Serigrafi Etiketin Kullanım Alanları Nelerdir?

Serigrafi Etiketin Kullanım Alanları Nelerdir?

“Serigrafi etiketin kullanım alanları metal etiket,asansör etiketi ürünleridir.Serigrafide ahşap karkasa gerili ipek ile kalıp hazırlanır. Bilgilendirme ve tanıtım denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen etiketler sayesinde firmalar hangi sektörün içerisinde yer alırlarsa alsınlar fark etmez, kendilerine ve içerisinde yer aldıkları sektöre en uygun olacağına inandıkları tarzdaki etiket modellerini hazırlatmayı ve kullanmayı tercih ediyorlar. Serigrafi etiket modelleri de üretilmeye başladıkları ilk günden bu yana pek çok farklı sektördeki firmalar tarafından da tercih ediliyor. Bu tercihin ise pek çok farklı sebebi bulunmakta. Bunların ilki, serigrafi etiketlerin oldukça kaliteli bir görünüme sahip olması. İnsanların büyük bir kısmının etiket konusunda yaşadıkları en büyük sıkıntılardan bir tanesi, etiketlerin çok kısa bir süre içerisinde solması ya da yırtılmasıydı. Böyle olunca da şekil bakımından oldukça güzel olan etiketler çok kısa bir süre içinde kullanılamaz hale geliyordu. Serigrafi etiket modelleri ise firmaların akıllarında yer etmekte olan her türlü soru işaretini mümkün olan en etkili şekilde gidermeyi hedefliyor. Dışarıdan bakıldığı zaman bile sahip olduğu kalitesini ortaya koymayı başarabilen serigrafi etiketler ile beraber artık firmalar kendi sektörlerinde rakiplerini en iyi şekilde egale etmek adına bu alanda çalışmalar yapmakta olan firmalar ile iletişime geçmeyi tercih ediyorlar. Serigrafi etiketler, klasik pek çok farklı tarzdaki etiketlerin aksine ipek kalıplarda hazırlanmaktadır. Bu kalıplar sayesinde de üretilecek olan baskıların hassasiyet oranı son derece yüksektir.

Serigrafi Etiketi İmalatı Nasıl Yapılır?

Hazırlanacak olan serigrafi etiket çeşitlerinde avantajların ortaya çıkmasını sağlamakta olan etkenlerden bir diğeri de oldukça geniş bir kapsamda boyaların hazırlanmasıdır. Böylelikle de firmalar artık iç ya da dış mekan olması fark etmeden diledikleri her yerde etiketlerini diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Fakat dış mekanlarda etiket kullanılmak istendiği zaman boya seçiminin çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü dış ortama karşı dayanıklı boyaların seçilmesi ile beraber serigrafi etiketlerin kullanım ömürlerinde de ciddi oranlarda artışlar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber serigrafi etiketlerde baskı için kullanılan renkler son derece geniştir. Dolayısıyla firmalar kendi kafalarında yer etmekte olan tasarımları daha öncesinde olmadığı kadar rahat bir şekilde ortaya koymayı da başarmış olacaklardır.

Serigrafi Etiketin Kullanım Alanları Nelerdir?

Serigrafi etiketler, daha çok metal etiket ürünü olan asansör etiketlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tek renk baskı için bir kalıp hazırlanması yeterliyken, birden fazla renk için istenilen renk sayısı kadar baskı kalıbı hazırlanması gerekmektedir. Etiketlerin büyük bir kısmı darbelere karşı son derece dayanıksızdır. Bundan dolayı da firmalar ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar kaliteli etiketlere sahip olamazlar. Serigrafi ile üretilen metal etiket çeşitleri ise darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Böylece birbirinden farklı sektörlerde etiketlerin kullanımları daha öncesinde olmadığı kadar kolay olacaktır. Çok fazla sayıda etikete sahip olmak isteyenler, mümkün olduğunca seri üretim ile etiketlerin üretilmesini isterler. Serigrafi etiketler de seri üretime uygun şekilde üretilmektedir. Böylelikle firmalar kaç adetlik etikete sahip olmak isterlerse bunu rahatlıkla gerçekleştirmiş olacaktır. Ayrıca serigrafik etiketler son derece ekonomiktir. Böylece hangi sektörde yer alırsa alsın fark etmez diledikleri etiketleri ürettirerek kullanma olanağına erişmiş olurlar. Metal etiket üretiminde birden fazla renkli baskı istendiğinde uv baskı tekniği kullanılır.

Benzer Haberler

Yeni Haberler