(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Paslanmaz Metal Etiket

Her geçen gün gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık yapılmakta olan çalışmaların büyük bir kısmı daha öncesinde olmadığı kadar farklı ve etkileyici bir şekilde gerçekleştiriliyor. Etiket baskı işlemleri de yine farklı çalışmaları içerisinde barındırmakta. Geçmiş dönemlerde yalnızca belli başlı materyallerde hazırlanmakta olan etiketler günümüzde ise akla gelen gelmeyen pek çok farklı sektörde sıklıkla kullanılıyor. Paslanmaz çelik de farklı sektörlerin yanı sıra etiket sektöründe de kendine yer bulan ürünler içerisinde kendine yer bulmaya başladı. Paslanmaz metal etiket için tercih edilen bu ürünün içinde %10’dan fazla kromun yanı sıra düşük oranda da karbon bulunmaktadır.

Paslanmaz çeliğin içerisinde yer almakta olan krom, materyale paslanmazlık özelliğini katmaktadır. Ancak düşünülenin aksine paslanmaz çelik tek bir şekilde değil, farklı şekillerde hazırlanarak insanlara sunulmaktadır. Kimyasallara dayanıklı paslanmaz çelikler ya da manyetik özelliklere sahip olan paslanmaz çelikler gibi birçok farklı model kullanıcılara sunulmakta ve kullanıcılar da ortaya çıkartılan bu materyaller arasından kendi isteklerini diledikleri gibi seçerek bunları kullanabiliyorlar. Fakat paslanmaz metal etiket çeşitleri adına materyal seçimi de son derece önemlidir. Çünkü her paslanmaz çelik ne yazık ki etiket baskıları için arzu edilen sonuçları ne kadar istenmiş olsa ve baskı işlemi esnasında dikkatli olunsa da vermeyecektir. Bunların oluşmasının engellenmesi adına mutlaka paslanmaz metal etiket üretimi konusunda yeterli oranda deneyim sahibi kişiler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Yapılan araştırmalar esnasında paslanmaz metal etiket yapımı konusunda oldukça farklı isimleri görmek mümkündür. Lakin bu isimlerin hepsi ne yazık ki görsel ve kullanım anlamında istenilen başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamamaktadır. Olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen firmaların bu aşamada mutlaka deneyimli kişiler ile çalışmaları son derece önemlidir. Örneğin, UV baskı ya da serigrafik baskı teknikleri ile bu tarz bir baskı yapılmak istendiği zaman baskı yöntemi adına malzemede var olan enerji düşük olacağı için baskılar gerçekleştirilmiş olsa bile çok kısa bir süre içerisinde bozulmalar kendini göstermeye başlayacaktır.

Konusunda deneyimli olan kişiler ise paslanmaz metal etiket baskısı için asit indirme yöntemini seçmektedir. Bu yöntem hem çok daha uzun süreler boyunca baskının kullanılmasını sağlar hem de görsel anlamda istenilenleri karşı tarafa net bir şekilde verebilecektir. Paslanmaz metal etiketlerin ortaya çıkartılması öncesinde tasarım işlemlerinin dikkatle yapılması, istenilen tarzdaki sonuçların kendini göstermesini sağlayacaktır. Tasarım işlemleri sırasında firmalar isteklerini net olarak karşı tarafa sunmalıdır. Böylelikle deneyimli kişiler etiketlerin tasarım çalışmalarını çok daha etkili şekilde yapmış olacaklardır. Tasarımın yapılmasından sonra ise sıra boyutların belirlenmesine gelir. Boyut ve etiketin üzerinde yer alacak detayların net olarak belirlenmesi ile beraber artık baskı işlemine başlanacak, kısa bir süre içinde de firmaların tarzlarına uygun paslanmaz metal etiketler ortaya çıkartılmış olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

@333 Tanıtım

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.