levhaları (Trafik uyarı ve tanzim levhaları, rakım bilgisi, rota ve hız sınırı levhaları vb.   )
 • Eğitim ve öğretim alanında (Bina planı, acil eylem planı, okul kuralları uyarı levhası ) vb.
 • Seri numarası ve barkodlu plakalar (Motorlu araç şasi plakası vb.)

Yapışkanlı Metal Etiketlerin Avantajları

Yapışkanlı metal etiket, olumsuz Hava koşullarına, UV ışınlarına, aşırı sıcaklıklara, kimyasal maddelere, aşınmaya ve korozyona karşı olağanüstü direnç özelliğine sahiptir.  Makine, ekipman veya yedek parçanın ömrü boyunca kalıcı okunabilirlik sağlar, Yapışkanlı metal etiket ek envanter veya ekipman gerektirmeksizin az bakım gerektirir. Metal Etiket, en zorlu uygulamalarınızı karşılamak için çeşitli grafik, kalıp kesimi,  ve mekanik bağlantı seçenekleri kullanılarak üretilebilir. Yapışkanlı Metal Etiketler ömür boyu dayanıklıdır. Üretiminde kullanılan boya ve mürekkepler özel baskı tekniğimiz ve kullandığımız malzeme sayesinde yıllarca akmaz ve yazılar hiç silinmez. 333 etiket olarak en teknolojik cihazlarımız ve modern uv baskı tekniğimizle istek ve ihtiyaçlarınıza göre dayanıklı, paslanmaz ve kaliteli  metal etiket üretmekteyiz.

Alüminyum Metal Etiket

Alüminyum Metal Etiket, alüminyum sac levhanın üzerine uv baskı, asit indirme, lazer kazıma yöntemi ile üretilen metal etiket ürünüdür. Metal etiketlerin popüler olmasıyla firmalar mevcut numuneleri inceledikten sonra kendi tarzları metal etiket modellerini ürettirebiliyorlar. Bu sayede etiketleri hazırlamakta olan şirketler birbirinden farklı tarzlarda materyallerden etiket üretmeye başladılar. Alüminyum metal etiket modelleri de sıklıkla tercih edilmekte olan çeşitler arasındaki yerini almış oluyor.

Oldukça geniş bir alanda kullanılan bu etiketler ürünlerin gücü ve seri numarası gibi açıklama maksadı ile hazırlatılan bilgiler için tercih edilebilmektedir. Firmaların büyük bir kısmı, alüminyum metal etiketin çeşitlerinde kullanılan materyallerinden ötürü uzun süreler boyunca dayanamayacaklarını düşünebiliyorlar. Bundan dolayı da farklı materyallerden üretilen metal etiketleri incelemek istiyorlar.

Fakat alüminyum metal etiket, birbirinden farklı ebat, boyut ve kalınlıkta; asit oymalı ve mikron eloksallı gibi dış etkenlere karşı son derece dayanıklı olan boyalar ile metal etiketlerin baskı işlemleri yapılmaktadır. Özellikle de rekabetin daha öncesinde olmadığı kadar ciddi şekilde ortaya çıkmaya başladığı günümüzde artık firmalar sadece ürünlerini kaliteli bir şekilde üretmeye özen gösteriyorlar. Dolayısıyla firmalar da artık ortaya koymakta olduğu ürünleri etkili şekilde tanıtabilmek adına her bir detaya ciddi anlamda özen gösteriyorlar.

Alüminyum Metal Etiket İmalatı

Ürünlerin dış görünümlerinin tamamlayıcılarından bir tanesi olan alüminyum metal etiketler, dış etkenlere karşı en iyi şekilde dayanacak tarzda hazırlanmaktadır. Uzun süreler boyunca var olan yapısını sorunsuzca korumakta olduğu için de üzerinde yer almakta olan reklam ve tanıtımı hazırlanılan görseller temsil işlemini uzun süreler boyunca yapabilecektir.

Firmaların alüminyum etiket çeşitlerini kullanmak adına pek çok farklı noktası bulunmakta. Kimi firmalar bu etiketleri sadece ürünlere ait olan seri numaralarını üzerinde belirtmek adına kullanıyorlar. Aynı zamanda ürünle ilgili bilgilerin üzerinde yer alması adına da farklı boyutlardaki alüminyum etiketler ile beraber de istenilen sonuçlar rahatlıkla alınmış olacaktır.

Aynı diğer metal etiket çeşitlerinde olduğu gibi alüminyum metal etiket konusunda da deneyimli kişiler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Çünkü imalatta en ufak bir hata sonrasında meydana gelen olumsuzluklarla ne yazık ki etiketlerin arzu edildiği gibi görüntüye ulaşmasını engellemektedir. Bunların olmaması için firmalar tecrübeli kişiler ile görüşmelidir. Firmalar kendi istedikleri tarzdaki etiketler için gerekli olan tüm detayları net bir şekilde karşı tarafa iletmelidir. Yapılacak olan bu başarılı görüşmeler sonrası uv baskı ile hazırlanacak alüminyum metal etiketler ile ürünler ile ilgili gerçekleştirilmek istenilenler ortaya çıkartılacaktır. Alüminyum metal etiket fiyatları son dönemlerde rövanşta olup sizlerin ürünlerine de değer ve kalite katmaya devam ediyor.  Ürünlerinizde kullanacağınız etiketlerimizin sizlerin ürünlerine daha da fazla kalite ve farkındalık kazandıracağından hiç şüpheniz olmasın.  

İstenilen boyutlarda ve istenilen ölçülerde arzu ettiğiniz renklerde renklendirmeler yapılarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetine sunuluyor. Önceden belirlediğimiz şablonları sizlerin tercihine sunarak sizlerin ürettiği ürüne uygun etiket seçimini tecrübeli ekibimiz ile beraber karar veriyoruz. Karar verdiğiniz etiket boyutlarına ve tasarımlarına dikkat ederek hiç zaman kaybetmeden baskıya başlıyoruz. En kısa sürede etiketlerimizi sizlere teslim edebilmek için çalışıyoruz. Ürününüze kalite katacak parlak metal etiketleri sizler için üretiyoruz.

Alüminyum Metal Etiket Fiyatları

Sizlerin beğenisine sunduğumuz önceden hazırlanmış taslaklarımızı markanıza uygun şekilde renklendiriyoruz. Sizlerin tercihi bizler için önemli olup, önceden tasarlanmış şablonlarımızı beğenmez iseniz kendi oluşturmuş olduğunuz etiketlerinizi de bizlere iletebilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz etiketinizi bizler sizler için en doğru şekilde değerlendirip, ürününüze uygun renklendirme, harf tipi ve harf kalınlığı gibi görsel güzelliklerini düzenleyerek etiketinizi sizlere tekrardan sunuyoruz.

Son hali ile beğendiğinizi ve istediğinizi sizlerden duyduğumuz anda hızla Alüminyum Metal Etiket Fiyatları işlerine başlıyoruz. Etiketlerimizi sizlere en kısa şekilde ulaştırarak zaman kaybetmiyor ve sizleri mağdur etmiyoruz. Etiketlerimizin görünen yüzü parlak, darbeye dirençli şekilde üretiliyor. Sizlerin arzularını fazlasıyla karşılayan etiketlerimiz ürünlerinize değer katıyor

Günümüzde çoğu firma tarafından kullanılan metal etiketler markanızı ve ürününüzü en güzel şekilde ifade eder. Birçok şirket tarafından kullanılan metal etiketler ürününüzün kimliğini, seri numarasını ve üretim tarihini içerisinde barındırır. Sadece ürününüz için değil markanız için de sizlere güzel bir sunum sağlayacaktır. Kabartmalı ve üstüne yazma seçenekleri bulunan etiketlerimiz sizlerin markasına ve ürününe saygınlık kazandırmaya her geçen gün devam ediyor. İstenilen ölçülerde ve istenilen kalınlıkta üretilebilen metal etiket baskı tanıtımlarınız ve reklamlarınız için sizlerin ve ürünlerinizin daima yanında oluyor. Ürün üzerinde şık durmaları ve uzun süreli kullanıma uygun olan etiketlerimiz sektör fark etmeksizin birçok firma tarafından kullanılmaktadır.

Alüminyum Metal Etiket Fiyatları Ne Kadar?

Alüminyum metal etiket fiyatları, boyutlara ve ihtiyaç duyduğunuz etiket adetine göre değişiklik göstermektedir. Ürünlerinizin logosunu ve özelliklerini temsil eden metal etiket baskı siz değerli üreticilerimizin her aşamada yanında oluyor. Ürününüze uygun gördüğünüz metal etiketlerimizi üretmiş olduğunuz ürününüzün kullanım yerine göre kalınlığı ve ebatları belirlenir. Önemli olan başka bir etken ise ürününüzü hangi hava koşullarında kullanacağınızdır. Etiketlerimizin üzerinde özel kaplama koruyucu tabaka bulunmaktadır. Hava koşullarında sizlere problem çıkartmaz.

Fakat makine sektöründe bazı durumlarda kullanılacak etiketlerimizin ürününüze yerleştirme seçenekleri arasında tercih yapabilirsiniz. Dilerseniz arka yüzü yapışkan madde ile kaplanarak temiz ve alkol ile temizlenmiş bölgeye yerleştirebilir, dilerseniz de iki tarafından vida yardımı ile ürününüze yerleştirebilirsiniz. Sizlerin tercihleri biz, bizim ise kalitedir.

Günümüzde çoğu markaların logoları ve yine o markaların kullanmış olduğu ürün kimliklerindeki etiketler uzman tasarımcıların ellerinden çıkmıştır. Bizlerin uzman ve tecrübeli ekibi ile çalışıp markanızın daha belirgin ve fark edilebilir olmasını sağlayabilirsiniz. Tasarım kategorisine birçok şirket fazla önem vermektedir. Tasarımlarınız, ürününüzün kalitesini belirgin hale getirecektir. İş ortaklarımız olan sizlerin çalıştığı alanlara göre etiketlerimize renkler ve çizgiler katarak görsel anlamda olan bütün hitap şekillerini en güzel şekilde kullanıyoruz.

Marka logonuzu en doğru biçimde ve boyutta kullanarak metal etiket baskı hazırlıyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli tasarımcılarımız sizlerin arzuladığı etiket tasarımlarını gerçekleştirerek ürününüz için hazır hale getiriyorlar. Baskı işlemleri sonrasında ise ürününüz ile etiketlerimiz buluşuyor.

Alüminyum Metal Etiketler Çok Dayanıklıdır

Ürünlerinizin ve markanızın görsel hitap şekli olan etiketleriniz metal etiket baskı kalitesi ile daha da kaliteli görünecek. Her türlü hava koşuluna; yaz ayları, kış ayları, bahar ayları, nemli havalar, güneşli havalar, yağmurlu havalar gibi hava ve mevsim şartlarında gayet dayanıklıdır. Sizlere sunduğumuz en büyük avantaj etiketlerimizin özel kaplama sayesinde dayanıklı olmasıdır. İç ve dış ortamlarda hiç düşünmeden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Metal etiketler sizlerin markalarını daima temsil ederler. Alüminyum Metal Etiketler Çok Dayanıklıdır. Marka logonuzun basıldığı andan itibaren metal etiket olmaktan çıkar. Ürününüzün bir parçası olur. Açık veya kapalı ortamlarda kullanılabilen metal etiketler en prestijli firmaların tercihi olmaktan asla çıkmıyor.

Metal etiketlerin kullanım alanları sayamayacağımız kadar çok olsa da, bizler sizlere her alanda hizmet vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Özel alanlardaki uyarılardan tutun da, oturduğumuz bir lokantanın masasının üstünde bile bulunabiliyor. Otel odalarının numaralandırılmasında bile kullanılan metal etiket baskı sizlere her alanda hizmet veriyor.

Tasarımları ve bulundurdukları renkler ile çalışma alanları belirlenen metal etiketler uzun bir değerlendirme sürecinden geçiyor. Üretim öncesi en önemli olan tasarım aşaması sizlerin kendi görsel zevklerini etiketlere yansıtmaya çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetinden birkez bile taviz vermeyerek baskı sürecinde sizler ile sürekli iletişime geçiyoruz. Kullanım alanınıza göre sizlere tavsiyeler vererek arzuladığınız etiketi üretmeye özen gösteriyoruz.

Alüminyum Metal Etiketler Kalitenize Estetik Katarlar

Metal etiketlerin her hava koşulunda dayanıklı olduğunu belirtmiştik. Her şeyden önemli olan estetik koşulunu belirtmemek olmaz. Metal etiketler ne kadar düzgün ve güzel olursa olsun, ebatları ve kalınlığı ile kullanıldığı iş alanında siz iş ortaklarımızın estetikliğini bozacak bir durum yaşatmaması bizler için en önemli etkendir. Üzerinde bulunan her bir çizgi ve renk kullanan markanın vizyonunu belli eder. Markaların logolarının üç boyutlu olması, renklendirilmiş olması, kabartmalı gibi seçenekleri bulunan etiketlerimiz siz iş ortaklarımızın kullanacağı alanlara, Alüminyum Metal Etiketler Kalitenize Estetik Katarlar. Uv baskı ile yapılan metal etiket ürünleri markanızın olduğu ve olacağı her alanda yaz kış fark etmeksizin markanızı yansıtmaya devam ediyor. En doğru görsel hitaplardan yararlanabilmek  için bizleri her zaman tercih edin.

Asit İndirme Metal Etiket

Asit indirme metal etiketler, birbirinden farklı metaller üzerine gerçekleştirilmektedir. Birbirinden farklı kullanım sektörleri ile birlikte kullanım alanı her geçen gün artış göstermektedir. Bu yöntemde belirli kimyasallar kullanılarak metalin oyulması ve istenilen bilgilerin işlenmesi söz konusudur.

Üretim safhasında önce maskeleme işlemi yapılır. Bu işlem bittikten sonra oyma işlemine geçilir. Oyma işlemi sonrasında etiketiniz tercih ettiğiniz hali alarak imalatın son aşamasına gelir. Etiket adetinde artış yaşanması durumunda maliyet oldukça uygun hale gelmektedir. Tek seferlik veya adedin az olduğu etiket durumlarında ise yüksek maliyetli bir etiket türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiyatın belirlenmesi hususunda etkili olan noktalardan biri ise etiket üzerinde kullanılacak grafik tasarımdır. Tasarımın renkli bir yapıya sahip olması maliyeti artıran etkenler arasında yer alır.

 

Pirinç metal etiket

Pirinç metal etiketler söz konusu olduğu zaman genellikle önerilen baskı türü asit indirme tekniğidir. Bu uygulama sayesinde işlenmesi gereken bilgiler kazınma halinde etikete uygulanır. Bu da metal var olduğu sürece üzerindeki bilgilerin silinmeyeceği anlamına gelir. Bu baskı türünün tek olumsuz özelliği ise serigrafi kadar rengin kullanılmasına uygun bir yapıda olmamasıdır.

Toptan Metal Etiket İmalatı

Toptan Metal Etiket İmalatı ile ihtiyaç duyduğunuz toplu metal etiket alımlarında size özel indirim avantajlarından yararlaanbilirsiniz. Etiketlerin kullanımı firmalar için şüphesiz oldukça büyük bir öneme sahip. Çünkü etiketlerin olmadığı durumlarda firmalar kendilerine ait ürünleri ya da hizmetleri karşı tarafa tam anlamıyla tanıtamayacaklardır. Bu durum onların kimliklerini çok daha fazla kişiye ulaştırmasının da önüne geçmiş olacaktır. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen firmalar, üretilmeye başladığı ilk günden bu yana etiket kullanımına oldukça ciddi anlamda önem gösteriyorlar.

Onların bu konudaki isteklerinin artış göstermeye başlaması ile beraber ise artık yalnızca bilindik tarzdaki etiketlerin kullanılmasından ziyade farklı materyallerden hazırlanmış olan etiketler de sıklıkla kullanılmaya başladı. Toptan metal etiket imalatı ile beraber de artık firmalar kendi isteklerini başarılı bir şekilde yerine getiriyor. 

Metal etiketlerin birbirinden farklı sektörlerde sıklıkla kullanılabilmesindeki en büyük etkenlerden biri ise bu tarz etiketlerin çok uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılmasıdır. Çünkü bilindik tarzdaki etiketler görünüş olarak iyi olsa da yıpranma, solma gibi sorunlar kendini gösterebiliyor. Bu durumda da firmalar belirli aralıklar ile etiket bastırmak zorunda kalabiliyordu. Fakat toptan metal etiket imalatı ile beraber artık firmalar oldukça dayanıklı etiketleri bastırarak istemiş oldukları ürünler için rahatlıkla kullanabiliyorlar. Metal etiketler, çok uzun zamanlar kullanılabilmesi adına adından da anlaşılabileceği üzere metal materyalden üretilmektedir.

Toptan Metal Etiket İmalatı Ankara

Bazı firmalar metal etiket imalatı çalışmalarını sadece sanayi sektöründeki firmaların araştırdıklarını düşünüyorlar. Böyle olunca da aslında birçok farklı sektörde yer almakta olan firmalar da gerek tanıtım gerekse bilgilendirme ve yönlendirme çalışmalarını yerine getirmek adına toptan şekilde metal etiket imalatı yaptırmak adına incelemelerde bulunuyor. Toptan etiket imalatının en büyük avantajlarından biri hiç şüphesiz ki fiyat. Çünkü ankara etiketçi tarafından yapılacak olan toptan metal etiket imalatı fiyatı araştırmalarında da görülebileceği üzere firmalar bu konudaki fiyatları oldukça ekonomik tutuyor. Böylece firmalar kendilerini tanıtmak adına metal etikete ihtiyaç duyuyorlarsa, bunun için en iyi seçimleri kolaylıkla yapmış oluyor.

Şimdilerde Toptan Metal Etiket İmalatı Ankara konusunda çalışmalar yapmakta olan isimlerin sayısında oldukça ciddi oranda artış görülmeye başladı. Var olan artış ile beraber ise firmaların büyük kısmı etiket imalatı ile alakalı en iyi ve uygun fiyatlı sonuçları nasıl elde edebileceklerini net olarak bilemiyorlar. Ve yaptıkları yanlış seçimlerden sonra yalnızca yüksek fiyatlara metal etiketler hazırlatmıyorlar. Bununla beraber de hazırlanmış olan metal etiketler arzu edildiği gibi rahatlıkla kullanılamıyor. Firmaların bu aşamada sadece fiyat değil aynı zamanda yüksek kalite performansı da dikkate alınmalıdır. Metal etiketlerin imal edilmeye başlanmadan önce ise mutlaka tasarımları ile alakalı gerekli detayların deneyimli üreticilere sunulması gerekmektedir. Tüm detayların üzerinde durulması ile beraber de kısa sürelerde toptan metal etiket üretim çalışmaları tamamlanmış olacaktır.

Paslanmaz Metal Etiket

Paslanmaz metal etiket, metal alaşımına krom katılarak paslanmaz malzeme haline getirilen levhaya uv baskı ile baskı yapılmasıyla üretilir. Her geçen gün gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık yapılmakta olan çalışmaların büyük bir kısmı daha öncesinde olmadığı kadar farklı ve etkileyici bir şekilde gerçekleştiriliyor. Etiket baskı işlemleri de yine farklı çalışmaları içerisinde barındırmakta.

Geçmiş dönemlerde yalnızca belli başlı materyallerde hazırlanmakta olan etiketler günümüzde ise akla gelen gelmeyen pek çok farklı sektörde sıklıkla kullanılıyor. Paslanmaz çelik de farklı sektörlerin yanı sıra etiket sektöründe de kendine yer bulan ürünler içerisinde kendine yer bulmaya başladı. Paslanmaz metal etiket için tercih edilen bu ürünün içinde %10’dan fazla kromun yanı sıra düşük oranda da karbon bulunmaktadır. 

Paslanmaz çeliğin içerisinde yer almakta olan krom, materyale paslanmazlık özelliğini katmaktadır. Ancak düşünülenin aksine paslanmaz çelik tek bir şekilde değil, farklı şekillerde hazırlanarak insanlara sunulmaktadır. Kimyasallara dayanıklı paslanmaz çelikler ya da manyetik özelliklere sahip olan paslanmaz çelikler gibi birçok farklı model kullanıcılara sunulmakta ve kullanıcılar da ortaya çıkartılan bu materyaller arasından kendi isteklerini diledikleri gibi seçerek bunları kullanabiliyorlar. Fakat paslanmaz metal etiket çeşitleri adına materyal seçimi de son derece önemlidir.

Paslanmaz Metal Etiket Ankara

Her paslanmaz çelik ne yazık ki etiket baskıları için arzu edilen sonuçları ne kadar istenmiş olsa ve baskı işlemi esnasında dikkatli olunsa da vermeyecektir. Bunların oluşmasının engellenmesi adına mutlaka paslanmaz metal etiket üretimi konusunda yeterli oranda deneyim sahibi kişiler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Yapılan araştırmalar esnasında paslanmaz metal etiket yapımı konusunda oldukça farklı isimleri görmek mümkündür. Lakin bu isimlerin hepsi ne yazık ki görsel ve kullanım anlamında istenilen başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamamaktadır.

Olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen firmaların bu aşamada mutlaka deneyimli kişiler ile çalışmaları son derece önemlidir. Örneğin, UV baskı ya da serigrafik baskı teknikleri ile bu tarz bir baskı yapılmak istendiği zaman baskı yöntemi adına malzemede var olan enerji düşük olacağı için baskılar gerçekleştirilmiş olsa bile çok kısa bir süre içerisinde bozulmalar kendini göstermeye başlayacaktır.

Konusunda deneyimli olan kişiler ise paslanmaz metal etiketin baskısı için asit indirme etiket imalatı yöntemini seçmektedir. Bu yöntem hem çok daha uzun süreler boyunca baskının kullanılmasını sağlar hem de görsel anlamda istenilenleri karşı tarafa net bir şekilde verebilecektir. Paslanmaz metal etiketlerin ortaya çıkartılması öncesinde tasarım işlemlerinin dikkatle yapılması, istenilen tarzdaki sonuçların kendini göstermesini sağlayacaktır. Tasarım işlemleri sırasında firmalar isteklerini net olarak karşı tarafa sunmalıdır. Böylelikle deneyimli kişiler etiketlerin tasarım çalışmalarını çok daha etkili şekilde yapmış olacaklardır. Tasarımın yapılmasından sonra ise sıra boyutların belirlenmesine gelir. Boyut ve etiketin üzerinde yer alacak detayların net olarak belirlenmesi ile beraber artık baskı işlemine başlanacak, kısa bir süre içinde de firmaların tarzlarına uygun paslanmaz metal etiketler ortaya çıkartılmış olacaktır.

Neden Metal Etiket Yapılıyor?

Neden Metal Etiket Yapılıyor sorusuna verilen en anlamlı cevap, ağır şartlara dayanan, uzun ömürlü, baskısı silinmeyen etiket ihtiyacıdır. Etiketler, ürünlerin etkili şekilde tanıtılmasının yanı sıra bilgilendirme çalışmalarının etkili şekilde yapılabilmesi adına da son derece önemlidir. Çünkü aksi durumdaürünlerin kullanımlarında sorunlar kendini gösterebilir. Aynı zamanda da firmalar isimlerini ön plana çıkartmayı da başaramamış olacaklardır. Bunu bildikleri için de kendi tarzlarına en uygun olacaklarını düşündükleri modellerdeki etiketleri inceleyerek seçimlerini yapabiliyorlar. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman metal etiket modellerinin üretimi son derece sınırlıydı. Bundan dolayı da üretim işlemlerinin az olmasından ötürü firmaların karşılarına çıkan metal etiketler arzu edilen sonuçların ortaya koyulmasını sağlamıyordu.

İlerleyen zaman ile beraber ise artık metal etiket kullanımının artmaya başlaması sonrasında ise firmalar artık bu konu ile ilgili incelemeler yapmaya başladılar. Ve bu incelemelerin büyük bir kısmının başında ise metal etiketlerin neden bu tarz etiketlerin üretildiği geliyor. Metal etiketlerin en büyük özelliklerinden biri, çok uzun süreler boyunca hiçbir şekilde sorun yaşanmadan kullanılabilmesi gelmektedir. Klasik olarak bilinen bu etiketler çok kısa bir süre içerisinde sökülecek, yıpranacak, solacak ve kullanılamaz hale gelecektir.

Dolayısıyla firmaların büyük bir kısmı ürünlerinin üzerinde yer alacak olan etiketlerin yerine yenilerini koymak zorunda kalıyorlardı. Buna bir de kimya, makine, sanayi, teknoloji gibi sektörler de eklendiği zaman firmaların oldukça büyük bir kısmı diledikleri etiketleri bulmak adına metal etiketleri incelemeyi tercih ediyorlar.

Neden Metal Etiket Yaptırmalısınız?

Oldukça dayanıklı olan metal etiket çeşitleri günümüzde yalnızca tanıtım değil aynı zamanda bilgilendirme amaçlı da bu etiket sıklıkla kullanılmaktadır. Her ne kadar ilk üretilmeye başladığı dönemlerde klasik boyutlarda hazırlansa da daha sonrasında bu alandaki isteklerin de artış göstermeye başlaması ile beraber artık istenilen her boyuttaki metal etiketler hazırlanılarak firmaların kullanımına sunulmaya başladı. Firmalar da bu sayede artık hangi sektör içerisinde faaliyet göstermekte olursa olsun fark etmez tamamen kendi isteklerini yerine getirebilecek tarzdaki etiketleri hazırlatarak bunları sorunsuzca istedikleri yerlerde kullanabiliyorlar.

Neden Metal Etiket Yaptırmalısınız ile alakalı dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında, bu etiketlerin nerede hangi amaç ile kullanılacağı geliyor. Çünkü her metal etiket boyut ve şekil itibari ile beklenilen performansın verilmesini sağlamayabilecektir. Bunun meydana gelmesinin engellenmesi adına ise mutlaka deneyimli kişiler ile görüşmeler gerçekleştirilmeli ve buna göre de çalışmalar başlanmalıdır. Oldukça uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilecek olan metal etiketler ile firmaların en etkili tarzda tanıtımlarının yapılması ve ürünlerinin ön plana çıkartılması da rahatlıkla sağlanmış olacaktır. Metal etiketler uv baskı, asit indirme etiket, lazer kazıma yöntemleri ile üretilebilmektedir.

Metal Asansör Etiketi

Metal Asansör etiketi, uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilmesinden ötürü firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sayede de metal asansör etiketi çeşitleri artık yalnızca bilindik modellerde değil. Aynı zamanda akla gelen gelmeyen birçok farklı modelde de üretilerek firmalara sunuluyor. Öyle ki şimdilerde çeşitleri ile alakalı araştırmalar yapacak olan firmalar, en iyi tasarımların ortaya koyulmasını sağlıyorlar. Dolayısıyla firmalar da artık kendi isteklerine en uygun olacağını düşündükleri tarzdaki metal etiketler içerisinden seçimlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Metal etiket ağırlıklı olarak endüstriyel sektördeki firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Her türlü dış etkene ve kimyasal olaylara karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Bundan ötürü de bu sektörlerde bulunan firmalar, kaliteli etiketleri kullanmak istedikleri zaman tercihlerini metal etiketlerden yana yapıyorlar. Metal etiketlerin hazırlık süreci oldukça dikkatli bir şekilde üzerinde durulması gereken bir süreçtir. Bu aşamada yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında ise ortaya farklı sorunlar çıkacaktır. Metal etiketlerin hazırlanması öncesinde üzerinde durulması gereken en önemli detaylardan biri, bu alanda yeterli oranda bilgi sahibi olan kişiler ile iletişime geçilmesi gerektiğidir.

Metal Asansör Etiket Modelleri

Bunun nedeni ise artık modellerinin çok daha geniş bir alanda rahatlıkla kullanılmasıdır. Başarılı bir şekilde tasarlanacak metal etiketler ile beraber istenilen sonuçların rahatlıkla elde edilmesi de mümkün olacaktır. çalışmaları konusunda deneyimli kişilerin gerçekleştirecekleri ön çalışmalar sırasında nelere gereksinim duyulacağını bilecek ve çalışmaların da bu yönde yapılması sağlanmış olacaktır. Metal etiketlerin tasarlanması sonrasında ön plana çıkartılan detaylar ile beraber ise boyut, şekil gibi önemli noktalar ile ilgili çok daha net çalışmaların yapılması sağlanmış olacaktır. Metal etiketlerin boyutu, tercih edilecek noktaya bağlı olarak Metal Asansör Etiket Modelleri değişim göstermektedir.

Metal Asansör Etiketinin Ölçüleri

Klasik tarzda yani bilgilendirme amacı ile hazırlanmakta olan metal etiket çeşitlerinde boyutlar aşağı yukarı belirlidir. Fakat bilgilendirme ve yönlendirme gibi çalışmalar için metal etiketleri kullanmak isteyen firmalar, kendi isteklerine en uygun olacaklarını düşündükleri tarzdaki şekilde ve boyutlarda hazırlanabilecek etiket modelleri içerisinden seçimlerini oldukça rahat bir şekilde yapabilirler. Aynı zamanda metal etiketlerde istenilen her türlü renk sorunsuzca kullanılabilir. Bu sayede artık hangi sektörlerde yer alırsa alsın fark etmez diledikleri renk ve desenlere sahip olan etiketlerin üretilmesi mümkün olmaktadır.

Özellikle de son zamanlarda gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık istenilen her tarzdaki etiketin metal materyal üzerinde yapılması da mümkün olmaktadır. Metal Asansör Etiketinin Ölçüleri de dahil olmak üzere tüm çalışmaların üzerinde dikkatli bir şekilde durulması ile beraber de artık firmalar sadece tanıtım değil aynı zamanda bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları da yapılmış olmaktadır.

Metal Etiket Hangi Sektörlerde Kullanılır

Metal etiket hangi sektörlerde kullanılacağı fark etmeksizin ağır şartlara dayanıklılık gerektiren tüm iç dış ortamlarda kullanılmaktadır. Metal etiket kullanım alanı da çok geniştir; dikkat çekiciliği ve işlevselliği ile çok farklı sektörlerin tercih ettiği bir etiket türüdür. En çok otomotiv, ticaret, sanayi, reklam sektörü, kamu, mobilya vb. sektörler tarafından kullanılmaktadır. Her birinin kullanmaktaki amaçları farklıdır. Kamu sektöründe ise kamuya ait olan malların bilgileri metal etiket üzerine yazılabilmektedir. Herhangi bir ürünün etkili şekilde tanıtılması ve insanların ürünleri inceledikleri zaman akıllarında yer edebilecek olan sorularına cevap bulabilmesi adına kullanılan ürünlere etiket denilmektedir. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar etkili bir şekilde kullanılmakta olan etiketler, günümüzde birçok farklı şekilde hazırlanmakta.

Böyle olunca da artık firmalar üretmekte oldukları ürünler ile ilgili etiketleri de oldukça dikkatli bir şekilde hazırlamaya özen gösteriyorlar. Kullanım alanı bakımından oldukça geniş bir yelpaze üzerinden hazırlanmakta olan etiketler arasında kendine yer bulmakta. Böyle olunca da birçok farklı sektörde yer alan firmalar ve işletmeler; kullanıcıları ve hedef kitleleri adına en etkili etiket çeşitlerini inceledikten sonra bunlar arasından seçimlerini yapmış oluyorlar.

Metal Etiket Avantajları

Görüldüğü üzere asıl itibariyle söz konusu ürünlerin bilgilerini ve kullanım şekillerini göstermek adına oldukça işlevsel bulunmaktadır. İstenilen boyutta ve renkte hazırlanabilmektedir.
Metal etiket Ankara dayanıklılığı da oldukça iyi seviyededir; uzun yıllar boyunca kullanılabilir, kolay kolay deforme olmaz. Metal etiketler, asansör etiketleri ve makine etiketi olarak da sıklıkla kullanılmaktadır.

Metal etiketin ağırlıklı olarak kullanıldığı sektörlerden bahsettik. Sektörlerde en çok ürünün markasının teşhir edilmesi açısından önem taşımaktadır. Görünüm açısından da oldukça şıklardır. Çoğunlukla uzun ömürlü olan ürünler için kullanım alanları bulunduğundan etiketlerin sağlamlığı da bununla paralel olarak önem taşır. Metal etiketler dayanıklıdırlar ve bu sebepten ötürü çoğunlukla uzun ömürlü tüketim mallarında kullanılırlar.
Metal etiketin avantajları şunlardır:

 • Uzun ömürlüdürler
 • Ürün bilgileri kolaylıkla üstüne yazılabilir
 • Mikron baskı özelliklidir
 • Isı karşısında kolay bozulmaz
 • Yazıları ve boyaları akmaz
 • Montajı çok kolaydır
 • Hava koşullarına dirençlidir
 • Reklam amaçlı kullanıma uygundur

Metal etiketlerin tasarımında renk, logo veya görsel sınırlaması yoktur.

Metal Etiket Kullanım Yerleri

Metal etiket birçok sektörde oldukça işlevseldir. Bazılarındaki kullanım amaçları şunlardır:

 • Elektronik aletlerle ilgili kullanımı sıkça görülmektedir çünkü elektronik eşyaların kullanım özellikleri, enerji sınıfları hakkında bilgileri ve modellerini metal etiket üzerine belirtebiliriz.
 • Otomotiv sektöründe her türlü aracın kimlik bilgileri bulunur. Metal etiket sayesinde araçların özellikleri tüketicilere yansıtılabilir.
 • Mobilya ürünlerinde o ürüne ait olan özellikler de gösterilebilmektedir.
 • Reklam sektöründe metal etiket kullanımı dikkat çekmek amaçlıdır. Sıkça rastlanan uygulamalardan biridir. Özellikle marka haline gelen büyük firmaların ürünlerinde teşhir amaçlı olarak tercih edilebilmektedir.

Yapılacak olan araştrımalar sonrasında da görülebileceği gibi çeşitleri birbirinden farklı ebatlarda, boyutlarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Bu sayede kullanım alanları esnasında tam anlamıyla istenilen başarılı sonuçların elde edilmesi de mümkün olmaktadır. Birçok kişi metal etiketlerin dış etkenler ile başa çıkamayacağını, bundan dolayı da kullanışlı olmayacağını düşünmektedir. Fakat düşünülenin aksine metal etiketlerin üretimi esnasında her türlü konunun üzerinde dikkatli bir şekilde durulmaktadır. Böyle olunca da artık firmalar ya da işletmeler kendileri ve müşterileri için en uygun olacaklarına inandıkları metal etiket çeşitlerini ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra aralarından seçimlerini yapmış oluyorlar.

Metal Kazıma Etiket

Metal Kazıma Etiket , bir üründe, iç veya dış mekanda göze çarpan en önemli detaydır.  Ürünün markası ve yapısı gibi özelliklerinin, markanın ve veya firmanın kimlik bilgilerinin de öne çıkarıldığı metal etiketler bir taraftan da reklam özelliği taşımaktadır.  Korozyona dayanıklı olması ve boya tutuculuğunun çok yüksek olması en önemli özellikleri arasındadır. Bir ürünün uzun ömürlü olması önemlidir, ancak buna bağlı olarak metal etiketinin de aynı ömre sahip olması gerekmektedir.  Bu nedenle çeşitli ebat ve kalınlıklarda üretilen metal etiketlerimiz, kırılgan olmayan, ısıya dayanıklı, her tür hava şartlarında boyası ve yazıları akmayacak şekilde üretilir.

Metal kazıma etiketlerin sağladığı dayanıklılık ve direnç özelliklerinin artması nedeniyle sınırsız kullanım alanlarına sahiptir. Başlıca kullanım alanlarını şöyle sıralamamız mümkündür :

 • Askeri ve havacılık : (Uçaklar, askeri bölge tanzim ve uyarı levhaları),
 • Deniz, reaktör endüstriyel ortamlarda  nükleer atık levhaları,  gemi makine odasındaki uyarı ve çalışma levhaları v.b. ,
 • Tıbbi ortamlarda ;  röntgen, tomografi, mr    gibi radyoloji ünitelerinin giriş kapıları, laboratuvar cihazları kalibrasyon etiketleri v.b. ,
 • Endüstriyel alanlarda ; asansörler, fabrikalar, endüstriyel mutfak ve fırınlar, su ve yakıt pompaları, nükleer teçhizatlardaki uyarı ve kullanım levhaları vb.
 • Kargo ve taşımacılık sektöründe ; dorse, tır ve vinçteki tanzim ve uyarı etiketleri v.b. ,
 • İnşaat ve elektrik ; inşaat çalışma ve uyarı levhası ,  elektrik panosu, elektrik santralleri, elektrik direkleri,  jeneratörler v.b.,
 • Sınır ve mülkiyet levhaları (Ülke Sınırı levhaları, özel mülkiyet levhaları) ,
 • Karayolu, deniz yolu, demir yolu uyarı ve işaret levhaları (Trafik uyarı ve tanzim levhaları, rakım bilgisi, rota ve hız sınırı levhaları vb.   )
 • Eğitim ve öğretim alanında (Bina planı, acil eylem planı, okul kuralları uyarı levhası ) vb.

Seri numarası ve barkodlu plakalar (Motorlu araç şasi plakası vb.)

Metal Kazıma Etiketin Avantajları

Metal kazıma etiket Olumsuz Hava koşullarına, UV ışınlarına, aşırı sıcaklıklara, kimyasal maddelere, aşınmaya ve korozyona karşı olağanüstü direnç özelliğine sahiptir. . Makine, ekipman veya yedek parçanın ömrü boyunca kalıcı okunabilirlik sağlar, metal etiket envanter veya ekipman gerektirmeksizin az bakım gerektirir. Metal etiket, en zorlu uygulamalarınızı karşılamak için çeşitli grafik, kalıp kesimi, yapıştırıcı ve mekanik bağlantı seçenekleri kullanılarak üretilebilir. Metal etiketler ömür boyu dayanıklıdır. Üretiminde kullanılan boya ve mürekkepler özel baskı tekniğimiz ve kullandığımız malzeme sayesinde yıllarca akmaz ve yazılar hiç silinmez.

333 etiket olarak en teknolojik cihazlarımız ve modern baskı tekniğimizle istek ve ihtiyaçlarınıza göre dayanıklı, paslanmaz ve kaliteli  metal etiket üretmekteyiz. Metal etiket kazıma  hakkında bilgi ve  fiyat teklifi almak için lütfen bize ulaşın.

Metal Makine Etiketi

Metal Makine Etiketinde genellikle renk kullanılmaz. Bunun nedeni kaosu önlemek ve bu bilgilerin kolay görüntülenmesini sağlamaktır. Bu etiketlerde daha az renk kullanılarak firmaların logo kısımları isteğe göre renklendirilmektedir. Üretilen etiketler çift taraflı bantlarla tutturulur, veya delinip vidalanarak makineye yapıştırılır. Makine etiketine tutturma işleminin düzgün bir şekilde gerçekleştirildiği ve sağlam olduğu doğrulanmalıdır. Makineler, herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek bu doğrultuda belirli bir etki yaratabilmek adına oluşturulan düzenekler bütünüdür. Genelde çarklar, dişliler ve benzeri mekanik parçalardan oluşurlar.

Ancak mekanik parça içermeyen elektronik cihazlar, makine olarak da bilinir. Otomobiller, endüstriyel makineler ve bu tarzda çok karmaşık yapılar gibi makineler de çok basit mekanizmalarla yapılabilir. Makinelerin kullanımı, insan ve hayvan güçlerini rahatlatmaya ve değiştirmeye hizmet eder. Basit bir tesiste kurulan makineleri kullanmak için fazla bilgiye ihtiyacınız yok. Ancak karmaşık bir mekanizma ile kurulan makineler hakkında kullanıcılar bilgilendirilmelidir. Bu aşamada makine etiketi kullanımı kişilerin bilgi sahibi olmasını ve güvenliğini sağlamaktadır.

Metal etiket, alüminyum sac, pirinç gibi malzemelerin cncde levha halinde kesilip üzerine uv baskı, lazer kazıma yapılması ile üretilmektedir. Etiketler, ürünlerin ve hizmetlerin insanlara en etkili şekilde ulaştırılabilmesi adına son derece önemli olan araçlardan bir tanesi. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere etiket modelleri var olan teknolojiye bağlı şekilde değişim göstermekteydi. Bundan dolayı da çoğu zaman firmalar kendi isteklerini yerine getirebilecek tarzdaki etiketleri bulmakta ciddi şekilde zorlanabiliyordu. Ancak ilerleyen zaman ile beraber etiket konusunda da değişimler ortaya çıkmaya başladı. Var olan bu değişimler sonrasında da firmaların büyük bir kısmı artık kendi isteklerine göre en uygun olacaklarını düşündükleri etiket modelleri içerisinden seçimlerini yapmak istiyorlar. Metal etiket modelleri de işte tam bu noktada farklı sektörlerdeki firmaların üzerinde en fazla inceleme yaptıkları konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaya başlamış oldu.

Metal Etiket Asit İndirme

Metal Etiket Asit İndirme, bir ürünün üreticisi tarafından markanın / firmanın kimlik bilgilerinin bulunduğu, ürünün özellikleri gibi bilgileri taşıyan etiket materyallerinden birisidir. Bir ürünün ömrü garantisi vs. uzun ömürlü olması gerekmektedir. Buna paralel olarak da metal etiketin de uzun aynı zamanda ısıya, suya mukavemetli olması gerekmektedir. İşte tam da bu yüzden biz buradayız. Müşterilerilerimizin Metal Etiket Asit İndirme ihtiyacı için son derece profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Ürettiğimiz metal etiketler kırılgan olmayan, ısıya dayanıklı, her türlü hava koşullarında boyası ve yazıları akmayacak şekildedirler. 

Ürettiğiniz ürünün üzerinde yıllar geçse de sizi tanıtacak, reklamınızı yapacak olan metal etiket tasarımınız tasarım dalında uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Metal etiketlerimizin gerek sayısı, gerek özellikleri bakımından gerekse siz müşterilerimizin istek ve arzularına en uygun ve realist olarak hareket ediyoruz. Metal etiket firmamızın kendi imalatıdır. 333 Etiket olarak temiz bir işçilik ile üretim yapmaktayız. Metal etiket her hangi bir ürün üzerine asit oyma tekniği ile yapılan bir malzemedir. Metal Etiketin pek çok çeşitleri vardır. Mesela bir makine üzerine, makine bilgileri hakkında, veya bir kepenk üzerine marka bilgilerini içeren bir metal etiket yapıştırılabilir. Metal etiketler genelde alüminyum malzeme ile veya eloksal alüminyum malzeme ile yapılır.  Eloksal alüminyum malzeme üzerine serigrafi baskı ile baskılama yapılır.

Asit İndirme Metal Etiket İmalatı

0.40-1.0 mm arası alüminyum malzeme üzerine özel boyalarla baskı yapılır. Korozyon ve oksitlenmeye karşı dayanıklı olan malzemeler kullanılır. Alüminyum etiketlerin boya tutuculuğu çok yüksek bir malzemeden yapılır. Eloksallı alüminyum etiket istenilen kalınlıkta yapılmaktadır.

Doğa şartlarına, sıcaklığa ve kimyasal maddelere direnç en üst seviyededir. Asit İndirme Metal Etiket İmalatı ürününde firma bilgileri, ürünlerin tanıtımı ve özellikleri, seri numaraları, imal yılı, vs. gibi açıklayıcı bilgileri tüketiciye iletmek amaçlı kullanılır. Kullanım alanı çok geniş olup farklı ebat, boyut ve kalınlıkta tercih edilebilir.

Metal Etiket imalatında isteğe göre ve malzeme cinsine göre birden fazla renkle üretim yapılabilmektedir. Çift taraflı bant veya perçin-vida ile etiket monte edilebilir. Metal etiketin en çok kullanıldığı sektör asansör ve makine sektörüdür. Onun dışında ağır sanayi koşulları, haddeleme fırınları, tersaneler gibi yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.  Metal etiket üretiminde ankarada lider firmalar arasındayız. En uygun fiyata uzun ömürlü ve kaliteli etiket yaptırmak için bizi arayabilirsiniz.