Metalize etiket

Metalize etiket

“Metalize etiket, metalik gri görünen folyolardan yapılmaktadır. Sağlam yapıda olan bu folyolar uzun yıllar tahribat görmeden dayanabilir. Sticker (baskes etiket) şeklinde üretilen metalize etiketlerin kullanımı oldukça kolaydır. Her 2 tarafı da gri metalik renkte olan metalize etiketler suya ve neme dayanıklıdır. Kullanıldığı alanlarda şık bir görünüm oluşturan metalize etiketler uygun fiyatlara pratik şekilde dekorasyon yapmak isteyenlerin de tercih ettiği bir malzemedir. Yaldızlı boya kullanılarak oluşturulan metalize etiketer dikkat çekici yapısıyla modern bir duruş sergilemektedir. Kullanım alanlarına göre çeşitli yapışkan özellikleri ile kullanılabilen etiketler hemen hemen her ortama uygun şekilde kullanılabilmektedir.

Metalize Etiket Kullanım alanları Nelerdir?

Genellikle demirbaş eşyaları etiketlendirmede kullanılan metalize etiketlerin bir diğer adı da demirbaş etiketidir. İç mekanlarda özel tasarımlar yapabileceğiniz metalize etiketler mobilya kaplamalarında beyaz eşyalarda da kullanılabilmektedir. Eski görünen eşyaların kaplamasında oldukça sık kullanılan metalize etiket bu tür eşyalara yeni bir görünüm kazandırır. Dış mekanlarda ise reklam tasarımları logo ve benzeri alanlarda modern görünümler oluşturmak için kullanılırken trafoların üzerinde ve sanayi makinelerinin kaplamalarında da sıkça görülür. Metalize etiketlerin baskes yapısı sayesinde her türlü kaplama işlemi oldukça kolay ve hızlı olmaktadır.

Metalize Etiketler Niçin Kullanılır?

Modern ve şık görünüm oluşturmak isteyenlerin tercihi olan metalize etiketlerin üretiminde materyal olarak folyo kullanılmasından ötürü yıllarca yıpranmaz ve yırtılmaz. Ayrıca güneşte uzun yıllar solma yapmamasından ötürü mağaza camlarında ve levhalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Reklam verenlerin de gözdesi olan folyo etiket ürünleri reklam tabelalarında prestiji yansıtmak isteyenlerin de tercihi olabilmektedir. Sud tutmaz yapısıyla kolay kolay kabarmayan uv baskı ile hazırlanan etiketler iç ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir ve yarı yolda bırakmaz. Hobi ve hediyelik eşyaların kaplamalarında da kullanılan metalize etiketler eşyalarında metalik bir görünüm oluşturmak isteyenlere de hizmet edebilmektedir. Ayrıca plastik bazlı olmasından dolayı barkod makinesinde reisen ribon baskı ile alınabilmektedir. Müşteri tarafından renklerin net çıkması isteniyorsa baskı altına beyaz baskı yapılabilmekte ve istenen renk bu sayede yakalanabilmektedir. Etiketlerin çift yüzeyi de koronolu olarak üretilen etiketlerin baskının yüzeye tutunması ve yapışkan kısmın da etikete tutunması sağlanır.”

Benzer Haberler

Yeni Haberler