Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.​

Serigrafi Baskı Nedir?

Baskı teknikleri arasında en eski tekniklerinden birisi olan serigrafi baskı, sıklıkla kullanılmaya devam edilmektedir. Bunun sebebi, birçok zemin üzerinde uygulanmaya müsait ve maliyeti düşü olmasıdır.

Bu tekniği kullanırken, elek özelliğine sahip ipek kumaş üzerine resim işlenmektedir. Ardından yazı ve figürlerin olmadığı kısımları kapatıp, boyadıktan sonra dikkatli bir şekilde hareket ettirilir. Bu sayede istenilen tasarım ortaya çıkmış olur. Ayrıca baskı kalıbının ana malzemesi kılcal dokumalardır. Bu nedenle kılcal dokumalar baskı kalitesini doğrudan etkiler.

Birçok materyal üzerine baskı işlemi gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak; cam, ahşap ve metal üzerine baskı sıklıkla tercih edilmektedir.

Bünyemizde birçok geleneksel baskı tekniğini kullanmaktayız. Serigrafi baskı işleriniz için hemen iletişime geçin!

Serigrafi Baskı Çeşitleri

  • İpek Dokuma: Öncelikle kaliteli ipek seçiyoruz. Bunun nedeni ipeğin, emilsiyonu daha iyi tutması ve esnek olmasıdır. Bu esneklik bize germe olanağı sağlar. Bu yüzden küçük ve orta boy baskılarda kullanıyoruz.
  • Sentetik Dokuma: Bu dokuma çeşidi plastik maddeden yapılır ve mürekkep geçirgenliği oldukça fazladır. Ayrıca kimyasal maddelere karşı oldukça dirençlidir. Uzun süre kullanılabilir ve emilsiyon kolay temizlenir.
  • Metal Dokuma: Bu dokuma türünde bronz ve çelik teller kullanıyoruz. Fakat malzeme esnek olmadığı için kolay bükülür ve kırılabilir. Bunu da hesaba katıyoruz.
Bünyemizde birçok geleneksel baskı tekniğini kullanmaktayız. Serigrafi baskı işleriniz için hemen iletişime geçin!

Serigrafi Baskı Fiyat

Bünyemizde Serigrafi Baskı ihtiyaçlarınıza sıra dışı çözümler üretmekteyiz. Baskı yapan firmalar arasında 333 Etiket ve 333 Baskı firması ile iletişime geçin! İşinizi dinleyelim, size en uygun baskı türünü ve fiyatını önerelim. 

Serigrafi Baskıda Kullanılan Malzemeler

Serigrafi baskı tekniği birçok malzeme üzerine kullanıma uygundur. Buna örnek olarak; cam, plastik, seramik ve mermer örnek verilebilmektedir. Ayrıca ahşap, metal, kağıt ve branda gibi günlük hayatta karşılaştığımız materyaller üzerine baskı işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Neden Tercih Edilir?

Birçoğu baskı tekniğine göre daha düşük maliyetlidir. Ayrıca oldukça zengin boya çeşitliliğine sahiptir.

Hem tek hem de seri baskı için oldukça elverişlidir. Bu yüzden bireysel veya kurumsal ihtiyaçlar için iyi bir çözümdür. Buna ek olarak oldukça dayanıklıdır ve dış mekan ihtiyaçlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle açık hava reklamları için kullanıma uygundur.

Oldukça pratik ve uzun ömürlü bir yöntemdir. Bu sayede tişört ve çanta gibi birçok ürüne, renk yelpazesi sayesinde akılda kalıcı tasarımlar sağlamaktadır. Buna ek olarak; cüzdan, ahşap defter kapakları gibi günlük hayatta karşımıza çıkan ürünlerde sıkça tercih edilmektedir.

Matbaa sektörünün verimli uygulama yapamadığı metal, cam ve seramik gibi malzemelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Buna ek olarak; oyun parkları, oyuncaklar gibi çocukların bulunduğu ortamlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun sebebi bu baskı türünün doğal ve kalıcı olmasıdır. Bu yüzden çocukların bulunduğu ortamlarda kullanmakta sakınca yoktur.

Ahşap üzerine serigrafi baskı, göz doyurucu bir tasarım ortaya koymaktadır. Bu yüzden sık tercih edilen ürünlerimizden birisidir.