Pleksi Etiket

Pleksi Etiket

Pleksi Etiket Nedir?

Saydam veya opak sert akrilik levha üzerine UV baskı, lazer kazıma yapılarak elde edilen etiket ürününe Pleksi Etiket denir. Rahatlıkla kesilip, delinebilen bu malzeme hafif olduğu için taşınması kolaydır. Piyasadan levhalar halinde temin edilebilmektedir. Ayrıca cam gibi kırılgan değildir ve cama oranla çok daha dayanıklıdır. Buna ek olarak ışık geçirgenliği mükemmel seviyededir. Ancak ısı geçirgenliği de cama kıyasla daha azdır. Bu yüzden ısı ile bükülerek istenilen forma getirilebilmektedir.

Günümüzde etiket seçimi, firmaların üzerine en fazla durduğu konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Bunun sebebi; klasik tarzda hazırlanan etiketler, çoğu zaman firmaların isteklerini yerine getirme konusunda ciddi sorunları da beraberinde getirebiliyor. 

Pleksi Etiket Fiyatları

Pleksi etiket ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun etiketi tavsiye edelim. Geleneksel çözümlere tepki olacak sıra dışı çözümlerle sizleri mutlu etmeyi hedefliyoruz.

Kullanım Alanları

Kutu harf, yönlendirme tabelası, kapı isimliği, masa isimliği, ayna, asansör etiketi gibi ihtiyaçları karşılamak amacıyla kullanılmaktadır.  

Ayrıca Pleksi isim etiketi, pleksi fiyat etiketi gibi günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan kullanım çeşitleri mevcuttur.

 

Avantajlar

Cama oranla çok daha sağlamdır. Kırılması durumunda dağılma sorunu olmamasından ötürü bu tür etiketler pek çok firmanın ilk tercihi olmuştur.

Hafiftir ve iyi baskı tutar. Aynı zamanda kolay üretilmesi, bu etiketlerin tercih sebeplerinden birisidir.

Pleksi maddesinin en büyük özelliklerinden bir tanesi ise, hem renkli hem de renksiz şekilde kullanılabilmeleridir.

 

Pleksi Etiket Nasıl Yapılır?

Etiket yaptırmadan önce, kullanılacak maddenin ne olduğu ve ne şekilde kullanılabileceği hakkında net bilgilerin elde edilmesi gerekiyor. Aksi durumda meydana gelecek olan gelişmeler ışığında, maalesef istenilen sonuçları ortaya koyulamıyor. Bahsi geçen durum gibi sorunların önüne geçebilmek için tüm detayların üzerine düşülmesi gerekir.

Pleksi malzemenin kullanılacağı yere göre baskı ve imalat teknikleri değişebilmektedir. Asansör etiketi veya asansör levhası üretimi, lazer ile kesilen malzeme üzerine tersten baskı tekniğiyle UV baskı makinesinde dijital baskı yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Pleksi isimlik imalatında ise lazer kazıma kullanılmaktadır. Pleksi malzeme için kesim bilgileri lazer kesim cihazına yüklenir. Lazer kesim cihazı istenilen ölçüde adı adım kazıma işlemini gerçekleştirir. Sonraki aşamada pleksiyi dekube eder (pleksi malzemeyi kesip çıkarır). Burada pleksi lazer kazıma ile elde edilen baskı rengi pleksi levhanın rengine göre çıkmaktadır.